Popravilo škode na čolnu

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
rudl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Jan 02, 2012 10:35

Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a rudl » Pe Sep 06, 2019 09:06

Pozdravljeni.
Potreboval bi eno hitro okvirno oceno škode na čolnu, ki mi je bila povzročena s strani tujega plovila. Gre za to, da moram na zavarovalnico povzročitelja poslati opis in okvirno oceno škode, ki mi je bila povzročena.
Torej, ko je v neurju vrglo čoln povzročitelja na pomol, kjer je bil privezan moj čoln, je pri tem udaril v mojega (fisherman, 5m) in mi poškodoval:
1. ograjo spredaj, pri kateri je iztrgalo nekaj vijakov iz pritrdišča (ograja je tudi opraskana - krom)
2. škripec za dvigovanje sidra (potrebna ponovna pritrditev)
3. obrobna guma okrog čolna
4. popraskana leva stran čolna, kjer bo potrebno močno poliranje, mogoče tudi popravilo prask v gelcoatu.

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a kocka » So Sep 07, 2019 10:09

Za zavarovalnico oceni njihov cenilec. Drugače moraš zahtevati novo ograjo z montažo, novo obrobno gumo in nosilec obrobne gume, in vse ostalo..... Ne pristani na neka polovična popravila ! Pa dobro poglej, če je še kaj, preden oddaš poročilo, ter vse poslikaj. Vse kar se bo pokazalo kasneje, lahko pozabiš.
Uporabniški avatar
rudl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Jan 02, 2012 10:35

Re: Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a rudl » Ne Sep 08, 2019 15:18

Sprasujem zato, ker so mi z njegove (nizozemske) zavarovalnice poslali mail, naj opisem, kaj tocno se je zgodilo, ter koliksna je priblizna skoda. Glede na to, da nimam ravno nekih izkusenj s popravili in cenami le-teh, pa sem mislil, da lahko kdo tako "od oka" oceni, glede na opisano. Zgleda ne bodo ekstra komplicirali... Imam pa vse poslikano, prav tako je poslikal tudi povzrocitelj.

Lp.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Sep 08, 2019 16:44

Zato ti govorim da mora to opravit uradni cenilec, saj ga plača nazadnje on. Pozanimaj se katera zavarovalnica je in kdo jo zastopa pri nas. Drugače pa policijskem zapisniku navedi cene in raje malo pretiravaj, ker dobro klestijo.Verjemi da je ograja tudi zvita in lahko poči ko se ravna, torej nova ograja z montažo- pokliči zastopnoka tvojega plovila, za ostalo tudi.
Kaj pa boš navedel v zapisniku, da je eden iz Morjeplovca ocenil škodo? Vse mora biti uradno, pa še vedno te bodo cepili.
Uporabniški avatar
rudl
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 75
Pridružen: Po Jan 02, 2012 10:35

Re: Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a rudl » Ne Sep 08, 2019 17:38

Pozanimal sem se glede korespondencne zavarovalnice pri nas. Bila naj bi triglavska, (pri njih imam zavarovan tudi coln) vendar, ko sem se obrnil na njih, so mi rekli da so odgovorni samo za avtomobilska zavarovanja, ne pa tudi za plovila in naj se sam obrnem na zavarovalnico povzrocitelja...
No, cez nekaj tednov so me kontaktirali sami (nizozemci), da jih je njihov zavarovanec obvestil o nastali skodi pri meni...
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Popravilo škode na čolnu

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Sep 08, 2019 19:11

Mene so tudi sprehajali,ko sem imel avtomobilsko nesrečo z Litvancem in sem en teden rabil, da sem ugotovil da jih Sava zastopa.
Jaz bi se obrnil za predračun na proizvajalca ali prodajalca tega plovila kot ga imaš. To ni majhen strošek in verjetno boš dobil totalko, če je čoln starejši. Kar računaj ceno ograje, pa montaža, nove izvrtine, potem vodilo za sidro in nosilec obrobne gume in guma- tudi ni poceni z montažo, pa jaz se s poliranjem tudi nebi sprijaznil, kar naj plačajo popravilo, Itak jim boš z leti vse vrnil.☹ Vprašaj Nizozemce, kdo jih pri nas zastopa, saj provizijo odškodnine za zastopanje bodo hitro zaračunali Nizozemcem. Verjetno se jim ne ljubi iti čoln pogledat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov