Zodiac/Yamaha/Honda?

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

strupar
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Apr 16, 2019 08:45

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a strupar » Po Sep 09, 2019 14:25

stajerc9 napisal/-a:
strupar napisal/-a:V glavnem če boš kupoval honwave t35, sem ga jst dobil ugodno v italijanski trgovini vio. Tam sem se zmenil da mi ga dostavijo v GLS Trst kjer sem ga nato šel prevzet.
Kar se tiče parsuna 15 sem zadovoljen z njim, je pa tudi res da je to moj prvi izvenkrmni motor tako da nimam neke realne ocene. Z 2 odraslima, otrokom, psom in prtljago smo glisirali brez težav. V rahlo valovitem morju je bila max hitrost 16 vozljev na šajbi žal nisem sprobal ker nisem imel s seboj telefona.
Ko so bili na čolnu 4 odrasli, otrok, 2 psa in prtljaga nismo zglisirali.
Motor se prižge enkrat pri prvem potegu, včasih pri 5em. Če ne zatakneš varnostnega ključa k ročici za gas se ne prižge :D


Ja tocno T35 sem se odlocil kupit. Ker mi je nekako dolzina in kvaliteta in vse skupaj najbolj vsec. Ceprav se studiram al naj cakam na kaksnega rabljenega al naj kupim komplet al novega pa potem motor, mal se morem premisliti glede tega. Nevem tocno ce se ga kupu v italiji kako je potem z dokumenti za registracijo in vse naprej?..


jst sm se odločil kar za novega saj konec koncev tak čoln stane 1150 EUR. V italiji dobiš enake papirje kot pri nas in ni postopek registracije nič drugačen. Jst sem se odločil za italijo saj je relativno blizu (Ljubljana) pa ker je 500 EUR cenejši čoln kot pri nas.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Po Sep 09, 2019 18:10

strupar napisal/-a:
stajerc9 napisal/-a:
strupar napisal/-a:V glavnem če boš kupoval honwave t35, sem ga jst dobil ugodno v italijanski trgovini vio. Tam sem se zmenil da mi ga dostavijo v GLS Trst kjer sem ga nato šel prevzet.
Kar se tiče parsuna 15 sem zadovoljen z njim, je pa tudi res da je to moj prvi izvenkrmni motor tako da nimam neke realne ocene. Z 2 odraslima, otrokom, psom in prtljago smo glisirali brez težav. V rahlo valovitem morju je bila max hitrost 16 vozljev na šajbi žal nisem sprobal ker nisem imel s seboj telefona.
Ko so bili na čolnu 4 odrasli, otrok, 2 psa in prtljaga nismo zglisirali.
Motor se prižge enkrat pri prvem potegu, včasih pri 5em. Če ne zatakneš varnostnega ključa k ročici za gas se ne prižge :D


Ja tocno T35 sem se odlocil kupit. Ker mi je nekako dolzina in kvaliteta in vse skupaj najbolj vsec. Ceprav se studiram al naj cakam na kaksnega rabljenega al naj kupim komplet al novega pa potem motor, mal se morem premisliti glede tega. Nevem tocno ce se ga kupu v italiji kako je potem z dokumenti za registracijo in vse naprej?..


jst sm se odločil kar za novega saj konec koncev tak čoln stane 1150 EUR. V italiji dobiš enake papirje kot pri nas in ni postopek registracije nič drugačen. Jst sem se odločil za italijo saj je relativno blizu (Ljubljana) pa ker je 500 EUR cenejši čoln kot pri nas.


Ko bi le jaz poznal trgovino Vio v Italiji, ko sem kupoval svojega Honwave-a... :roll: :cry:
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Po Sep 09, 2019 18:59

kotulc napisal/-a:Ne vem no, nihče me ne bo prepričal, da gre 3,5m gumenjak in 20KM motor z vso opremo z lahkoto v prtljažnik, tudi če nimaš
nič ostale prtljage. Kuhan_Vinček, slikaj enkrat kako izgledata čoln in motor v avtu, me zanima koliko prostora ostane.

Glede udobja je pa res vse subjektivno, eni spijo pod mostom, drugi v stanovanju, tretji pa v vili. Tako pa je tudi pri navtiki, eni imajo male gumenjake, drugi čolne za dnevne izlete (cca 6m), tretji pa jahte 15m+. Zadovoljstvo ob tem pa na srečo ni odvisno samo od dolžine in cene :D


Ekola, takole izgleda vse skupaj:

https://drive.google.com/open?id=12QODaYMTenWlvbGMzKr0XFhDwJn_7Ug3

https://drive.google.com/open?id=12cIfZjU6hJnva0AIUFXIAImJpWrMNRcn

https://drive.google.com/open?id=12U_GZk883MC9zgc-0l3ss_Z2pSgsCVhH

https://drive.google.com/open?id=12fjsr8MdHBiEXQZ4OKNc_BSV6p-L8QLB

https://drive.google.com/file/d/12OKFEIRE-b6HDCsHouoWSQsG7EGNHmTL/view?usp=sharing

Pa to se niti nisem potrudil z zlaganjem, ampak sem samo nametal v avto - zdaj ko peljem čoln na registracijo. Podnice sem dal kar v prtljažnik. Ko sva šla s punco na morje, so bile podnice naslonjene na naslon zadnjih sedežev. :)

Ko sva imela še Yamaho 6, sem jo dal kar v vrzel za noge v 2. vrsti. Vendar tega ne bi več ponavljal, ker je bila potem kar umetnost jo dobiti nazaj iz avta. :) Suzuki 20 je pa tako prevelik za tisti prostor.

V glavnem, ostal nama je cel prtljažnik za ostalo kramo, pa še na vrh čolna v 2. vrsti je bil prostor za potovalko in nahrbtnika.

Moje mnenje je, da bi s takšnim avtom in čolnom, če bi dal na streho avta trugo, dalo z nekaj iznajdljivosti na morje tudi z 1 otrokom.

SIcer pa se po mojem bolj kot klasično prikolico (ali trugo) splača nabaviti kaj takšnega:

Slika

Se manj namučiš pri pakiranju, pa upor zraka je manjši - in s tem poraba. Res pa je, da če vlačiš s sabo še kolesa, potem se ti bolj splača dati na kljuko nosilec za njih in trugo za prtljago na streho.
Uporabniški avatar
stajerc9
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 89
Pridružen: Sr Sep 04, 2019 19:02

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a stajerc9 » Po Sep 09, 2019 21:24

Kuhan_Vinček napisal/-a:
kotulc napisal/-a:Ne vem no, nihče me ne bo prepričal, da gre 3,5m gumenjak in 20KM motor z vso opremo z lahkoto v prtljažnik, tudi če nimaš
nič ostale prtljage. Kuhan_Vinček, slikaj enkrat kako izgledata čoln in motor v avtu, me zanima koliko prostora ostane.

Glede udobja je pa res vse subjektivno, eni spijo pod mostom, drugi v stanovanju, tretji pa v vili. Tako pa je tudi pri navtiki, eni imajo male gumenjake, drugi čolne za dnevne izlete (cca 6m), tretji pa jahte 15m+. Zadovoljstvo ob tem pa na srečo ni odvisno samo od dolžine in cene :D


Ekola, takole izgleda vse skupaj:

https://drive.google.com/open?id=12QODaYMTenWlvbGMzKr0XFhDwJn_7Ug3

https://drive.google.com/open?id=12cIfZjU6hJnva0AIUFXIAImJpWrMNRcn

https://drive.google.com/open?id=12U_GZk883MC9zgc-0l3ss_Z2pSgsCVhH

https://drive.google.com/open?id=12fjsr8MdHBiEXQZ4OKNc_BSV6p-L8QLB

https://drive.google.com/file/d/12OKFEIRE-b6HDCsHouoWSQsG7EGNHmTL/view?usp=sharing

Pa to se niti nisem potrudil z zlaganjem, ampak sem samo nametal v avto - zdaj ko peljem čoln na registracijo. Podnice sem dal kar v prtljažnik. Ko sva šla s punco na morje, so bile podnice naslonjene na naslon zadnjih sedežev. :)

Ko sva imela še Yamaho 6, sem jo dal kar v vrzel za noge v 2. vrsti. Vendar tega ne bi več ponavljal, ker je bila potem kar umetnost jo dobiti nazaj iz avta. :) Suzuki 20 je pa tako prevelik za tisti prostor.

V glavnem, ostal nama je cel prtljažnik za ostalo kramo, pa še na vrh čolna v 2. vrsti je bil prostor za potovalko in nahrbtnika.

Moje mnenje je, da bi s takšnim avtom in čolnom, če bi dal na streho avta trugo, dalo z nekaj iznajdljivosti na morje tudi z 1 otrokom.

SIcer pa se po mojem bolj kot klasično prikolico (ali trugo) splača nabaviti kaj takšnega:

Slika

Se manj namučiš pri pakiranju, pa upor zraka je manjši - in s tem poraba. Res pa je, da če vlačiš s sabo še kolesa, potem se ti bolj splača dati na kljuko nosilec za njih in trugo za prtljago na streho.



O madona si ga pa kr spusto pr kolesih, ampak glej slo pa je :) ce ne gre na fino, gre pa na silo :P kaj pa ona vreča, ki je prav od gumenjaka je prevec obavtna ali si jo izgubil, ker mislim da s tistim bi vseeno malo prostora se dodatnega pridobil 8) ja tisti, kuferam na zadku avta, ki si ga prilepil kot sliko je kr prakticna zadeva, ampak kako je kej z nastavki ozr nosilci.. Upam, da se da to samostojno namontirat, verjetno ze, ceprav je pa tud verjetno drago ko zafran.. Drugace pa aliexpress pa ti glih do krapine zdrzi :lol:
Kad' smo se kao deca igrali nemci-partizani, niko nije 'teo da bude nemac.. A sad :)
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Sep 10, 2019 06:30

To je že robe za enga malega dostavnika. Takle nalagajo čehi in romuni da pol glisirajo celo pot do morja in nazaj. Zdaj ko so avti mal boljši nekak gre. Včasih pa je popolalo veliko feder na ta račun in tudi gum. Jaz osebno bi raje vlekel prikolico kot pa vesil tisto kiblo na kljuko ker tam na kljuki je dovoljena obremenitev za večino avtov 50-80kg. Edino če boš not vozil pečene kokice. :lol:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Sep 10, 2019 08:28

Do tega prideš postopoma. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Sep 10, 2019 08:44

Joj, kolko bi avto počepnil s tole kiblo... :?
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Sep 10, 2019 10:48

[quote="stajerc9"]

Vreča od gumenjaka počiva v garaži. Ne da se mi z njo ubadat - sem v Bauhause nabavil "cerado" s katero pokrijem notranjost avta, da ga zaščitim pred soljo. Cerada je vidna zmečkana na slikah (desno spodaj za sovoznikovim sedežem).
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Sep 10, 2019 10:52

Marcel_Mastnak napisal/-a:To je že robe za enga malega dostavnika. Takle nalagajo čehi in romuni da pol glisirajo celo pot do morja in nazaj. Zdaj ko so avti mal boljši nekak gre. Včasih pa je popolalo veliko feder na ta račun in tudi gum. Jaz osebno bi raje vlekel prikolico kot pa vesil tisto kiblo na kljuko ker tam na kljuki je dovoljena obremenitev za večino avtov 50-80kg. Edino če boš not vozil pečene kokice. :lol:


Avto sploh ni kaj posebej obremenjen. Tudi s slik se vidi, da ne sedi na kolesih - kar je logično, saj je homologiran za 5 odraslih oseb. S čolnom in motorjem se niti ne približam masi, ki bi jo dosegel avto z vsemi 5 potniki.

A tebi se zdi vertikalna obremenitev kljuke 75 - 90 kg (toliko ima novi Focus po homologaciji) malo?

Kaj potem voziš vreče svinčenih peletov s sabo na morje? :roll: Če odštejemo maso kljuke (cca 10 - 20 kg) potem ti ostane še cca 70 kg nosilnosti za prtljago na kljuki. Toliko oblačil in ostale krame za na morje se grem stavit, da ne spraviš v to škatlo, kot je na sliki. Se pravi je nosilnosti več kot dovolj.
Nazadnje spremenil Kuhan_Vinček, dne To Sep 10, 2019 10:57, skupaj popravljeno 3 krat.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Sep 10, 2019 10:53

franc5e napisal/-a:Joj, kolko bi avto počepnil s tole kiblo... :?


Ti pa očitno živiš pod kupom kamenja zadnjih X let... :lol:

Koliko pa čepijo avti, ki jih vidiš na cesti s po 4 kolesi zadaj na kljuki? Razen če govorimo o 20 let starih vozilih....

V glavnem prtljažnik na kljuki je čisto uporabna zadeva. Če ne bi bila, Thule ne bi delal takšnih prtljažnikov. :wink:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Darh » To Sep 10, 2019 11:02

Vsaj enkrat glisirajo ( z nalozenim avtom po cesti), ker z 5 km motorji in 2-3 osebe na 3 m gumici je skoraj neizvedljivo.
Nasmeh na obrazu je, ce ne drugac, ko te policaj ali carinik spusti mimo, ker ves da si cudno nalozen. :D
Prikolica je pa se vedno spanska vas.
Lpd
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Sep 10, 2019 11:06

Darh napisal/-a:Vsaj enkrat glisirajo ( z nalozenim avtom po cesti), ker z 5 km motorji in 2-3 osebe na 3 m gumici je skoraj neizvedljivo.
Nasmeh na obrazu je, ce ne drugac, ko te policaj ali carinik spusti mimo, ker ves da si cudno nalozen. :D
Prikolica je pa se vedno spanska vas.
Lpd


Zanimivo, da jaz po cesti ne glisiram, na morju pa z 20 KM motorjem, ki ga vidiš na slikah v avtu. :roll:
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Sep 10, 2019 11:56

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Marcel_Mastnak napisal/-a:To je že robe za enga malega dostavnika. Takle nalagajo čehi in romuni da pol glisirajo celo pot do morja in nazaj. Zdaj ko so avti mal boljši nekak gre. Včasih pa je popolalo veliko feder na ta račun in tudi gum. Jaz osebno bi raje vlekel prikolico kot pa vesil tisto kiblo na kljuko ker tam na kljuki je dovoljena obremenitev za večino avtov 50-80kg. Edino če boš not vozil pečene kokice. :lol:


Avto sploh ni kaj posebej obremenjen. Tudi s slik se vidi, da ne sedi na kolesih - kar je logično, saj je homologiran za 5 odraslih oseb. S čolnom in motorjem se niti ne približam masi, ki bi jo dosegel avto z vsemi 5 potniki.

A tebi se zdi vertikalna obremenitev kljuke 75 - 90 kg (toliko ima novi Focus po homologaciji) malo?

Kaj potem voziš vreče svinčenih peletov s sabo na morje? :roll: Če odštejemo maso kljuke (cca 10 - 20 kg) potem ti ostane še cca 70 kg nosilnosti za prtljago na kljuki. Toliko oblačil in ostale krame za na morje se grem stavit, da ne spraviš v to škatlo, kot je na sliki. Se pravi je nosilnosti več kot dovolj.


Če je vertikalna obremenitev na kljuki 80kg potem si izračunaj koliko je 30cm za kljuko kolikor ima od oka odmaknjeno težišče tale prtljažnik. Ročica (vzvod)je čudežna reč.

Ne vozim niti svinca niti peletov. Vozim pa redno na dopust dve osebi,psa,dve kolesi na thule nosilcu za na kljuko in čoln na prikolici. Tak da nekaj malega že imam izkušenj onrazporeditvi mase za varno in udobno vožnjo. Najraje pa imam tiste ki opletajo sem in tja čez ovinke in tiste ki ti nasproti vozijo in s kratkimi lučmi svetijo v zrak zaradi narobe ali preveč naloženih avtov. K sreči ima veliko vozil samodej o nastavljiv snop luči da to ni več tolk moteče.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a Darh » To Sep 10, 2019 12:32

Kuhan_Vinček napisal/-a:
Darh napisal/-a:Vsaj enkrat glisirajo ( z nalozenim avtom po cesti), ker z 5 km motorji in 2-3 osebe na 3 m gumici je skoraj neizvedljivo.
Nasmeh na obrazu je, ce ne drugac, ko te policaj ali carinik spusti mimo, ker ves da si cudno nalozen. :D
Prikolica je pa se vedno spanska vas.
Lpd


Zanimivo, da jaz po cesti ne glisiram, na morju pa z 20 KM motorjem, ki ga vidiš na slikah v avtu. :roll:

Nisem govoril tocno o tebi kuhan vincek, ampak nasplosno, kolker pa vem, si pa tudi ti bil na dopustu z 5 oz 6 km motorjem, sedaj si kupil 20 km.
Hvala bogu da ne glisiras, ker nimas tega kufra gor.
Te kufri so edino primerni za avtomobile ki imajo blazine.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Zodiac/Yamaha/Honda?

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Sep 10, 2019 19:38

Darh napisal/-a:
Kuhan_Vinček napisal/-a:
Darh napisal/-a:Vsaj enkrat glisirajo ( z nalozenim avtom po cesti), ker z 5 km motorji in 2-3 osebe na 3 m gumici je skoraj neizvedljivo.
Nasmeh na obrazu je, ce ne drugac, ko te policaj ali carinik spusti mimo, ker ves da si cudno nalozen. :D
Prikolica je pa se vedno spanska vas.
Lpd


Zanimivo, da jaz po cesti ne glisiram, na morju pa z 20 KM motorjem, ki ga vidiš na slikah v avtu. :roll:

Nisem govoril tocno o tebi kuhan vincek, ampak nasplosno, kolker pa vem, si pa tudi ti bil na dopustu z 5 oz 6 km motorjem, sedaj si kupil 20 km.
Hvala bogu da ne glisiras, ker nimas tega kufra gor.
Te kufri so edino primerni za avtomobile ki imajo blazine.


Evo, to sem mislil :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov