Izvenkrmni moto

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Ne Sep 22, 2019 22:16

Kocka,

se strinjam s teboj. Ali je motor na čolnu, na stojalu ali pa pravilno odložen na tleh oz. paleti. Pred nakupom zdajšnjega motorja sem si ogledal tri motorje. Yamaho, Suzukija in enega Mercurya. Yamaha je bila še stara šola, torej z vplinjači, dokaj dobro ohranjena, le serijske številke motorja so bile kar nekaj. Mi je rekel lastnik, da mi lahko napiše serijske številke po želji. Sem se obrnil in odšel. Suzuki, po pripovedovanju lastnika lep motor, po slikah sodeč tudi, ko sem si ga ogledal pobližje, zmahana noga do konca, propeler pogrižen. Nisem šel dalje gledat. Mercury, zelo lep navzven, pod pokrovom tudi super, vžgal iz prve, sem ga že skoraj zaaral, pa sem vseeno pogledal še olje v peti. Emulzija. Sem rekel lastniku hvala in sem šel. Sem kupil Mercurya na navtičnem servisu in vse je štimalo, samo motor na vodi enostavno ni šel. Vžgal je vedno s prve, po desetih minutah pa mu je zmanjkalo moči. Po vseh kolobocijah sem ga uspel spraviti v red. Sedaj že drugo sezono deluje brezhibno. Glede masti pa ima vsak svoje mnenje, enako okoli motornih olj.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Sep 23, 2019 08:49

Skoraj obvezen je test pri polni obremenitvi. Meni so v škafu vsi delali brezhibno, ko pa je prišla obremenitev pa :x .

Tudi Ptujsko jezero je primerno za test..., vem da to vedno ni možno, vendar izjemno priporočljivo.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Sep 23, 2019 09:54

franc5e napisal/-a:Skoraj obvezen je test pri polni obremenitvi. Meni so v škafu vsi delali brezhibno, ko pa je prišla obremenitev pa :x .

Tudi Ptujsko jezero je primerno za test..., vem da to vedno ni možno, vendar izjemno priporočljivo.


Franc5e, imaš prav. Obremenitev motorja je zelo pomembna, pa ne samo za motor, tudi za transmisijo. Vendar to vedno ni možno. Nakup novega motorja navadno odvrže te skrbi, je pa cena višja.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2755
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Sep 23, 2019 12:17

1stofficer napisal/-a:So Mercury zunanji v redu motorji v primerjavi z drugimi?

Nimam izbire kupit ker sem ga ze dobil z jadrnico, a me vseeno zanima kaki so ti motorji, kaj lahko pricakujem in kaj je pri njih kriticno.


Da ponovim vprasanje. Kam na lestvico uvrstit Mercury (6 km) v primerjavi z drugimi ? Kaj je sibka tocka teh motorjev in na kaj je treba pazit posebej?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Sep 23, 2019 12:38

Če ti Yucca ni predaleč, je najboljše da greš kar tja povprašat, bojo serviserji točno vedeli kako in kaj :wink:
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Izvenkrmni moto

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Po Sep 23, 2019 12:48

1stofficer napisal/-a:Da ponovim vprasanje. Kam na lestvico uvrstit Mercury (6 km) v primerjavi z drugimi ? Kaj je sibka tocka teh motorjev in na kaj je treba pazit posebej?


Hoj!

Na povezavi imaš, sicer v angleščini, dober članek o izvenkrmnikih za jadrnice. Male izvenkrmnike Mariner in Mercury proizvaja Tohatsu, tako, da so verjetno kar kakovostni. Pa še rezervni deli pašejo več ali manj križem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov