Močan veter na sidrišču

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Sep 23, 2019 19:40

Podobne razmere sem tudi sam že izkusil na sidru.
https://www.enavtika.si/sl/novice/31-ne ... dbaQPMBFjc
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Sep 23, 2019 22:39

Da, tudi jaz sem jih. Mogoče je bilo malo manj vetra, bolj verjetno pa samo manjši zaliv in so bili zato valovi manjši.

Podobno - a vseeno mileje - je bilo letos v začetku avgusta, na sidru zraven Poreča. Na obali je polomilo kar nekaj dreves, voda je bila polna z obale odnešenih miz in stolov, ki so tolkli po trupu, ko jih tok nosil ven... meni je pa kljub dobremu sidrišču lepo zaoralo sidro...
Par bark na bojah v bližini je odneslo z bojami vred skoraj do obale.

Vrhunec zadeve pa... ko najstnik, zdolgočaseno, sprašuje če bi lahko vseeno kaj jedli, kajti on je laaaačennn!
Ob tem ko barka stoji pod kotom 40 stopinj - zaradi vetra in toka... in skače po valovih.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a polanc » To Sep 24, 2019 21:06

ta bo jadralec gotov...pa jest mu pa vseen daj..
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 24, 2019 22:10

alesjo napisal/-a:Podobne razmere sem tudi sam že izkusil na sidru.
https://www.enavtika.si/sl/novice/31-ne ... dbaQPMBFjc

Kljub močnemu vetru in valu, barke kar lepo delajo na sidru (boji), če so prav privezane.
Kaj pa barka ve koliko piha :lol: :lol: Človeška psiha je pa heba :?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a polanc » So Nov 16, 2019 22:26

No včeraj je pijavica obiskala Umag.Po delu na celini se je spravila nad naše barke.Kakor so povedali domačini je letela med mojo in sosednjo barko.Vmes je bil cca 8 m katamaran,ki ga je dvignila in obrnila okoli.Jambor je počil in sedaj leži na vodi barka z krmili v zrak.Da ti gre do srca in še kam.Mojo barko je po moje podrlo za enih 80 stopinj.Vodo sem dobu u kabino kjer še nikol ni blo kapljice vode.V zunanji boks jo je natočilo enih 60 litrov.Je pa tenda zdržala in ji je le eno zadrgo strgalo.V barki je bilo ko, da je tornado bil tud not.CDji so poleteli iz police na desni strani ,ki je slab meter visoka na levo stran barke in pristali za wc školjko.Ne morem verjet...K sreči je včeri žena jamrala,da neb šli na barko,sicer bi tole doživela čist na blizu in glede na to, da bi verjetn bil za krmilom...ne vem kako bi se končalo.Gate bi gotov menjal,lahko pa da bi se tud poslovil,saj te v takem komot odtrga z barke in pršec zaduši..No pa nočem črnih filmov delatPa sej so tud kozarci mizo preskočil pa..No živi smo,barka plava...Medo kak pravš? Navtiko morš met rad..Srečno moji in vsem barkam..spet napovedujejo...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Nov 17, 2019 00:11

polanc napisal/-a:No včeraj je pijavica obiskala Umag.Po delu na celini se je spravila nad naše barke.Kakor so povedali domačini je letela med mojo in sosednjo barko.Vmes je bil cca 8 m katamaran,ki ga je dvignila in obrnila okoli.Jambor je počil in sedaj leži na vodi barka z krmili v zrak.Da ti gre do srca in še kam.Mojo barko je po moje podrlo za enih 80 stopinj.Vodo sem dobu u kabino kjer še nikol ni blo kapljice vode.V zunanji boks jo je natočilo enih 60 litrov.Je pa tenda zdržala in ji je le eno zadrgo strgalo.V barki je bilo ko, da je tornado bil tud not.CDji so poleteli iz police na desni strani ,ki je slab meter visoka na levo stran barke in pristali za wc školjko.Ne morem verjet...K sreči je včeri žena jamrala,da neb šli na barko,sicer bi tole doživela čist na blizu in glede na to, da bi verjetn bil za krmilom...ne vem kako bi se končalo.Gate bi gotov menjal,lahko pa da bi se tud poslovil,saj te v takem komot odtrga z barke in pršec zaduši..No pa nočem črnih filmov delatPa sej so tud kozarci mizo preskočil pa..No živi smo,barka plava...Medo kak pravš? Navtiko morš met rad..Srečno moji in vsem barkam..spet napovedujejo...

Uff, dobro se je končalo. Privezano pa imaš očitno odlično.
Jebela, kakšen hobi smo si izbrali. Še doma v garaži nič ni varno, kaj šele tam nekje na vodi. :shock:
Ko bo sonce, bo vse pozabljeno. :lol:
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 17, 2019 05:41

Mal se mi je navtika že skor priskutila...mal so Hrvaške cene krive,mal pa to podivjano vreme...se bom pr jamarjih pozanimal,kako je kaj s tem hobijem...To da ti tender za barko obrne okol..okej to sprejmeš,da ti pa soseda z 8 m katamaranom obrne okol in z jamborom zapiči u tla ej mal preveč..
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Nov 17, 2019 09:10

Polanc ne se čudit.
Kdaj je katamaran najbolj stabilen?
... Ko je obrnjen!

Jamarju pade lahko skala na glavo, ga zalije, zdrsne... ali mu pa baterija v lučki crkne...
Gobar lahko sreča medveda, lahko ga napadejo pobesnele veverice, ali pa nabere napačne gobe....
... vse je odvisno od sreče. :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Nov 17, 2019 09:56

Polanc nam pošilja tole razglednico iz Umaga. To ga je pijavica od spodaj zagrabla, očitno.
Najbolš da greš med potapljače. Ti bo najbolj prav prišlo.
Kobilica je zakon!!
Slika
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Močan veter na sidrišču

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 17, 2019 13:48

Je pa ful slab občutek ,ko se 30 m od tebe takle katamaran na glavo postavi..Pa še v tem letnem času..Pol pa pluj na gružico pa še kam ,k te skor ubije na sidrišču..Sem pa reku hvala Bogu ,da je tko,pa da mam konkretne bitve z konkretno ploščo inoksa pod njimi ,ne le neke podložke..pa vrvi prjatli..morajo bit dovolj dolge, sicer je ob taki plimi in tolk vetra katastrofa zagotovljena...pa plovci na vrveh,da se ne zatakne vrv pod bojo v brezveterju ,ker pol je težava

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov