NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

Vse o navtičnih knjigah, priročnikih, revijah, navodilih...

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jan 23, 2019 16:24

Slika

Cena 24,90 €

Naročila: http://www.jasminjadranje.si ali jasmin.jadranje@gmail.com

Knjiga »Skriti paradiž« je potopis in nadaljevanje mojih prvih dveh potopisnih knjig. V skoraj enem letu, od 28. oktobra 2017 do 25. oktobra 2018, sem v svoji tretji etapi t. i. Pacifik 2018 z barko Indigo preplul 9023 NM. Odrinil sem s Karibov z otoka Martinik in plul po Karibskem morju do otokov ABC (Aruba, Curacao, Bonaire) ter potem od tu zaplul na nov kontinent, Srednjo Ameriko. Obiskal sem meni čudovite otoke San Blas v Panami, vključno z delom Paname z velemestom Panama City. Tu se mi je pridružil Gregor. Preplula sva Panamski prekop in prešla v Tihi ocean. V njem sva najprej zaplula do otokov Las Perlas ter preplula 4204 NM čez del Tihega oceana brez kopnega. 40 dni in 22 ur sva plula neprekinjeno iz Paname do otoka Hiva Oa, 30 dni ali 2932 NM sva neprekinjeno jadrala, saj sva imela še samo približno 50 litrov goriva, ki je služilo za rezervo. Dosegla sva Markeško otočje v Francoski Polineziji, kjer je Gregor po 59 dneh zapustil barko. Po obisku in ogledu otokov Hiva Oa, Nuku Hiva, Fatu Hiva, Tahuata in Ua Pou sem odjadral za arhipelag Tuamotu ter se ustavil na atolih Kauehi in Fakarava. Naslednji na poti so bili Družbeni otoki z otoki Tahiti, Moorea, Raiatea, Taha`a, Bora Bora in Maupiti. Skoraj 700 NM sem potreboval do Cookovih otokov in atola Palmerston ter zaplul še nadaljnjih 700 NM proti otočju kraljevine Tonga in se največ zadrževal v skupini otokov Vava`u, na koncu pa sem obiskal še Tongatapu.
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 23, 2019 16:57

Čestitke!!! Super, da si bomo popestrili mrzle zimske dni. Naročam in prevzamem na enem od predavanj. Boš kje predaval, preden nam spet uideš v Paradiž. Si se kaj s Sandijem menil za februarsko srečanje v Kmečkem hramu? Ideja. Sem za, da se spet dobimo. Nazadnje nas je bilo okrog 50, kljub temu, da je bila tekma EU SLO:SPA.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Jan 23, 2019 17:41

Nisem se nič pogovarjal s Sandijem, saj je še čas, čeprav ta termin je še odprt, dan prej in dan kasneje pa sem že zaseden. Marchi, če kje drugje ne pa se dobiva na kavi kot zadnjič. :D
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 23, 2019 18:34

Novinec napisal/-a:Nisem se nič pogovarjal s Sandijem, saj je še čas, čeprav ta termin je še odprt, dan prej in dan kasneje pa sem že zaseden. Marchi, če kje drugje ne pa se dobiva na kavi kot zadnjič. :D

Kava s kapitanom Ocean pa vedno 8)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Sep 24, 2019 11:47

Jasmina sem začel spremljat komaj pred kratkim. Kupil dve njegovi knjigi, eno za mene Šepet vetra in valov ter eno za boljšo polovico Ljubezen med jadri. Najprej naj izrazim svoje spoštovanje do g. Jasmina. Vsaka mu čast!
Zdaj redno spremljam njegov blog, vse nove objave, stare sem pa začel brat od zadaj naprej. Zato me mogoče zanima če se knjiga bistveno razlikuje od vsebine napisane na blogu? Po mojem ne more biti bistvene razlike. Bom pa verjetno kupil še tretjo knjigo Sam preko oceana, po eni strani da mu na nek način finančno pomagam, po drugi strani pa še ni bilo zapisov preko vloga o tej poti preko oceana.
Drugače me pa o njem zanima še nekaj reči in jih v bistvu ne upam vprašat, ker se mi zdijo tako bolj osebne narave.
Nazadnje spremenil mrdaco, dne To Sep 24, 2019 12:23, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Sep 24, 2019 12:02

Zivjo
Sem se buden (10 ur sem pred Slovenijo) in na wifiju, zato ti lahko jaz odgovorim iz prve roke. Kar se tice knjige, je ta vsekakor cca 60% podobna vsebini iz bloga, ostalo pa je tisto kar nisem objavljal. Ali pa sem v blogu objavljal pa v knjigi nisem, ker ni bilo pomembno. Vsekakor pa je knjiga opremljena s cca 300 fotografijami ob tekstu, da je vse skupaj lazje razumevanje.
Kar se tice vprasanj, ki te zanimajo pa vprasaj mene na enail ali pa koga drugega, ki me bolj pozna.
Vsekakir pa hvala da me beres, kjerkoli ze pisem... blog, knjiga, spletni casopusi, tiskani mediji, zdaj po novem tudi v hrvaskem tiskanem mediju.

Lpj
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: NOVA KNJIGA SKRITI PARADIŽ

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Sep 24, 2019 12:21

Pozdravljeni Jasmin. V čast mi je, da sem dobil direkten odgovor in to v realnem času :) Lep pozdrav v Fidji in srečno pot proti Novi Zelandiji. :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost