Nakup plovila-mnenja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

JOB60
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Sep 24, 2019 20:38

Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a JOB60 » Sr Sep 25, 2019 17:24

Pozdravljeni morjeplovci,

Letošnjo poletje sem preživel brez čolna na plaži, ker smo našega starega prodali, v družini ni bilo več veselja za potepanje po otokih med Pagom in Dubrovnikom, ampak po tem poletju , so tudi ostali člani družine ugotovili, da ni nič kaj zabavno poležavanje na isti plaži vsaki dan dopusta. Zato kupujemo sedaj čoln za dnevne izlete in če je potrebno, da tudi kje ostanemo kakšen dan, dva.
V ožji izbor so prišli naslednji čolni(malo rabljeni:
Jeanneau Cap Camerat 9.wa (2x Yamaha,200ks)
Beneteau Flyer 8.8 Sun Deck (2x Suzuki ,200ks)
Sessa Key Largo 27 (2x Yamaha,200 ks)
Nimbus W9 (1x Mercury 300)
Prosim za pomoč pri izbiri, oziroma mnenja o posameznih znamkah, kvaliteti, itd.
Hvala za mnenja in lep pozdrav,
JOB60
Bertitauhec
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: To Jul 09, 2019 16:07

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a Bertitauhec » Sr Sep 25, 2019 22:35

Mislim ??? Vsak za en dan.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Sep 25, 2019 23:34

w9
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Sep 26, 2019 00:01

w9
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1156
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Sep 26, 2019 05:47

W9
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Sep 26, 2019 09:29

Sam sem dodobra preizkusil Nimbus w9 in moj glas gre sigurno njemu, veliko uporabnega prostora, odlične plovbe.lastnosti primerna moč motorja Merc se.mu odlično poda, natančna izdelava, pluli smo v močni burji preko 35 vozlov in niti trenutka nisem pomislil da bi lahko šlo kaj narobe, po moje se boš pravilno odločil za Nimbusa
JOB60
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Sep 24, 2019 20:38

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a JOB60 » To Okt 01, 2019 20:43

Pozdravljeni,
hvala vsem za mnenja,glede izbire plovila,a vseeno me zanima kako to, da ste se vsi odločili za čoln(Nimbus W9) ,ki ima samo en motor in ga tudi ni mogoče dobiti z dvema,verjetno bi tudi dodatna montaža dodatnega(na eno stran),ki bi se uporabljav v primeru okvare glavnega, vprašljiva.
A res plovne lastnosti in izdelava Nimbusa prevagajo napram ostalim z dvema motorjema ?

Lep pozdrav,
JOB60
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 01, 2019 22:19

Da prevagajo.
2 motorja nista takšna nujnost če nisi profesionalna barka in plovnost ter izdelava vsekakor pomenijo več.
pojdi se z bikom bost!
kiks1
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Nov 07, 2018 07:46

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a kiks1 » Po Okt 07, 2019 12:53

kar koli bos kupil daj v vodo in se vozi gori doli,da ne bos nategnjen kot jaz in verjames besedam Grege iz Trebnjega in ti proda za 22 jurjev kup plastike in zeleza na reklamacije se pa pozvizga,edina stvar ki je delala je pumpa za sanitarno vodo,hvala pa sem prisparal par eurov.tako da to poletje je bila zivcna vojna-komunikacija mehaniki in dvig -spust ,pa ogromno stroskov-7 jurjev,pa cmok v grlu ob vsakem izplutju a bo ok ali albanska mornarica.zelim dober nakup.lp
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 07, 2019 18:47

JOB60 napisal/-a:Pozdravljeni,
hvala vsem za mnenja,glede izbire plovila,a vseeno me zanima kako to, da ste se vsi odločili za čoln(Nimbus W9) ,ki ima samo en motor in ga tudi ni mogoče dobiti z dvema,verjetno bi tudi dodatna montaža dodatnega(na eno stran),ki bi se uporabljav v primeru okvare glavnega, vprašljiva.
A res plovne lastnosti in izdelava Nimbusa prevagajo napram ostalim z dvema motorjema ?

Lep pozdrav,
JOB60


Nemogoče je primerjati plovila Beneteau in Jeanneau z npr. Nimbusom, pa tudi s katerimkoli ameriškim produktom! Gre namreč za nizko cenovno zadevo, ki sicer pluje, vendar občutek je za izkušenega navtika porazen.
To, da ti nabijejo 2 motorja zadaj in potem barka izgleda resna je čista marketinška fora, ker pri nas še vedno velja mnenje, da 2 motorja sta zakon, barka je lahko pa tudi navaden škaf, ki ne premore niti 10 kvadratnih centimerov skaja.
Glede manevrskih sposobnosti ti 2 izvenkrmna motorja, ki sta za nameček montirana še povsem skupaj, ne dajeta prav nič, obnaša se enako, kot da imaš samo en motor. Mogoče je z dvemo motorjema res boljši občutek varnosti, vendar je to precej relativno.
Čisto za primer, večina trawler bark, ki plujejo po oceanih in okrog sveta ima ponavadi samo 1 motor. Enako ima 1 motor tudi akrobatsko letalo, pa ne padajo ravno dol vsak teden...
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a vili » Po Okt 07, 2019 19:57

Admin,tu pa mislim,da pišeš totalne neumnosti. Prosim za razlago,kaj je tak poraznega na francoskih plovilih,da so ravno zanič,kot pišeš ti. In povej mi prosim,kaj je tak kvalitetnega na nizkocenovnih amerikancih,ala Bayliner,Glastron,....

Strinjam se samo s tem,da Nimbusa res ne moreš primerjat z Jeanneau ,saj cena Nimbusa je pa le skoraj 50% večja od francoza.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a glens » Po Okt 07, 2019 20:26

Ha ha, Vili ne zamerit Adminu saj on tudi misli, da so kavni mlinčki (pete) edina prava stvar za barke. Malo heca, ampak je kar dobro povedal in napisano ni daleč od resnice. Sam sem imel priliko preizkusit od hrvaške preko francoske in sedaj ameriško barko. Dokler ne probaš res ne opaziš razlike. To lahko povem iz lastnih izkušenj. Na primer ameriške barke imajo vse po vrsti pokositrene kable, kar je na evropski barki prej izjema, kot pa pravilo. Pa, da ne bo pomote takšne žice si le za odtenek dražje od navadnih! Potem je tudi to, da na evropski barki redko opaziš, da so čisto vsi kovinski deli med seboj povezani/ozemljeni. To je le nekaj malenkosti tehničnega značaja, ker oblika in razporeditev je pač stvar okusa. To pa ne pomeni, da so ostale barke zanič! pomeni le, da so pač ameroti kakšen korak naprej. Niso pa francoske barke nikakor porazne. Mi smo se imeli več kot lepo na fransoski barki :) in tudi odlično je slučila, kot še vedno sliži naslednjemu lastniku. Sva ravno prejšnji teden govorila in mi je povedal kako zelo je zadovoljen (pa četudi je barka francoska) :oops:

Še glede 2 motorjev. Res je fajn občutek, če imaš rezervo ampak je to zelo drag občutek. In zato, kot je že admin napisal ima kar velika večina plovila tipa Tug boat/Trawler/Expedition yacht, ki zares PLUJEJO (ne kot mi - hribovska mornarica) samo en motor. Ne smemo pa pozabit, da imajo vse te barke tudi obvezno inštaliran Get Home sistem v obliki pomožnega motorja, elektro motorja ali pa hidravlike.
Nekaj primerov: American Tug 395, Nordic Tug 54, Nordhavn 60, Selene...
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a admin » Po Okt 07, 2019 20:27

Hmmm, kaj je slabo? Vse, pač za tak denar je to to.
Glede izdelave, plastika, plastika, plastika, plastika... Med plovbo vse vibrira, tolče, odmeva... Poglej si kako znotraj zgleda kak "poceni" Bayliner in kako izgleda poceni Jeanneau. Pa potem poskusi zapluti na val, vsak čoln skoči. Samo zvok je pa čisto drugačen, o občutkih pa sploh nima smisla.
Nikakor ne bom rekel, da je to zanič barka, je pač barka za malo denarja! Enako, kot pri avtomobilih, nekomu je Fiat ali nek vzhodnjak super, drugemu pač ni. Je pa brez veze primerjat Hyundai in Mercedes, ni cena dvojna zaradi zvezde na maski!
Poleg tega pa tudi francozi lahko naredijo dobro barko. Meni ni všeč trenutna poplava plovil v stilu Merry Fisher, za malo denarja in zato poceni narejeno, not for me!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Okt 07, 2019 20:50

Nekaj francozov delajo poljaki, to bi znal bit problem..

Kar se dveh motorjev tiče offshore ameriški gliserji imajo kar po dva ponavadi. Prednost je da se propelerja vrtita vsak v svojo smer zato gre naravnost kot puščica in ne vleče na eno stran kar en motor vedno počne v neki meri.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a covak999 » To Okt 08, 2019 14:46

Pozdravljeni,

moj prispevek na temo omenjenih plovil in opcij za nakup.

Do izpred 3 let sem imel v lasti ameriška plovila, dotično SeaRay-e, ki so zame še vedno 'mercedesi' med ameriškimi plovili. Ne bi rad niti zgubljal mnenja glede ameriških plovil, kaj je boljše, ali kaj ne. Sam vem, da če bi kupoval plovilo z notranjim pogonom, bi kupil še enkrat SeaRaya.

Sem se pa leta 2017 odločil, da kupim drugi tip plovila. 'Velikega' WA in zadaj dva motorja. Po iskanju sem izbral Jeanneau-ja CapCamarat 925WA, z dvema Evinrude 250. Iskreno preiti iz ameriškega plovila s 4-taktnim motorjem (MAG 350) na 2-taktni Evinrude ni bil ravno normalen nakup. Veliko dilem, premišljevanja, skepticizma, ... Pa sem ga vseeno vzel. Pripeljal na ML in celoten del zime in dosti letnega dopusta namenil prenovi plovila: komplet revizija motorjev (preložili smo pete, zamenjali vse kar je potrebno okoli motorjev; kar je dejansko malo!), obdelava teaka, predelava vseh tend, novo komplet ozvočenje, itd ... ne bom našteval, ker ne bi rad izpadel kot oglas za plovilo. Skratka želel sem imeti na barki vse urejeno in pripravljeno na sezono.

Letos smo ravno dobro zaključili 3 sezono s tem plovilom, naredili 85h, prepluli ponovno vse okoli Malega Lošinja, bili 10 dni na Kornatih in okolici in drugo turo v avgustu naredili turo do Brača z vračanjem nazaj. Čoln ima potovalno hitrost 32/33 vozlov, maximalno 42-43 vozlov. Pri potovalni hitrosti je poraba 3.0 l/nm + olje. Letno je olja nekje 12-14 galonov, kar pa je dejansko tudi celoten strošek servisa. (dodatno filer za gorivo (15€) in pa olje pete (to je od rednega).

Plovilo samo - plovilo ima spredaj globok V, kar pomeni, da gre lahko tudi v težko morje. Težko morje z dvema otrokoma jaz smatram valove okoli 2m, kar dejansko plovilo normalno premaguje brez tistih velikih oči straha za teboj. :)
Plovilo je komotno zadaj, ogromen prostor v kokpitu, spodaj pod kokpitom velik prostor za shranjevanje, kjer smo dodatno namestili 45l hladilnik (znotraj imamo drugega). Plovilo ima T-top, na njega smo namestili sončne celice 150w.

Spredaj ima barka prostor za sončenje, kjer komotno ležita dve odrasli osebi.

Jaz za samo plovilo nimam slabih besed - plovilo je čvrsto, kompaktno, z dvema evinrude motorjema hitro in tudi z 10 osebami na krvou normalno odzivno. O motorjih lahko rečem samo 5+, kar bi na začetku ne verjel. Ampak delujejo res odlično. Dva motorja - seveda, moči je dovolj, stroškov pa iskreno ne tako več, kot pa če bi imel enega 350 in podhranjenost pri sami plovbi.
Kamorkoli smo do sedaj prišli, vedno je prišel nekdo in se čudil liniji plovila in pa širini. Tudi to nekaj pove.

Po 3 letih lahko rečem samo top plovilo. Če so vprašanja, lahko odgovorim ali pa v zasebno.

Lp Miha

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov