Kako pripeljati barko iz Francije?

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Po Sep 16, 2019 17:42

Val, hvala za informacije, si bom shranil tvojo številko in te pokličem. Barka bo odjavljena in bo počakala do junija v Španiji. A lahko z dokumenti, ki jih dobim, barko registriram pri nas ali na hrvaškem (kakšna je razlika?), kjub temu da bo barka v Španiji?
val
Admiral
Prispevkov: 1566
Pridružen: Po Sep 08, 2008 20:12
Kraj: Maribor-koper- Pula

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a val » Po Sep 16, 2019 19:53

Za to me bos pa moral poklicati.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » To Okt 08, 2019 15:45

Sem v Empuriabravi. Barko pregledal, smo se peljali in je ok. Pogodili smo se za 46.500. Čaka nas še podpis pogodbe pri notarju.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Ne Okt 13, 2019 13:10

Ja, smo naredili biznis, v petek sva prišla z ženo nazaj. Malce se je sicer zapletlo, ker španski notar ni hotel overiti podpisov na pogodbi. Plačal sem 2k€ are, ostalo nakažem, ko mi lastnik pošlje overjeno pogodbo in izbris iz nemškega registra. Barka sama, je za svojo starost odlično ohranjena, oba motorja kresneta iz prve brez nekega kajenja. Lastnik je nemec, res pedanten možakar, včeraj mi je poslal slike barke preden sta šla z ženo domov, vse pospravljeno, plus dve flaši šampanjca na pultu. Pa še kopijo računa za menjavo modula Eberspacerja (grelec) za 637 €, ki ga je plačal en dan po ogledu...

Konec januarja grem s frendi smučat v Francijo, pa bom skočil še na barko za kakšen teden, da malo naštudiram stavari. Junija naredim transfer do Dubrovnika, potem pa s familjo cca 2-3 tedne kruzamo do marine na s Jadranu, (jo moram še najti, mogoče celo Izola, Potrorož)
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1679
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Okt 13, 2019 13:29

Če ti ni težko lahko za nas ostale kakšne slike prilima in podatke o barki :oops:
pojdi se z bikom bost!
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Ne Okt 13, 2019 16:29

Paco napisal/-a:Če ti ni težko lahko za nas ostale kakšne slike prilima in podatke o barki :oops:


https://www.bmwslo.com/topic/145786-pos ... -v-tujini/

Post št. 16
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1679
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Okt 13, 2019 19:13

Hvala, zanimivo. Na tej velikosti bo vedno dosti dela :=). Kje planiraš matično luko ?

lp
pojdi se z bikom bost!
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Ne Okt 13, 2019 19:30

Paco napisal/-a:Hvala, zanimivo. Na tej velikosti bo vedno dosti dela :=). Kje planiraš matično luko ?

lp


Izola, Portorož, ali pa Ičiči, Punat, moram preveriti zasedenost in ceno...
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Okt 13, 2019 21:02

Teodor7, pridi k nam v Ičiće. Ti zrihtam vez poleg mene, zrinemo iz pomola še tistega Elena in Azimuta in bomo naredili pravoTrawler bazo :lol:

Čestitam za nakup, zelo lepa in prostorna barka. Kakšne ima pa motorje? Ti prav zavidam transfer do Dubrovnika in upam, da bo šlo vse kot po maslu. To bi si moral organizirat kot etapno potovanje, da boste imeli kaj od poti in ne samo transfer.
Se ravno doma dogovarjava, da bi šla na takšno dolgo plovbo spomladi do Grčije, potem pa za glavni dopust počasi nazaj.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Po Okt 14, 2019 01:03

Ičiči so mi zelo privlačna opcija. Praktično enako daleč kot Izola, cena zelo podobna (6200). Pa ne rabiš se okol Istre vlačit, Cres, Krk sta blizu...
Motorja sta dva, Ford Lehman, vsak po 6 cilindrov, 120 konjev. Dobrih 9 vozlov max, potovalna 6.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a glens » Po Okt 14, 2019 08:28

Ja res je in zato sem tudi jaz tukaj. Prednost je tudi to, da lahko greš na en maloobmejni prehod in se izogneš gužvi na meji. Sem veliko premišljeval o Punatu in na koncu zaključil, da se mi ne da še eno uro cincat po Krku. Pa poleti je kar gužva tam… Slabost je pa cesta od Postojne do meje.

Ni problema, ti samo pridi :) . Če želiš se lahko pozanima kako je s prostorom. Na kakšen popust ne računaj, se ne pogajajo ali pa jaz nimam pravega pristopa.
teodor7
Višji vodnik
Prispevkov: 19
Pridružen: To Sep 03, 2019 19:06

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a teodor7 » Po Okt 14, 2019 17:47

Vprašaj prosim, ko boš dol. Ampak aktualno bo tam avgusta, do takrat mi verjetni ne bodo hoteli šparat mesta...
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a glens » To Okt 15, 2019 18:08

Seveda, podrobneje imaš na ZS.

Tole ti bo pri obnovi in vzdrževanju v pomoč:

http://www.trawlerforum.com/forums/
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1679
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 15, 2019 19:17

Nice link !
THx
pojdi se z bikom bost!
invento
Prispevkov: 1
Pridružen: To Feb 18, 2020 11:20

Re: Kako pripeljati barko iz Francije?

OdgovorNapisal/-a invento » To Feb 18, 2020 17:07

Jaz imam podobno situacijo. Kupil sem novo jadrnico v Italiji. Trenutno je v pripravi na plovbo. Nameravam jo registrirati in zavarovati na Hrvaškem.
Ali mi lahko nekdo pove kakšen je pravilen postopek - registracije - zavarovanja - plovbe iz Italije na Hrvaško?
Kakšen je postopek v primeru, da bi jadrnico registriral na Nizozemskem?

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov