Nakup plovila-mnenja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Okt 08, 2019 15:38

Slike!! Hud čoln k popr btw. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a covak999 » To Okt 08, 2019 22:33

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3946
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Okt 08, 2019 23:39

Pošteno, tko se dela. Sem šel malo primerjat navedeno porabo goriva in olja glede na mojo zadevo in so številke res kar dobre.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Okt 09, 2019 06:28

Tole je pa videt konkretno. Mal me bega sicer platnena streha ki po izgledu ne daje takega vtisa kot plovilo samo ampak bom že zdržal če boš ti :lol:
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a covak999 » Sr Okt 09, 2019 08:45

kasaudio napisal/-a:Pošteno, tko se dela. Sem šel malo primerjat navedeno porabo goriva in olja glede na mojo zadevo in so številke res kar dobre.


Spodaj sem našel sliko garmina, kjer je pri 35 vozlih poraba 3.1l/nm. Je pa to tudi posledica, da sem že prvo sezono zamenjal propele in s tem dobil circa 0.4l/nm manjšo porabo, zgubil pa sem končno hitrost za 2-3 vozla, kar pa mi je precej vseeno. :)

Slika
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a covak999 » Sr Okt 09, 2019 08:47

Marcel_Mastnak napisal/-a:Tole je pa videt konkretno. Mal me bega sicer platnena streha ki po izgledu ne daje takega vtisa kot plovilo samo ampak bom že zdržal če boš ti :lol:


Tudi mene je na začetku in eden od razlogov zakaj ne bi kupil je ravno ta T-top. Potem pa pač ugotoviš, da je to vseeno bolj uporabno kot tisti 'kondom' od stekla navzgor, ki je original. Ravnokar imam v izdelavi prednje steklo, ki bo lepo zaprlo sprednji del in varovalo vhod v kabino ob morebitnem dežju. To smo sedaj reševali precej 'cigansko' z raznoraznimi napihljivimi blazinami :?
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a m1ha » Po Okt 14, 2019 20:11

JOB60 napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci,

Letošnjo poletje sem preživel brez čolna na plaži, ker smo našega starega prodali, v družini ni bilo več veselja za potepanje po otokih med Pagom in Dubrovnikom, ampak po tem poletju , so tudi ostali člani družine ugotovili, da ni nič kaj zabavno poležavanje na isti plaži vsaki dan dopusta. Zato kupujemo sedaj čoln za dnevne izlete in če je potrebno, da tudi kje ostanemo kakšen dan, dva.
V ožji izbor so prišli naslednji čolni(malo rabljeni:
Jeanneau Cap Camerat 9.wa (2x Yamaha,200ks)
Beneteau Flyer 8.8 Sun Deck (2x Suzuki ,200ks)
Sessa Key Largo 27 (2x Yamaha,200 ks)
Nimbus W9 (1x Mercury 300)
Prosim za pomoč pri izbiri, oziroma mnenja o posameznih
znamkah, kvaliteti, itd.
Hvala za mnenja in lep pozdrav,
JOB60


Živijo.
Peljal nimbusa na internavtiki in bil zelo prijetno presenečen. Kar se pa kvalitete izdelave tiče je pa kar kakšno stopnico pred italjani pa enih par pa pred francozi.

Lp Miha
JOB60
Poddesetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: To Sep 24, 2019 20:38

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a JOB60 » Po Nov 11, 2019 16:48

Pozdravljeni,
kot prvo hvala vsem za mnenja gled nakupa plovila.
Vse štiri čolne sem uspel med tem časom izprobat na morju,res ,da kratke razdalje in v dveh primeru še nisem imel sreče z morjem,veter in precej valovito.Motorizacija na treh čolnih je bila 2 x200ks,na Nimbusu 9.wa pa 1x300ks.
A vseeno še sedaj ne vem ,kako bi se odločil glede nakupa,dost enostavnije je bilo ob nakupu prvega čolna.
Sedaj že v bistvu vem kaj želim in katere stvari me motijo,oz plovba ni takšna kot bi želel,prvič pa sem bolj kupoval po
videzu in po nasvetih prijateljev,ki so že imeli svoja podobna plovila.
Tudi izdelava plovila oz.plastike(lupine)je danes že vprašanje glede na to ,da se kar tri od željenih plovil izdelujeo na Polskem(Jeanneau,Beneteau, Nimbus ),pol verjetno tudi ni ne vem kakšne razlike v plastiki,kje pa jih sestavljajo pa nisem uspel izvedeti.
V štartu vsak prodajalec ponudi skoraj golo plovilo ,dodaš stvari ,ki veš ,da jih rabiš na plovilu,pa cena zraste skoraj za tretino plovila,seveda vse je odvisno odvisno od povpraševanje mi je rekel en prodajalec.
V ožjem izboru sta mi ostala dva čolna: Jeanneau Cap Camerat 9.wa (2x Yamaha,200ks)
Sessa Key Largo 27 (2x Yamaha,200 ks)
A ima kdo od morjeplovcev katerega od navedenih in kakšen nasvet?
Lep pozdrav,
JOB60
covak999
Višji vodnik
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Apr 24, 2019 11:42

Re: Nakup plovila-mnenja

OdgovorNapisal/-a covak999 » To Nov 12, 2019 11:05

Pozdravljen,


nisem čisto prepričan, če primerjaš podobna plovila. Sessa 27 je skoraj meter krajše plovilo kot Cap 9.0wa, pa 30cm ožje (marsikdo bo rekel da to ni nič, ampak je precej). Motorizacija je pri obeh podobna in mislim, da je pri Sessi celo prevelika (nikol ni prevelika :P ).

Mogoče poglej še drugi zorni kot - Sessa ima dva ležišča v kabini, Cap 9.0wa ima štiri. ...

Po moji oceni, se moraš najprej odločiti kaj so osnove nakupa - ležišča, velikost, privezi, cena (!). Potem pa si naredi manjšo tabelico in boš hitro prišel do zaključka.

Sesso 27 imamo pri nas v suhi marini - ko udariš s plosko roko po boku je kot bi staro kravo udaril - se špeh kar zatrese. :)

Glede na to, da sem lastnik Cap925 nočem preveč navijati. Lahko pa ponudim ogled barke, da pogledaš vse v miru in mogoče dobiš še kakšno idejo.

LP Miha

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov