Iščem pomoč v dodelavi salona

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a sova » To Okt 22, 2019 11:38

mVolk, mVolk. Dva posta nad tvojim, je Paco objavil ta isti posnetek. :roll: Pa material ni karton ampak vezana plošča. :shock:

lp.
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a mVolk » To Okt 22, 2019 12:09

Ja glej, Sova, meni miš in podgana ni isto.

Paco, če sem prav videl na tvojih slikah, bi ti rad razširil dve klopi in mizo. Klopi imata robove (kakih 6cm?), blazine pa sedejo za rob. Vse, kar bi dajal čez klopi, bi ležalo na robovih. Kako si si zamislil oblaziniti teh dodatnih 10cm?
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a sova » To Okt 22, 2019 13:43

Uh ravno prav, če je to karton, ker rabim nekaj takega za izdelavo nekih polic, ne smejo bit težke in zdržat morajo par kg. :lol:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 22, 2019 14:37

One step at the time :)

Weta: ne more biti fiksno ampak po potrebi sestavljivo montažno da mene ne j** celo leto mimo hodit ampak samo ko je pač takšna potreba

mVolk: ja ona teta ma ideje kot sem že sam omenil. Zadeva bi pokrivala območje dveh stolov in ene mize - drži. Sama pritrditev bi bila na rob sedal in pod ležalni površino, razbremenitev pa z nogicami ki bi bile razširljive in ..npr 3. Sredinski mizni del je bolj žgečkljiv ...

Saj v glavi ideja dobro zgleda sama realizacija pa je meni daleč bolj komplicirana kot pa to enostavno deluje v videu ( pač nečesa drugega) Laure Kampf.

Manjkajoče blazine bi se pač rešile z vložkom in priključkom obstoječim npr. z ježkom , aja oni rob stranski, ki bi posledično ratal v ležalni površini bi rešil s kombinacijo trše gume in pene , računam da bi ob porazdelitvi teže ne smelo predstavljati problema; seveda pa se lahko tudi motim :cry:

Paco
pojdi se z bikom bost!
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a androo81 » To Okt 22, 2019 14:44

Zanima me iz koliko najvec sestavnih delov po dolzini je lahko podaljsek in maksimalne dimenzije posameznega dela. A se bo shranjeval podalsek kje drugje demontazen ali mora bit v sklopu obstojece garniture.
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a androo81 » To Okt 22, 2019 14:51

Jaz bi enostavno naredil vodilo cev v cevi, da izvleces cev in nanjo pridrdis podaljsek iz dveh delov na sredini prepogiben z panti. V cev bi vrezal navoj tako da bi lahko privijacil podaljsek noter in bi stal pri miru. Cev bi pa pritrdil pod obstojeci rob sedisca na strani kjer je miza.

Bi prilepil skico a neznam.
mVolk
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: Pe Jul 31, 2009 00:37
Kraj: Ljubljana - Bunarina

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a mVolk » To Okt 22, 2019 14:55

Sova, oprosti, posipam se s pepelom. Prilepil sem res isti link, hotel sem pa tega;
https://youtu.be/EKN7J3hLp7I
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 22, 2019 14:56

Ma plac bom že našel, na primer v onih sprednjih lokerjih pod master bed-om k vedno psujem ko moram kaj ven pa not dat.

Seveda razstavljeneno.


mVolk: nice one skoda da za ta primer pri meni ne najdem uporabe. Ja eni so čarovniki kaj se da naredit na majhnem prostoru.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a kocka » To Okt 22, 2019 15:19

Po moje je nekaj v smislu neke ozke klopi, ki jo fiksiraš zraven še najbolj. In najmanj posegov v osnovo. Pa preklopne noge. Razširiš pa lahko do 20cm. Veš kolk bodo gaspa veseli. :wink:
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a Paco » To Okt 22, 2019 15:55

Lol kocka, ja nekaj samo nekdo bo moral to men poskicirat pa narest da bo delal. Sam nisem handy man do te mere. Sj sem že v uvodu napisal, da ne pričakujem brezplačnega kosila. :idea:
pojdi se z bikom bost!
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a androo81 » To Okt 22, 2019 15:59

Napisi mail na zs pa ti lahko mojo varijanto skiciram in posljem na mail.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a sova » To Okt 22, 2019 16:26

mVolk napisal/-a:Sova, oprosti, posipam se s pepelom. Prilepil sem res isti link, hotel sem pa tega;
https://youtu.be/EKN7J3hLp7I


Sprejeto. :) :wink:

lp.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a kocka » To Okt 22, 2019 18:42

Tisti rob na sedalnem delu povzroča težave, nove pene bodo nujno zlo, tukaj ti lahko pomaga Tap-Tom- Vodice. Ali pa da se dodatek posebej oblazini druge ni. Jutri pošljem skico s kompa, ker sem na mobiju.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a weta » To Okt 22, 2019 19:32

Kot sem ze napisal, meni se zdi najlažja varianta, nabavit bosanko v velikosti željenega ležišča, torej + 10 do 15 cm po širini več od obstojece postelje. To plato razžagaš na kose velike po želji. Spojiš jih lahko nato s klavirskimi panti ali kako drugo varianto, da je vse v enem kosu in hkrati zložljivo. To zadevo samo postaviš na obstoječo podlogo postelje in na to postaviš blazine. Previsa ni treba nič podlagat, ker 10 do 15 cm ne igra vloge, da bi prevagalo ali se povesilo.
Za manjšo težo je tisti del plošče, ki pokriva obstojeco posteljo, lahko navrtan, perforiran.
Upam, da je razumljivo, pa še nič ni treba pritrjevat, ker je fiksno samo po sebi.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Iščem pomoč v dodelavi salona

OdgovorNapisal/-a kocka » To Okt 22, 2019 19:48

To bi bilo najlažje, samo ga moti kje bo hranil te plošče. 9mm vezana bi bila dovolj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov