Grčija z barko 2020

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » So Nov 02, 2019 19:33

Pozdravljeni,

v prihajajoči sezoni planiram plovbo v Grčijo na Jonske otoke. Tokrat se bo na pot podalo z motorno barko tipa trawler in ne z jadrnico, kot vas večina pomisli ob naslovu Grčija. Plan je, da se barko prestavi med 19.6.-29.6.2020. Štart je iz Ičičev, cilj pa na Krfu oz. v Preverzi, Lefkadi odvisno kje bomo dobili boljše pogoje za marino in letalske povezave. Plan je, da se spodaj pusti barko za 1 mesec in nakar se vrnemo 17.7 na glavni dopust. Potem sledi 20 dni plovbe med grškimi otoki in 10 dni plovbe nazaj proti domači bazi.
Do tukaj vse gladko in brez problemov.
Zanima me pa par detajlov, kot je na primer kje je bolj ugodno pluti Hrvaška-Črna Gora-Albanija-Krf ali prečiti v Italijo in nato direkt na Krf? Potem me tudi zanima, če ste se prijavljali v Abaniji in kako to zgleda glede na to, da naj bi potreboval agenta? Koliko časa poberejo formalnosti odjave in prijave v ČG, Albaniji in Grčiji?
Ali je gorivo v Albaniji in Črni Gori res toliko cenejše? Kako je z gorivom v Grčiji? Pravzprav če natankam v Albaniji, v Grčiji verjetno ne bom imel potrebe po gorivu, ampak vseeno je dobro vedeti kako in kaj.
Kako ste se kaj v Grčiji dogovorili za marino suhi vez ali vez v morju? In kje ste imeli/imate barke?
Potem me zanima, kako je kaj z gnečo? Ali je že postalo spodaj bolj podobno kot na Jadranu?

LP in upam, da se bo našel kak junak, ki bo odgovoril na vsa moja silna vprašanja :)
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Nov 03, 2019 19:32

glens napisal/-a:Pozdravljeni,


Zanima me pa par detajlov, kot je na primer kje je bolj ugodno pluti Hrvaška-Črna Gora-Albanija-Krf ali prečiti v Italijo in nato direkt na Krf? Potem me tudi zanima, če ste se prijavljali v Abaniji in kako to zgleda glede na to, da naj bi potreboval agenta? Koliko časa poberejo formalnosti odjave in prijave v ČG, Albaniji in Grčiji?
Ali je gorivo v Albaniji in Črni Gori res toliko cenejše? Kako je z gorivom v Grčiji? Pravzprav če natankam v Albaniji, v Grčiji verjetno ne bom imel potrebe po gorivu, ampak vseeno je dobro vedeti kako in kaj.
Kako ste se kaj v Grčiji dogovorili za marino suhi vez ali vez v morju? In kje ste imeli/imate barke?
Potem me zanima, kako je kaj z gnečo? Ali je že postalo spodaj bolj podobno kot na Jadranu?

LP in upam, da se bo našel kak junak, ki bo odgovoril na vsa moja silna vprašanja :)


Jaz ti lahko odgovorim na nekaj vprašanj, čeprav sem v Grčiji z jadrnico.

1. Kako priti do tja - normalna ruta je Lastovo -Brindisi - Krf (oziroma Erikusa ali Othoni). Med Brindisijem in Erikuso je približno 100 milj. Tu ti pomaga tok ob italijanski obali (vsaj nekaj časa), ki ima hitrost približno en vozel. Jaz osebno sem zadnjič šel direktno iz Lastova do Krfa. Je bilo prav ok.
Po mojem mnenju sicer lahko greš iz Črne gore, kjer se da tankat cenejšo nafto. Nisem tega naredil, ampak obstajajo navodila na tujih forumih, celo video na youtubu (ki pa ga sedaj na žalost ne najdem)
2. V Albaniji nisem nikoli bil, na tujih forumih je precej napisano o tem. preveri edino zavarovanje, meni kasko ne velja za Albanijo.
3. V Jonskem morju je v večini gneča kot na hrvaškem, ampak nihče se ne razburja in barke se po potrebi vežejo tudi v lučicah ena na drugo. V južnem jonskem morju gneče ni več. Večina čarterjev pride še do juga Kefalonije, potem se konča.
4. Privezi, oziroma suhe marine. Najboljša izbira je Preveza, ki je čisto blizu letališča. Tam so 3 velike suhe marine, ki se nekoliko razlikujejo cenovno, glede na urejenost. Jaz sem imel 2 sezoni barko v Ionion marine, ki je srednja opcija. AMpak pozor, zadnje čase je precej povpraševanja, tako da se čimprej dogovori, da ne ostaneš na suhem (figurativno rečeno. :) ). Ponavadi bodo pri rezervaciji zahtevali 10% plačila, ob dvigu 40% in preostalo preden greš v vodo. Lahko pa se zmeniš tudi drugače.
Nazadnje spremenil andrejv, dne Ne Nov 03, 2019 19:51, skupaj popravljeno 1 krat.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Nov 03, 2019 19:50

Sem sedaj našel tudi youtube video, kjer v Črni gori kupujejo gorivo. Bolj na koncu tega videa imaš vse razloženo:


https://www.youtube.com/watch?v=YTSaMVoBz3Q
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Nov 03, 2019 20:16

AndrejV hvala za odogvor, tvoje objave o Grčiji sem z veseljem že preletel na forumu in izvedel veliko koristnega.

Najprej naj povem, da je bil tisto z jadrnico hec- načeloma je vseeno ali se gre za motorno barko ali jadrnico. :wink:

Prvotni plan je bil, da bi barko pustil na Krfu in od tam bi potem za glavni dopust naredil krožno ruto po jonskih otokih okrog Zakintosa in potem nazaj proti domači marini v Istro. Gledal sem cene marin na Krfu- za cca 1 mesec veza v morju bi bilo nekaj čez 500 eur, kar se mi zdi veliko. Torej priporočaš, da se barko da na suhi vez nekje v Preverzi in ne da za 1 mesec pustiš kar v vodi?
To, da je blizu Preverze letališče je definitino velika prednost. Od kod ste leteli do tja in koliko prej ste rezervirali karte? Malo sem jih že gledal-trenutno še ni na voljo veliko letov, cene so še vedno precej visoke.

Zanima me še katere tuje forume se splača prebrat (nekaj sem našel na cruisers forum in na cruiser log)?
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Nov 03, 2019 20:54

Andrej hvala za video, sem pogledal in je omenjena cena goriva 0,54€/L, bom gorivo natoči še kar v rezervoarje za vodo 8)
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Nov 03, 2019 21:23

Glens, prejšnja slika je bila 10000000... krat lepša

Tudi mene zanima Grčija.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Nov 03, 2019 21:35

Ha, ha, se strinjam ampak ta tender je tudi dober. :lol: Saj bi jaz imel tudi kakšno sliko podobno tvoji a kaj, ko uspem uloviti le porcijske orade, tune mi pa ob barki iz vode skačejo.
Naj bo nekaj časa tele, potem pa pride na vrsto kak Fleming ali pa kaj podobnega.

NT takoj, ko urediva radar in ostale pritikline lahko skupaj odrineva. Če bom pa prehiter, te pa počakam v zalivu s kuhanim kosilom, a ne?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Ne Nov 03, 2019 22:03

Ampak čisto zares premišljujem o Grčiji. Upam, da uspem vse postoriti in da bo čas.

Moja slika je točno izpred deset let na Pacifiku na Cabu San Lucas. Fantastični spomini. Tole ribo sem pa izpustil.
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a andrejv » Ne Nov 03, 2019 22:19

glens napisal/-a:
Prvotni plan je bil, da bi barko pustil na Krfu in od tam bi potem za glavni dopust naredil krožno ruto po jonskih otokih okrog Zakintosa in potem nazaj proti domači marini v Istro. Gledal sem cene marin na Krfu- za cca 1 mesec veza v morju bi bilo nekaj čez 500 eur, kar se mi zdi veliko. Torej priporočaš, da se barko da na suhi vez nekje v Preverzi in ne da za 1 mesec pustiš kar v vodi?
To, da je blizu Preverze letališče je definitino velika prednost. Od kod ste leteli do tja in koliko prej ste rezervirali karte? Malo sem jih že gledal-trenutno še ni na voljo veliko letov, cene so še vedno precej visoke.

Zanima me še katere tuje forume se splača prebrat (nekaj sem našel na cruisers forum in na cruiser log)?


Najprej forumi.

Tukaj najdeš marsikaj uporabnega:

http://www.ybw.com/forums/forumdisplay. ... board-Link

Pa italijanski (moras se registrirat, da imas dostop do dela o Grčiji!), če ne znaš italijansko uporabi kar translate v chromu, bo dovolj ok

http://forum.amicidellavela.it/

Informacije najdeš tudi na Noonsitu, pa nekaterih nemških forumih.

Kar se tiče marine, sem spregledal da potrebuješ samo za en mesec.

V tem primeru je še najbolj uporabna marina v Prevezi (mesto), ki je včasih bila pol cenejša od tiste v Levkasu in Krfu. Sedaj so jo uredili in je gotovo dražja, ampak preveri. Nujno pa moraš rezervirat!

Opcija je tudi marina Kleopatra, na drugi strani preliva, zraven suhih marin.

Letalske karte, večinoma je opcija Volotea iz Benetk, ali če najdeš kak charter iz Slovenije ali Avstrije. Jaz sem letel tudi iz Dusseldorfa (ampak živim v Bruslju. :) )


Rezerviraj pa seveda čimprej. Cene z Voloteo so trenutno okrog 60 eur na osebo v eno smer za julij 2020. In bodo samo višje. Žal je tako, da moraš planirat daleč vnaprej, če želiš priti poceni skozi.
Nazadnje spremenil andrejv, dne Ne Nov 03, 2019 22:23, skupaj popravljeno 2 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Nov 03, 2019 22:22

No sin pa po vaju skoč dol ,da se ne bosta z eroplanom cijazla nazaj.. :lol:
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » To Nov 05, 2019 18:58

Uf tole so pa uporabne informacije. Hvala!

Sem malo poslal povpraševanja po marinah na Krfu in Prevezi in sploh ni tako ugodno, kot sem dobil občutek po prebiranju foruma! Za 1 mesec v vodi sem dobil cene med 500 in 700€! Pa še ena zanimivost, kar iz treh marin sem dobil povratni maile, da je še prehitro za rezervacijo in naj juh kontaktiram po novem letu???

Letalske karte imam namen rezervirati v kratkem in razmišljam, da bi rezerviral kar dva termina, saj me skrbi ali bo vreme OK v željenem terminu. Ha, ha, mogoče bi bilo pa dobro, da dam raje za kakšno mašo za mirno morje :oops: , da ne bo takšnega vremena, kot je sedaj.

Ali se nama kdo pridruši pri plovbi dol?
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a andrejv » Če Nov 07, 2019 17:04

glens napisal/-a:
Sem malo poslal povpraševanja po marinah na Krfu in Prevezi in sploh ni tako ugodno, kot sem dobil občutek po prebiranju foruma! Za 1 mesec v vodi sem dobil cene med 500 in 700€! Pa še ena zanimivost, kar iz treh marin sem dobil povratni maile, da je še prehitro za rezervacijo in naj juh kontaktiram po novem letu???


Ah, Grčija pač. tega se boš moral tudi malo navaditi. Gre bolj počasi in po domače. Kar se marin v vodi tiče, cene so višje, ker je marin malo. Lahko pa greš v Vonitso, vpluješ v luko, vržeš sidro in pustiš barko. V mestu povprašaš kdo pazi na barke, se zmeniš z njim za 50 eur in pustiš barko tam v luki. (ampak preveri če ti zavarovanje to dovoli, Adriatic Slovenica zagotovo ne).

Vse ostalo pa je bolj ugodno kot na Jadranu. :)
Mindek
Poročnik fregate
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 10:55

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a Mindek » Pe Nov 08, 2019 11:18

Ali se nama kdo pridruši pri plovbi dol?[/quote]

Živjo.
Mene bi pa zanimala plovba v Grčijo naslednje leto...
več lahko na ZS.
lp, Mitja
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a glens » Pe Nov 08, 2019 15:44

Zdravo Mitja,

A to bi šel z jadrnico ali motornim plovilom?
JAdralc
Višji vodnik
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Maj 05, 2013 22:42
Kraj: Ljubljana

Re: Grčija z barko 2020

OdgovorNapisal/-a JAdralc » Ne Nov 10, 2019 20:57

Hej,

glej vreme in valove na windy aplikaciji in boš prišel brez težav

poglejte si naše spodnje linke za plovbo v obe smeri:
https://pojalabanda.com/t/grsko-poletje ... n-pocez/74

https://pojalabanda.com/t/preveza-monfalcone/342

https://pojalabanda.com/t/plovba-hrvaska-grcija-2017/73

in še tole za enkrat kasneje:
https://pojalabanda.com/t/grsko-poletje ... poneza/390

za privez v bližini letališča Preveza-Levkas:
marina Klopatra,
mestna marina Preveza prmarina@otenet.gr
marina Levkas
v zalivu Nidri imaš par varinat Vlicho yachts,... (roko nad tem imajo v večini angleži in irci)
v zalivu Sivota sta dva pomola ki se tržita cca €35€/dan za 12m

Vabljen pa v našo skupino, kjer je še kakšna dodatna informacija v živo
https://www.facebook.com/groups/vGrciji/

Srečno, Tomaž

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov