Termo kamera

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Termo kamera

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Nov 04, 2019 19:03

Gledam flir scout tk. Ima kdo ta termo gledalnik, je to uporabno, da najdeš nekoga, ki ti je ponoči padel z barke?
__________________
lp
motorni
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Nov 04, 2019 21:11

Mi imamo na šihtu tako kamero ,ne vem če je točn ta model.Na stropu hale pokaže lepo topel motor ventilatorjev,pa če roko pogledaš jo lepo obriše..Pr sinu sem tko videl da se motor na sredi bloka med valjeva pregreva in ga rešil še pravočasno...not v sredini se je zamašila ena hladilna luknja..Na recimo 100 m pa še nisem pogledal kako zaznava.Je pa ene 2000 e koštala,tko da je kr kvalitetna.Bom ju3 probal mal ljudi pomert na enih 70 m v hali pa javim kako dela.
Drugače pa na gpsju je MOB tipka..upam da je ne bo noben rabu..zapiše pa koordinate in pol se lažje vrneš na točno lokacijo ,kjer je bil padec.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Nov 04, 2019 22:38

Po novem se uporablja, pripeto na rešilni jopič, AIS MOB Emergency Transmitter, s katerim lahko padlega lociraš na ploterju in spremljaš njegovo pot ves čas. Tudi do 7 milj daleč.
Ni termo kamera, vem. Samo omenjam oz. širim informacijo o novejših pristopih h MOB reševanju.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 05, 2019 00:24

Flir kamere na več kilometrov vidijo človeka, večina videov kjer helikopterski gunship zradira kakšne tepiharje z 20mm na 5km stran, je posnetih s flir kamero.

https://www.military.com/video/operatio ... 0789551001
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2527
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a motorni » To Nov 05, 2019 10:49

To je sicer fajn, ampak tistale je sto jurjev plus. Pa verjetno ti jo flir ne bi hotel prodati.
Sicer hvala za vse informacije, ampa rad bi tudi izvedel, če je že kdo gledal skozi scout TK za 500 eur po morju in koliko je ta model uporaben.
__________________

lp

motorni
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Nov 05, 2019 11:21

Pa verjetn si še mal rekel. :mrgreen: Jaz sem gledal skozi lovsko verzijo mislim, da je rekel dec da je bla okol 700€ pa na 500m vidiš človeka bp.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Nov 05, 2019 11:25

Jaz sem testiral Scout 640 najdražjo od teh ročnih nočnih kamer, kajti vsi kupci so hoteli najboljše. Z okna v 8 nadstropju sem videl v travi skrite miške, ki so tekale po travniku kot lise-pike, ki so se premikale na razdalji 100m. Ni mi bilo jasno zakaj so potke ob travniku, kjer ljudje hodijo, ko peljejo pse na sprehod svetle? Ko ljudje hodijo segrejejo zemljo tam bolj kot v okolici. Še 15minut po hoji so se videle stopinje oziroma sledi, kjer je kdo hodil po travniku.
Na morju nisem testiral je pa definitivno to nekaj kar ti edino preostane v kolikor oseba nima na sebi jopiča in EasyOne. Za svojo barko sem kupil napihljive avtomatske jopiče in EasyOne od Weatherdocka (sem njihov dealer) Scout 640 pa bo tudi na moji barki našla mesto takoj, ko bom šel na daljša prečenja in ko se malo poleže finačno breme obnove.
Ena od strank je našla svojega psa v morju, ko je ponoči padel z barke sicer na sidru ampak je bliskalo in grmelo. So bili srečni, da ni za povedat.
Se mi je že pripetilo, da je moj prijatelj (bil je moj učitelj v srednji šoli za elektrotehniko) na eni nočni plovbi šel odtočit na krmi in prav takrat drugi pritisne tack na AP, barka naglo obrne in Tomaž pade v vodo v popolni temi na odprtem morju pred Brioni. Bilo je mirno ampak se ga ni videlo v vodi, še dobro, da smo ga slišali in našli. Voda je bila mrzla, ker je to bilo jeseni. Se zgodi, ko najmanj pričakuješ.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Nov 09, 2019 17:53

FLIR kamera na telefonu je že dovolj.

jaz sem kolektivu kupil S61ke ki imajo že flir vgrajen, pa do 400 stopinj dela v nulo. edino bronza in prah čez bronzo jo naheca, drugače pa dela, testirano po celem svetu naokol v talilnicah.

kot alternativa, pa še telefon imaš ki je vodoodporen. je pa cegu....sedaj na 500m ne vem kako je, na 100 metrov pa človeka vidiš.
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a glens » So Nov 09, 2019 18:53

kr3mn1 napisal/-a:FLIR kamera na telefonu je že dovolj.

jaz sem kolektivu kupil S61ke ki imajo že flir vgrajen, pa do 400 stopinj dela v nulo. edino bronza in prah čez bronzo jo naheca, drugače pa dela, testirano po celem svetu naokol v talilnicah.

kot alternativa, pa še telefon imaš ki je vodoodporen. je pa cegu....sedaj na 500m ne vem kako je, na 100 metrov pa človeka vidiš.



Kr3mn1, upam, da se zajebavaš ker drgače te prosim, daj ne stresaj zopet neumnosti!

NT vprašanje za tebe. Katera IR kamera, ki je v nekem normalnem cenovnem rangu je kompatibilna na Raymarine ploterje? Ali si kaj teh kamer ontiral in kako se kaj v praksi pokaže uporabnost? Ali kamera vidi na primer bojo v vodi?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Termo kamera

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Nov 09, 2019 21:35

FLIR M132 ~3k€, FLIR M232 ~4K€

Sta pa to kameri s hlajenim senzorjem ali z drugimi besedami to je the real deal. Senzorji, ki niso hlajeni so igračke, tle se gre pa zares.

Maš pa tudi dražje. M500 recimo vidi na več kot 15km.

Enabling superyachts, first responders and commercial vessels to visualize long-range targets with exceptional clarity, the new FLIR M500 Multi-Sensor Maritime Camera is our most advanced addition to the award-winning M-Series platform to date. The multi-sensor thermal maritime camera provides professional captains with enhanced situational awareness to detect targets more than 15 kilometers, navigate tight waterways and avoid collisions, day or night.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov