Slovenski proizvajalci gumenjakov

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Pe Nov 08, 2019 10:49

kotulc napisal/-a:Pa kaj so gumenjaki: Marinar, Trimarin, Novomar, ... res tako zanič?

Zanima me konkretno za Marinar S400 in S480, Trimarin 450, 500 in podobne? Ima kdo kaj izkušenj? Kako je kaj z življenjsko dobo, kaj lahko pričakuješ (povpravila), če nabaviš tak čoln star 15-20 let?


Imel sem Marinar S550 tubusi so bili iz pvc. Čoln je imel zelo "položno" dno, na sredini se je dno zalomilo in bilo skoraj ravno. Razlaga proizvajalca je bila ta, da čoln tako lažje zglisira.. Mogoče je to res, če mene vprašaš je to gumenjak za jezera.Ko je bilo morje le malo vzvalovano je bila plovba s tem čolnom prava muka, valove ni rezal ampak skakal čez, vsi potniki so bili po taki plovbi dobesedno polomljeni. Po tem čolnu sem sproval kar precej gumenjakov in do sedaj je ravno ta Marinar plul najslabše izmed vseh. Model s 480 pa ima bolj globoki v na premcu in najbrž boljše pluje.
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 08, 2019 11:35

sealine napisal/-a:
kotulc napisal/-a:Pa kaj so gumenjaki: Marinar, Trimarin, Novomar, ... res tako zanič?

Zanima me konkretno za Marinar S400 in S480, Trimarin 450, 500 in podobne? Ima kdo kaj izkušenj? Kako je kaj z življenjsko dobo, kaj lahko pričakuješ (povpravila), če nabaviš tak čoln star 15-20 let?


Imel sem Marinar S550 tubusi so bili iz pvc. Čoln je imel zelo "položno" dno, na sredini se je dno zalomilo in bilo skoraj ravno. Razlaga proizvajalca je bila ta, da čoln tako lažje zglisira.. Mogoče je to res, če mene vprašaš je to gumenjak za jezera.Ko je bilo morje le malo vzvalovano je bila plovba s tem čolnom prava muka, valove ni rezal ampak skakal čez, vsi potniki so bili po taki plovbi dobesedno polomljeni. Po tem čolnu sem sproval kar precej gumenjakov in do sedaj je ravno ta Marinar plul najslabše izmed vseh. Model s 480 pa ima bolj globoki v na premcu in najbrž boljše pluje.

Marinar zagotovo ni imel pvc tube.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kotulc » Pe Nov 08, 2019 16:31

Obstajajo Marinarji s PVC tubami ???
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 08, 2019 16:53

Ne. Razen, če je kdo delal pvc retubing.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Nov 08, 2019 19:19

mikele napisal/-a:Ne. Razen, če je kdo delal pvc retubing.


original Marinar vedno hypalon, mogoče se je pa kak Gorenjc spomnil, da bo cenej in naredil PVC tube :mrgreen: :mrgreen:
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 08, 2019 19:34

MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:Ne. Razen, če je kdo delal pvc retubing.


original Marinar vedno hypalon, mogoče se je pa kak Gorenjc spomnil, da bo cenej in naredil PVC tube :mrgreen: :mrgreen:

Načeloma se gorenjci bojijo pvcja kot hudič križa. Pravijo, da ga je “zajeban lept ejga” (lepijo z neostikovim pu-lepilom). Dva uporabljata ustrezno lepilo za popravila, eden od njiju tube ne zna narediti, drugi pa jih dela samo iz csmja.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Nov 08, 2019 19:36

mikele napisal/-a:
MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:Ne. Razen, če je kdo delal pvc retubing.


original Marinar vedno hypalon, mogoče se je pa kak Gorenjc spomnil, da bo cenej in naredil PVC tube :mrgreen: :mrgreen:

Načeloma se gorenjci bojijo pvcja kot hudič križa. Pravijo, da ga je “zajeban lept ejga” (lepijo z neostikovim pu-lepilom). Dva uporabljata ustrezno lepilo za popravila, eden od njiju tube ne zna narediti, drugi pa jih dela samo iz csmja.


ok ta zadn si ti, kaj pa taprvi :mrgreen:
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a mikele » Pe Nov 08, 2019 19:42

MareC napisal/-a:
mikele napisal/-a:
MareC napisal/-a:
original Marinar vedno hypalon, mogoče se je pa kak Gorenjc spomnil, da bo cenej in naredil PVC tube :mrgreen: :mrgreen:

Načeloma se gorenjci bojijo pvcja kot hudič križa. Pravijo, da ga je “zajeban lept ejga” (lepijo z neostikovim pu-lepilom). Dva uporabljata ustrezno lepilo za popravila, eden od njiju tube ne zna narediti, drugi pa jih dela samo iz csmja.


ok ta zadn si ti, kaj pa taprvi :mrgreen:

Sebe ne smatram za gorenjca.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Ne Nov 10, 2019 20:44

mikele napisal/-a:
sealine napisal/-a:
kotulc napisal/-a:Pa kaj so gumenjaki: Marinar, Trimarin, Novomar, ... res tako zanič?

Zanima me konkretno za Marinar S400 in S480, Trimarin 450, 500 in podobne? Ima kdo kaj izkušenj? Kako je kaj z življenjsko dobo, kaj lahko pričakuješ (povpravila), če nabaviš tak čoln star 15-20 let?


Imel sem Marinar S550 tubusi so bili iz pvc. Čoln je imel zelo "položno" dno, na sredini se je dno zalomilo in bilo skoraj ravno. Razlaga proizvajalca je bila ta, da čoln tako lažje zglisira.. Mogoče je to res, če mene vprašaš je to gumenjak za jezera.Ko je bilo morje le malo vzvalovano je bila plovba s tem čolnom prava muka, valove ni rezal ampak skakal čez, vsi potniki so bili po taki plovbi dobesedno polomljeni. Po tem čolnu sem sproval kar precej gumenjakov in do sedaj je ravno ta Marinar plul najslabše izmed vseh. Model s 480 pa ima bolj globoki v na premcu in najbrž boljše pluje.

Marinar zagotovo ni imel pvc tube.


Lahko staviva za eno dobro buteljko, da je imel PVC, če ne verjameš pa lahko greva tudi pogledat.
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Ne Nov 10, 2019 20:45

Ste se vsi vpičili v te PVC tubuse, to je bil prvi Marinar s550 in tubusi prvi original so bili narejeni iz PVC. Prav tako konzola je bila zelo majhna za ta čoln.
Vid
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 10:22

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a Vid » Ne Nov 10, 2019 20:49

Ima kdo izkusnje s trenutno hrvasko produkcijo? Bura, ris, barracuda,... So vsi obdrzal maestralove kalupe al ze dohajajo italjane?
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Ne Nov 10, 2019 23:03

Vid napisal/-a:Ima kdo izkusnje s trenutno hrvasko produkcijo? Bura, ris, barracuda,... So vsi obdrzal maestralove kalupe al ze dohajajo italjane?


Mene tudi to zanima pa Falkor 22 npr?
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Nov 11, 2019 10:56

Vid napisal/-a:Ima kdo izkusnje s trenutno hrvasko produkcijo? Bura, ris, barracuda,... So vsi obdrzal maestralove kalupe al ze dohajajo italjane?


barracuda, ris so za cajtom tako po designu kot materialih, ceneno narejeni proizvodi, ki pa jih prodajajo za (pre) visoko ceno.
Bura je bila aktivna kar nekaj časa, so napredovali sedaj pa leto ali dve stagnirajo, proizvod je dober, design tako tako nekomu všeč nekomu nikakor
Falkor 22 ne bi izgubljal besed, totalna nepremičnina, ko ga kupiš se ga ne moreš več rešit, pluje kolikor toliko dobro, samo ostalo, končna izdelava pa porazna, vijaki odpadajo, plastike škripajo... več lahko pove Klemn M, ki ga ima.
Mogoče od CRO proizvodnje dobro dela in se trudi z detajlno izdelavo tale: http://vento-navis.com/sl/
sealine
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: To Apr 03, 2012 16:19

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a sealine » Po Nov 11, 2019 13:41

MareC napisal/-a:
Vid napisal/-a:Ima kdo izkusnje s trenutno hrvasko produkcijo? Bura, ris, barracuda,... So vsi obdrzal maestralove kalupe al ze dohajajo italjane?


barracuda, ris so za cajtom tako po designu kot materialih, ceneno narejeni proizvodi, ki pa jih prodajajo za (pre) visoko ceno.
Bura je bila aktivna kar nekaj časa, so napredovali sedaj pa leto ali dve stagnirajo, proizvod je dober, design tako tako nekomu všeč nekomu nikakor
Falkor 22 ne bi izgubljal besed, totalna nepremičnina, ko ga kupiš se ga ne moreš več rešit, pluje kolikor toliko dobro, samo ostalo, končna izdelava pa porazna, vijaki odpadajo, plastike škripajo... več lahko pove Klemn M, ki ga ima.
Mogoče od CRO proizvodnje dobro dela in se trudi z detajlno izdelavo tale: http://vento-navis.com/sl/


Falkor mi na pogled ni tako napačen, nisem ga še videl v živo, da bi si ga bolje lahko ogledal. Klemn M povej kaj več o tem čolnu, če te je volja seveda :)
MareC ta vento mi pa ne gre vizualno nikakor. Trup mi je ok, notranjost čoln pa.. zgleda zelo ozek, še najmanj pa razumem to, da niso na premcu dali kake stopničke s kako bitvo. Premec mi deluje prece smešno.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Slovenski proizvajalci gumenjakov

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Po Nov 11, 2019 20:24

Mene pri tem "jurišnem" premcu skrbi, da čoln zelo šprica, ker vodo odbija - je ne poje pod čoln.
Xilinx Vivado HLx trainee

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti