wc na barki

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a admin » Po Sep 30, 2019 09:15

Ja s temi fekalijami zagotovo ni najboljše za naravo, da jih spuščamo v morje, vseeno pa sem mnenja, da kakci iz ene barke velikosti do 12 metrov na kateri so 2 do 4 osebe ne bo ravno onesnažila Jadrana...
Tudi jaz nisem nek strokovnjak za biologijo, biokemijo in podobno, je pa tukaj zagotovo govora o dušikovem krogu, se pravi amonijak (NH3 in NH4 - je strupen za organizme že v majhnih količinah, to je tudi tisti neznosen smrad), potem se zadeva preko bakterij pretvori v nitrit (NO2 - ta je precej manj strupen in ne smrdi več), pa potem v nitrat (NO3 - ta je povsem nestrupen do koncentracije nekje 25-30 mg/l). Nitrat je na koncu tudi ena od glavnih hranilnih snovi za vse rastline v naravi in ga narava potrebuje... Krog je tako sklenjen.
Je pa natančno res to, kar je napisal Heron, vendar kot rečeno, ne moremo vplivati na to, ker izpuščanje fekalij v marini zagotovo ni prava pot. Na odprtem morju je par litrov fekalij zelo verjetno popolnoma zanemarljivo, sploh če pomisliš da je na veliko lokacij ob hrvaški obali kanalizacija še vedno samo cev od hiš v morje...

Glede slik WC-ja, ki ste jih prilepili... Ja to je edidi dober WC za na barko, da ga uporabljaš kot doma. Vse druge kao "fancy" izvedbe so šle iz mojih bark takoj v arhiviranje. :D
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Sep 30, 2019 20:32

O WCju na barki smo govorili že tukaj...

Slika
sasha
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 14, 2019 11:53

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a sasha » So Nov 16, 2019 10:56

dj75 napisal/-a:
AEgir napisal/-a:
skiathos napisal/-a:https://youtu.be/g7OpHR2fGGc


Cool. Jaz imam tudi en enak nov skret. Sam moj ima samo eno tipko. Zakaj imaš ti dve?

Nevem a se to splača dajat v 6m gliser al ne.. V prostorček za skret paše kot ata na mamo.

Slika


Se splača, sem ga namontiral letos, je bil mir na krovu.....


pozdrav vsem, lani sem kupil barko z enakim wcjem ki ima direkt odvod v morje (nimam rezervarja za crne vode). imam eno zelo bistveno vprasanje:
a "mir na krovu" pomeni, da si tudi brezskrbno "sral" v skolko in ti je vse ven povleklo, tudi wc papir?

imam namrec zeno in 2 mala froca in mi je wc v katerega se lahko serje bistvena naprava za udobje na barki, predvsem ker tudi nimam kopalne ploscadi, da bi to rihtali potrebe na njej in pozimi bl ne skacem v vodo na tezke potrebe, zena in froci pa se manj.
do sedaj si nisem upal niti testirat, da bi kako hrano "dreku" podobno metal v wc, da bi tako testiral ce pozre, ker enostavno se mi ne da vsega zdirat ce se zamasi, pa ce tudi ni to drek po rokah. do sedaj sem jim dovolil wc uporabljat samo za lulat.

po moji logiki, je nastavek na skolki (cev s 3 vijaki) kjer se prikljuci odtocna cev, zelo preozek, da bi drek skoz potoval, in tudi luknja na trupu barke je preozka (komaj skoraj cel mezinec noter vtaknem iz zunanje strani).

ce bi ta skolka imela vgrajen macerator direkt pred pumpo bi to ne predstavljalo tezave ampak dvomim da ga ima, ker tam pri pumpi nic ni videt da bi blo se kaj drugega pred njo, zato sprasujem tukaj za izkusnje uporabnikov. pumpa je zelo glasna, kot bi vrtelo kak macerator, a ne vem ce je to vse v enem ali ce je samo pumpa tko glasna, ker moja deck wash pumpa je tudi glasna.

ce imam wc in da ne morem vanj srat, je potem brezveze da ga imam.
ce to stima brez problemov in pozira tudi drek, a je mozno da so bli kaki modeli narejeni samo s pumpo brez maceratorja? ce ja, potem kak je point ce nemores v skolko srat?

zelo sem skepticen zaradi fija teh odtocnih prikljuckov in se bojim probat, da si naredim celo stalo problemov in svinjskega dela na barki po nepotrebnem.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Nov 16, 2019 11:02

Tale moj na sliki je macerator spodaj. A je možno, da napačno luknjo gledaš ker za mezinec je pa res mal mal.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
sasha
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 14, 2019 11:53

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a sasha » So Nov 16, 2019 11:20

v kakem smislu spodaj? a mas kako sliko za videt kje spodaj mislis? moram poiskat slike moje pumpe in sistema, da vidite mal zadevo za mnenje.
lani pozimi sem v vodi pucal dno barke s plasticno spatulo in ob enem tudi luknje cekiral prav zaradi nelogicne debeline za wc. kazalec mi ni sel noter, le mezinec (z rokavico gor) tud tista cev na 3 vijake nevem ce je zunanji fi nastavka debelejsi od mezinca (vsaj na moji skolki), na tvoji sliki tezko ocenim fi nastavka.
tako da ce je ze ta nastavek na skolki le cca fi mezinca, potem lahko imas luknjo na trupu tudi 10cm fi ce hoces ampak ne bo pomagalo, je isto kot debelina kablov pri elektriki.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Nov 16, 2019 11:26

Za 1. novembra se je tudi meni prvič (na čarterju) zamašil wc. K sreči mi je uspelo odmašiti, tudi s pomočjo gugla. Barka (Ocenais 38, l. 2018) je imela namreč črni tank tako narejen, da sta odprtina za izčrpavanje fekalij na palubi in iztok v cev in ven na spodnji strani natanko simetrično ena nad drugo. Tako mi je Tito (ravno smo bili v tunelu na dugem) daroval eno pol colsko vodovodno cev, dolgo cca 2m, ki sem jo nežno vstavil skozi zgornjo odprtino do kamor je šlo in rahlo zavrtel ter tako prebil čep, ki se je nabral na iztoku iz tanka.

Dober bi bil tudi štil od metle ali kaj podobnega, čaklja je predebela, drugega pametnega pa na barki ni bilo. Mogoče bo tale izkušnja komu v pomoč v prihodnje v podobnem primeru.

Po izbruhu dreka iz odprtine je okoli nas plavala že rahlo načeta palčka za ušesa, ki je definitivno ni odvrgel v školjko noben od nas. Očitno ostanek od prejšnjega najema... Do sedaj smo vedno normalno metali tudi wc papir v školjko, seveda v razumnih količinah in intenzivnem dolgem pumpanju, pa ni bilo nikoli težav.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Nov 16, 2019 11:54

sasha napisal/-a:v kakem smislu spodaj? a mas kako sliko za videt kje spodaj mislis? moram poiskat slike moje pumpe in sistema, da vidite mal zadevo za mnenje.
lani pozimi sem v vodi pucal dno barke s plasticno spatulo in ob enem tudi luknje cekiral prav zaradi nelogicne debeline za wc. kazalec mi ni sel noter, le mezinec (z rokavico gor) tud tista cev na 3 vijake nevem ce je zunanji fi nastavka debelejsi od mezinca (vsaj na moji skolki), na tvoji sliki tezko ocenim fi nastavka.
tako da ce je ze ta nastavek na skolki le cca fi mezinca, potem lahko imas luknjo na trupu tudi 10cm fi ce hoces ampak ne bo pomagalo, je isto kot debelina kablov pri elektriki.


Tole je macerator pumpa, vse kar je pod školjko.

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 2811886605

Drgač pa moj ima izhod pri sekretu vsaj colo pa mislm da je še več. Sem pa razmišljal da bi tako zmontiral, da bi med skret in izhod dal en rezervar majhen iz inoxa ki bi bil na okroglo narejen in brez robov, spodaj oblikovan kot lijak, tako da bi se vedno pb praznenju popolnoma speaznil. Mleto govno na privezu v morje spuščat mi ni glih preveč apetitlih ideja... :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a dj75 » So Nov 16, 2019 12:58

Jst sem vzel prek SVB nekega italijanskega električnega je bil okol 200€, vsis morske vode je 3/4 izpust dreka pa je 1 colo. Dela Ok ves drek je še dosedaj zmlel in porinil ven... Za to se nekje zunaj ustavimo, glih v zalivu ali na privezu ne mlejemo... Je pa macerator kr glasen, dela pa BP...
sasha
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Nov 14, 2019 11:53

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a sasha » Ne Nov 17, 2019 08:50

aegir, ja nekaj takega mam zihr, ne najedem nobene slike moje skolke, bom slikal ko bom na barki ko neha scat in s sublerjem tudi zmeril zunanje fije odtocnega nastavka na skolki n ventila na trupu. pa zdej ko vidim na tvojem linku slike kako zgleda macerator propeler, ga lahko najbrz tud z rokavico otipam ko vtaknem prste v rektum skolke :) tako vsaj preverim ce je res tam doli.

dj75 a 3/4 in 1" govoris o luknjah (ventilih) v trupu barke al o nastavkih in/out na skolki?

kaj pa za slike in videje flikat na forum, nekaj berem pravila da je treba vse najprej na nek zunanji server nalagat in pol sele z linki tukaj gor flikat? a videje tud tko sprejme sistem? direkt flikanja najbrz nima forum zarad placa na serverju?
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 139
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a dj75 » Ne Nov 17, 2019 10:59

Notranji premer cevi vsisa vode je 19 mm, tko da je notranji premer PVC priključka na školjki okoli 15 mm, izpusta notranji premer cevi 25 mm, izpusta na školjki pa okoli 20 mm....
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 18, 2019 09:58

Moj sekret je 24v, sem bil malo preveč pameten ko sem kupoval. Bo treba drug motorček kupit al pa cel nov skret. Če kdo rabi 24v ga dam ugodno.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Nov 18, 2019 10:43

S kakšnim pretvornikom iz 12v na 24v ne bi bilo mogoče tega rešit :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Nov 18, 2019 12:53

Nisem niti gledal če obstaja pa vidim da je tudi to možno :)

https://www.amazon.de/dp/B07Q2CHC2Q/ref ... 82&sr=8-17

Ma kdo kaj izkušenj s tem? Da mi ne bo zmanjšalo moč mletja govna ker pol nisem nič naredil.. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a sovjet » Po Nov 18, 2019 14:33

AEgir napisal/-a:Nisem niti gledal če obstaja pa vidim da je tudi to možno :)

https://www.amazon.de/dp/B07Q2CHC2Q/ref ... 82&sr=8-17

Ma kdo kaj izkušenj s tem? Da mi ne bo zmanjšalo moč mletja govna ker pol nisem nič naredil.. :D


Na začetku je špica, če bi tisto motilo in bi rabil tale DC12/DC24 z večjo močjo.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5108
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: wc na barki

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Nov 18, 2019 15:58

12V/24V za napajnje motorja maceratorja s tako igračko !?!? :shock:

Ne se hecat. :roll:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov