okoli cresa z napihljivim kajakom

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

mcgiver
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 01, 2019 10:58

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a mcgiver » Sr Nov 20, 2019 10:35

Evo slike mi je s pomočjo pametnejših uspelo naložiti.
Res je, da je od popotovanja Jure23(ta) okoli Cresa minilo osem let, ampak zadeva se mi zdi še vedno aktualna, zato tudi moj prispevek. Vsako leto se podam na štiridnevno popotovanje po Jadranu (če le čas dopušča dvakrat, spomladi in jeseni). Ponavadi greva s sodelavcem, pa tudi trije smo se že odpravili na pot. Ker letos sodelavec ni imel časa, sem se odpravil sam. Potovati sam po morju zahteva malo drugačen pristop, kot če imaš vsaj moralno podporo oziroma pomoč soveslača. Prečenj med otoki sam nisem nameraval izvajati, zato je bila edina alternativa obveslati nek otok. Kaj bi bilo primerno....? Ko sem brskal po spletu, sem bil vesel potopisa Jureta, ki je zelo lepo opisal dopust s punco davnega leta 2011 (veslanje okoli Cresa). Odločitev je padla, grem okoli Cresa. Cres je blizu, vožnja bo kratka. Malo priprav, pregled zemljevida, kje se da izzstopiti iz kajaka (uporabljam Prijonov čoln Seayak) kar je mogoče le v plitvini brez čeri. Cres je zato zelo primeren, v nasprotju s Kornati.

Naredim pribljižen načrt popotovanja. Odločim se za sedem dni umirjenega veslanja, kar bi moralo zadostovati, če bodo le glava, telo in vreme sodelovali. Ko sodelavec dojame, da se res odpravljam, (dolgo mi namreč ni verjel, da grem sam) se odloči, da se mi bo čez štiri dni pridružil. No fino, le potovanje sem moral na novo splanirati. Odločil sem se da štartam v ponedeljek zjutraj, parkiram v Osorju in se odpravim proti jugu, ter v štirih dneh prispem do Porozine, kjer se v petek zjutraj dobiva, on parkira avto in v naslednjih treh dneh odveslava do Osorja.
V ponedeljek 16. septembra zjutraj štartam, v Brestovi še zelo veliko dogajanja. Pridem na prvi trajekt. Vožnja do Osorja brez posebnosti. Parkiram ca. 30m od obale, znosim vso kramo in čoln do obale in pričnem pakirati. Kopalci se samo čudijo kam imam namen vso to šaro pospraviti, a po uri pakiranja je vse na svojem mestu. Ob dveh odrinem.
Slika

Prvi dan priveslam do Punta Križe, ves navdušen nad dogajanjem pozabim, da se septembra hitro stemni in že v mraku iščem primeren prostor in postavim šotor.
Jutro (torek) je čudovito, toplo, morje mirno in že ob 6h odrinem. Za malico se ustavim v lepem zalivu, seveda nikjer nikogar in uživam na toplem sončku kakšno uro in pol.
Slika
Popoldan še vedno v lepem in sončnem vremenu ter mirnim morjem nadaljujem do večera. Poiščem primeren prostor in precej preden se je zmračilo postavim šotor. Lep miren zaliv, že nekaj metrov od obale pa pravo smetišče.
Slika
Slika

Tretje jutro pričnem z veslanjem prav tako zgodaj. Morje mirno in spraševal sem se le koliko časa bom imel še takšno srečo, saj tako mirnega morja ponavadi nisem vajen. In res ne dolgo, le kakšno uro, potem je pričelo pihati in valovi so se krepili. Napoved je bila šibka burja, pihalo pa je kar konkretno. Uro in pol mučenja, potem se mi je zdelo prenevarno. Še toliko da pridem do lepega zaliva s še lepšo plažo (Tarej) in ker se je burja krepila sem se odločil, da za ta dan zaključim.
Slika
Slika

Za zvečer je bil napovedan zmeren dež, zato bolj primernega mesta za postavitev šotora res ne bi mogel najti. Ker so na Cresu tudi divji prašiči se mi je spanje na višini zdelo zelo primerno :lol:
Slika

Od dežja ni bilo nič, tudi kaplje ne. Zato pa je v četrtek še vedno močno pihalo, valovi pa so bili okoli metra. V takšnih razmerah sam nisem imel namena nadaljevati.(če bi bila dva, mogoče) Jasno mi je bilo, da do Porozine nikakor ne pridem v enem dnevu. Torej kje me bo sodelavec v petek pobral ?? Pot pod noge in peš v Merag, da bi se prepričal, če lahko kje zlezem iz čolna. Po skoraj celem dnevu posedanja (še dobro da sem imel s sabo branje) je bil malo daljši sprehod dobrodošel. Prepričal sem se, kje se da na kopno, popil dobro kavo, v lokalu prosil, da so mi napolnili telefon in dodatno baterijo, pa nazaj do tabora. Vsa oprema na mestu, kot sem jo pustil, žive duše nikjer... Popoldan spet posedanje in branje v zavetju, sonček lepo greje.

Petek ob 6h vstanem, pospravim šotor, spakiram in se ob 7h odpravim naprej. Piha še vedno, valovi pa so prijaznejši in čez uro in pol sem v vasici Merag. Kompanjon me že čaka, odpakirava opremo, naloživa čoln in se zapeljeva do Porozine, kjer sva nameravala pustiti avto.
Ko sodelavec vidi kipajoče se valove, je njegova reakcija: "Ja saj bi šlo, saj v takšnih razmerah sva že veslala, ampak jaz sem prišel uživat in ne se mučit. Greva iz Cresa ! Ti tako ali tako ne boš prišel v enem kosu okoli, zato je vseeno."
Meni je prav, glavno da bova spet na vodi.

Parkirava v Cresu, spet natovoriva opremo in čez dobro uro že odrineva do Valuna na kavo in naprej do Lubenic kjer prespiva.
Slika
Slika

Sobota zjutraj se prične umirjeno, nikamor se nama ne mudi, kmalu ugotovim, da je res prišel uživat :D
Do kosila je še nekako šlo, po pivu in kosilu v Martinščici, pa je sonce naredilo svoje in sva že popoldan zaključila z veslanjem. Pa saj Osorja ni bilo več daleč.
Slika

V nedeljo sva veslala še slabi dve uri do Osorja,
Slika
kjer je pridno čakal avto, natovorila sva opremo, popila kavo in se zapeljala do Cresa po drugi avto in nato proti domu.

Po poti do doma se sprašujem:
Kam naslednje leto spomladi ? Ja najprej zaključit te tri manjkajoče dni od Meraga do Cresa !!! :lol:

23.oktober 2019, sonce, preverim napoved, sonce do nedelje, bonaca, brezvetrje, 26°C......
24. in 25. oktober bo dopust! Malo hrane, spakiram in 24.10. zjutraj proti morju spet sam. Krk, Valbiska in trajekt do Meraga. Dopustnikov še precej, a trajekt še zdaleč ni poln.
Slika
Ob dvanajstih sem že na vodi. Danes bo treba do severnega konca Cresa, najprej pa kraj Beli.
Slika
Slika
Zvečer je cilj dosežen. Postavim šotor, mraz je precej bolj kot pred mesecem, dan pa tudi precej krajši.
Slika
Spal sem presenetljivo dobro. Spočit že pred šesto odrinem proti Porozini. Upam, da bo odprto za kavo. Je.
Spoznam dva simpatična Štajerca, ki gresta na Lošinj in seveda se zaklepetamo. Po uri odrinem.
Slika
Dan ne bi mogel biti lepši, sonce, mir, modrina, brezveterje, skratka uživam celo pot, lepe plaže pa se vrstijo ena za drugo.
Do večera imam namen priti do zaliva Sveti Blaž, ki ga tudi Jure23 hvali. Ne zaman.
Slika
Slika
V živo je še lepše. Zadnji dan samo še dve urici do Cresa, toplo kot poleti.
Slika
Evo uspelo.Ob 10h sem že na kavi in rogljičku v Cresu. Krog okoli Cresa zaključen. Še do avta moram. :( Sposodil sem si kolo in do Meraga po avto, nazaj do Cresa, vrnil kolo, naložil čoln in na trajekt v Porozini.
Slika
Lepa izkušnja. Mogoče pride komu kakšen podatek prav, kot je meni Jure23(tova) izkušnja. Veslanja okoli 190 km, je pa fino, ker je vse po ravnem. :wink: :D
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 878
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a sova » Sr Nov 20, 2019 10:57

Še zmeraj ni slik.

lp.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Nov 20, 2019 14:55

sova napisal/-a:Še zmeraj ni slik.

lp.

so,so
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a jozko » Sr Nov 20, 2019 16:09

NE NISO :!: :!: :!:

Mogoče jih vidiš samo ti :?: :roll: :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 770
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 21, 2019 00:24

Tudi jaz jih vidim...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a weta » Če Nov 21, 2019 08:08

na telefonu in na dveh stacionarnih mašinah jih ne vidim.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Nov 21, 2019 08:08

Ni slik. :cry:
pojdi se z bikom bost!
Darh
Admiral
Prispevkov: 1155
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Nov 21, 2019 08:21

Jaz tudi ne na telefonu, ne ipadu ne prenosniku in ne stacionarcu, sem zanalasc vse probal.
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a mrdaco » Če Nov 21, 2019 08:59

Takle izgleda nam ki ne moremo videt slik:

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 21, 2019 11:38

Linke je kopiral iz google photos. Gogol ne dela tako. Tudi če ta link kopiraš v browser še vedno ne dela ker verjetno ni nastavil pravic ogleda..

OP: v googlu vse slike, ki jih želiš deliti združi v en album, vklopi sharing albuma in izberi opcijo copy link (ne kopiraj linka iz browserja) po tem pa to prilepi sem. Tako bomo vsi lahko videli slike.

Težji način pa je, da slike naložiš nekam kjer je možno direktno linkat ala moj album.

https://lh3.googleusercontent.com/knewZ ... 68-h757-no
Nazadnje spremenil AEgir, dne Če Nov 21, 2019 11:41, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
mcgiver
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Nov 01, 2019 10:58

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a mcgiver » Če Nov 21, 2019 11:40

Meni ni nič več jasno, eni vidite slike, drugi ne....?? :shock: Pri meni so vedno vidne. Prosim za nasvet kaj naj še spremenim

LP
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5961
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 21, 2019 11:44

Če kdo vidi slike jih sigurno ne v forumu in si jim nastavil individualne pravice. Tak link v forumu po moje ne dela nobenmu.

https:/lh3.googleusercontent.com/2cZwvsu9ccBYsC0v6gIvnQ26RvQ8W9LZrvoRJdVWzub_1tqSMy1NoFDvy5nNkVkJzShCjOJ8X8MwxyaFOv28GlLC3lC9B-qp5MPvK_6a7gJrmQIQfo7ZHHMXvf-kmTsNlLCloaP-vAJM7sgzLo81PyNPu_5PlEnlDuRkiVSzMDx4BBWYBpHAtM2zPBZASeiyUGI2GT4UjPnWfY4gNDOIMHBrxzzPSCA71EASzdZoArxQsUEvLw3MoMUiRknSN5863rKKMAckRK1MHoH6-uz7eW87BmYbkYMU-JR5jUs6enCV9MBgJNa0xs5-O8oTa9r3-vyriSH38iYeOSrWJgQqqZizdd95wlFScgg5o2xK-Y36Zo2xKHIw1Zach9ie9ZYRE5JlbnG8jaP1jALt5P3m1i0muX9tk6ieAlzhaPSf4WKeYk12nVcywZ_aAAax25V0nldxWByoJdv0aSwgvlh5tQE-RYRDGwduvv3eKTXWwPTTOj5rO7bglUu1gR87TDwUNYKgfB3xSoS3RbuVDhwioWB3KEvyyqW75eBsYgY1DX05rtqCGkWM7cHieAqTA7Qcjobw6c7lXfZNzZsoaC6b4sbgtqn-j5dw8Jzjqgupky1Bdk758UjMwrn9SFLZbb5xTm9mm9VOs9sjdEE6Jl9KsEvkR3Yl2cEXIu7KX3v3Breb0nfAUtbq6MM=s757-w568-h757-no


Link se mora končati s končnico .jpg ali .bmp ali kaj drugega, da bi delal na forumu.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: okoli cresa z napihljivim kajakom

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Nov 21, 2019 11:50

mcgiver napisal/-a:Meni ni nič več jasno, eni vidite slike, drugi ne....?? :shock: Pri meni so vedno vidne. Prosim za nasvet kaj naj še spremenim

LP



nekaj si spreminjal, ker jih jaz tudi več ne vidim, prej sem pa jih, fotke je potrebno naložiti na nek server npr. shrani.si in potem C/P med oznake img/img na forumu v urejanju teksta, bom pa moral dokler če se stvar ne uredi temo pobrisat

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] in 8 gostov