Mantus Snubber Pendant

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Nov 24, 2019 08:54

Pozna in uporablja kdo tole ?

https://www.youtube.com/watch?v=Uo1bdNUfbNE

Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Nov 24, 2019 09:05

prav Mantus ne,sicer je to navaden prusikov vozel,ki se uporablja v alpinizmu v vrvnih manevrih in odvisno od debeline vrvi se ga veckrat preplete,
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 24, 2019 11:19

Reklama ni za vozel, ampak za tisto vrvico in vpletek na njej (in predvsem material, iz katerega je).
Made from ultra high molecular weight polyethylene the pendant size for size is a strong as steel chain, yet light and easy to work with.


Vrv je nerastezna z veliko pretržno silo, vozel je kar kavbojski (za prusik bi moral dvakrat okrog, pa verjetno že tale prime na členek verige, bi pa moral poskusiti.

Ni mi pa jasno, da se temu reče snubber; jaz sem mislil, da je to blažilnik, pa mogoče to zares pomeni razbremenilnik (vitla itn.).

Edit: to je attachment to snubber, in snubber je res le blažilnik.

Vrv je pa podobna, kot imajo manjše zankice na Seascape 18 oziroma zdaj Beneteu First 18 namesto škopcev (nekdo je temu rekel mehki gambet (vpletena zankica kot gumbnica na eni strani, vozel primerne velikosti na drugi strani; pri neobremenjeni vozel lahko daš v zanko ali vzameš iz nje, pri obremenjeni se pa stistne in vozel ne gre nikamov). Evo tule

Pride prav ne samo za verigo, ampak tudi za razbremeniti kako vrv, ki bi jo sicer moral odrezati, ker obremenjenega vozla ne bi uspel razvezati. S tem - in morda z vitlom (na jadrnici jih je dosti, na motornjaku pa ne vem, če imate na sidrnem to možnost) lahko razbremeniš vozel in ga potem neobremenjenegaa razvežeš.

Ja, prusikov vozel...
Slika

Samo tako razbremenitev lahko narediš - poleg prusika, ki se na običajni vrvi tudi lahko preveč zategne - tudi z vozlom, ki ga uporabljajo na velikih plovilih za razbremenitev premena za čas, ko prelagajo privezne vrvi - sintetične ali kovinske - z vitla na bitve. Evo v kazalu o sidranju je pod 'Sidranje velikih ladij' povezava na ta postopek in vozel.

Edit: primerna kletvica... tistega gradiva ni več na tisti povezavi (ni več tiste domene). In še v kazalu ne morem nič popraviti (niti opombe, da lin ni več živ...)

Bom pač pokazal vozel, če ga bo kdo rabil.

Ta vozel sem uporabljal, pravilno narejen vedno držal in po vsaki obremenitvi doslej ni bil problem razvezati zategnjenega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Nov 24, 2019 11:47

Paco napisal/-a:Pozna in uporablja kdo tole ?

https://www.youtube.com/watch?v=Uo1bdNUfbNE

Paco



Jaz tega niti pogledal ne bi, kaj šele, da bi to montiral kot siderni amortizer! To pa iz samo enega razloga in to je, ker se zadeve ne da hitro odstraniti v nujnem primeru!
Uporabniški avatar
glens
Admiral
Prispevkov: 951
Pridružen: To Avg 17, 2010 18:25
Kraj: ACI Ičići

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a glens » Ne Nov 24, 2019 11:50

Meni je najljubši kavelj, ki se sam sname in se je pokazal kot njabolj uporeben.

Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 24, 2019 12:16

Ne priporočam za to, samo pojasnjujem, kaj je.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Nov 24, 2019 13:02

glens napisal/-a:
Paco napisal/-a:Pozna in uporablja kdo tole ?

https://www.youtube.com/watch?v=Uo1bdNUfbNE

Paco



Jaz tega niti pogledal ne bi, kaj šele, da bi to montiral kot siderni amortizer! To pa iz samo enega razloga in to je, ker se zadeve ne da hitro odstraniti v nujnem primeru!


Tako je!
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1680
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Nov 24, 2019 13:20

nož morda :mrgreen:
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Mantus Snubber Pendant

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Nov 24, 2019 15:34

tega oz prusikovega vozla podoben je še (ensa vozel) ni problem razvezat,z vozli je tako, da kdor jih pozna in si zna z njimi pomagat ter ve kje katerega uporabi lahko naredi precej stvari drugi prisegajo na kavlje in druge pripomocke, dobro je eno in drugo kakor za koga in kdaj,Glede materiala je potrebno oz ni potrebno slepo verjeti ker vsaka vrv ima priporocljiv radij ovijanja in pri majhnih radijih take vrvice rade pocijo oz se pretrze nevtralna os,

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov