Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a Paco » To Dec 03, 2019 11:13

Ne nisem to mislil in tudi natolcevanja v smislu novinarjev so zanimive provokacije.
Nekateri med vami pac niso sposobni sprejeti dejstva da so pac clani , ki zelo radi pomagajo ampak veliko njih tudi od tega zivijo posredno ali neposredno in od nekoga iskati npr. predracun s specifikacijo in npr. Pravilno sestavo ;potem pa to narociti z amazona je milo receno nehigienicno.itd itd..

Takih in podobnih primerov je kar nekaj, in ko potem nekdo za svoje delo pricakuje placilo rata pa problem.

Sam sem pri nakupu plovila ravno tako iskal pomoc, jo dobil in mislim tudi primerno placal. Se danes sem zadovoljen s svojo odlocitvijo.

Respect tudi vsem , ki tako ali drugace posteno pomagajo brez ali proti placilu. 8)
pojdi se z bikom bost!
UrbanBatic
Kontraadmiral
Prispevkov: 259
Pridružen: Ne Maj 15, 2016 10:24
Kraj: Waj

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a UrbanBatic » To Dec 03, 2019 12:02

kr3mn1 napisal/-a:zastonj samo še reveži delajo.

ni 40konj malo podhranjeno za tale čoln? Kolega ima 490ko z 60ko Yamaho, pa je živ pogreb ko so večji valovi ali nas je 4-5 na čolnu. Tolk denarja za napol mrtev čamac...potem bomo pa brali kako je komaj nekdo živ prišel iz Lošinja do Paga.

Se strinjam. Gol čoln istega modela, a novejšega letnika ima po specifikacijah 380 kg. Če ima ta 50 kg manj, je še vedno težek za ta motor. Tudi tubusi po slikah sodeč kar fajn režejo v vodo.
Smo imeli Lomaca OK 500 z enakim motorjem F40/60 EFI Orion, pa je imel suho težo 270 kg in je bilo revno ob 4 odraslih. Dno se ne razlikuje nekaj bistveno, le čoln je bil krajši 10 cm. Vendar če je lastnik vesel, sem tudi jaz. :D Z 80 konjskim (MAX za ta čoln) bi se pa drugače pogovarjali. Tudi potovalna se bi znatno dvignila, saj se motor ne bi matral. Moja 0,02 z izkušnjo podhranjenega 5m gumenjaka.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Dec 05, 2019 08:06

1KM bo vlekel tam okoli 10Kg ali manj, kar ni slabo razen, če je prioriteta dirkanje.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a janadino » Če Dec 05, 2019 10:24

kocka napisal/-a:1KM bo vlekel tam okoli 10Kg ali manj, kar ni slabo razen, če je prioriteta dirkanje.


Ja, če ga bo vozil na daljinsko. :lol:

Drugače pa z 4-imi odraslimi osebami ena tona teže takoj.

Vseeno pa na koncu zelo lep čoln, uživancije ne bo manjkalo, naj ti služi. :wink:
Guma je guma, zaenkrat.
dizel
Poročnik korvete
Prispevkov: 55
Pridružen: To Avg 29, 2017 07:04

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a dizel » Če Dec 05, 2019 10:25

Imam Selva s 550.Po specifikacijah suha teža 500kg+motor selva f100. Na vagi pa z osnovno opremo brez posadke 980kg.Toliko o teži. Se hitro naberejo kg.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 10, 2019 11:39

Lep čoln in super, da se je Mare angažiral, vedno je priročno met sabo nekoga, ki ve za kaj se gre.


stangarbojan napisal/-a:Velika večina morjeplovcev je podobna Marec-u in tako je prav,ne pa tako kot pred nekaj dnevi
"eden ?",že vnaprej samo za info "zahteva" 100€ in potem se se HVALI, žalostno res.
Vsaka čast še enkrat Marecu in vsem ostalim,ki brezplačno delijo informacije in izkušnje.


Ta eden sem jaz, ti si pa pomoje eden od najbolj low-iq modelov na tem sajtu. Strangarbojan tako je, hotel sem 100€ za glupost, veš kaj, od zdaj naprej pa hočem 200€ za glupost. Kako boš pa zdaj prebavil? Mogoče pa še v kakšno temo ali dve pojamraj.

Od 50 postov ki si jih spravil skupaj je polovica takih, v katerih jokaš čez mojo ceno za glupa uprašanja. Kaj če bi ti raje kaj pametnega napisal če je to sploh možno, pa se tko zoperstavi zlobnim silam kapitalizma. A bi šlo to? Sprot pa še povej kaj si pa ti za to druščino morjeplovsko zastonj naredil? Pr men je treba pokosit pa zanima me na katere vse motorje paše mitsubishi 3Z5-06401-0M in kaj pomeni M na konc in ali lahko naredim iz yamahe 30 yamaho 40 in če ne (točno) zakaj ne.

Vse to hočm takoj in v duhu morjeplovski solodarnosti.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a MareC » To Dec 10, 2019 12:05

AEgir napisal/-a:Lep čoln in super, da se je Mare angažiral, vedno je priročno met sabo nekoga, ki ve za kaj se gre.


stangarbojan napisal/-a:Velika večina morjeplovcev je podobna Marec-u in tako je prav,ne pa tako kot pred nekaj dnevi
"eden ?",že vnaprej samo za info "zahteva" 100€ in potem se se HVALI, žalostno res.
Vsaka čast še enkrat Marecu in vsem ostalim,ki brezplačno delijo informacije in izkušnje.


Ta eden sem jaz, ti si pa pomoje eden od najbolj low-iq modelov na tem sajtu. Strangarbojan tako je, hotel sem 100€ za glupost, veš kaj, od zdaj naprej pa hočem 200€ za glupost. Kako boš pa zdaj prebavil? Mogoče pa še v kakšno temo ali dve pojamraj.


brez skrbi, tudi jaz ne delam več za "hvala lepa" je bilo preveč tega, pa pošlji pogodbe, pa pridi pogledat, pa poglej fotke in svetuj wtf, ok par krat je ok ampak izkoriščanje je pa drugo...
sedaj je zanimivo, da se je , odkar ne talam svojega znanja , izkušenj in časa zastonj, znatno zmanjšala obremenitev mojega poštnega predala :mrgreen: Sem napisal parim, da če grem za cel dan ITA, svetujem pri nakupu, dam bianco pogodbe, z njim uredim izpis prikolice, pomagam pri overitvah itd... pač ni dovolj six pack pira in malica, ampak ljudje so čudni in mislijo, da je vse zastonj in za hvala lepa. Da 10-15.000€ za plovilo, potem se pa čudi, da zahtevam pač neko provizijo za vse to.
Mah, nima smisla, tisti, ki ima vsaj malo žice v glavi pravilno spojene razume, drugi pa OUS :mrgreen:
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a kotulc » To Dec 10, 2019 18:11

Normalno je, da se takšne storitve plačajo. Ena stvar je hiter (in brezplačen) nasvet na forumu, drugo pa je pomoč pri nakupu v ITA, kjer gre vsaj 1 delovni dan.
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Dec 10, 2019 19:15

Moji komentarji so bili mišljeni predvsem nasvetom in pomoči na forumu in kar nekajkrat sem jih
uspešno uporabil in se seveda tudi zahvalil(če sem komu dolžan,naj me kontaktira na zs)Tudi negaj odvečnih delov sem podaril morjeplovcem.Razumem da se nekateri ukvarjajo prav s prodajo ali celo hodijo v tujino pomagati pri nakupu-vam ni bil namenjen komentar, je pa očitno,da te žičke v glavi nekomu tudi ne štimajo.
Na morju sem amater in sem seveda vsakega nasveta vesel,za volanom sem si prisluzil penzijo in nikoli v zivljenju,ko sem na cesti nekomu pomagal,nisem računal "centa",taki smo pac bili šoferji in tako je moje prepricanje in mi žal,Tak sem tudi na morju za razliko nekaterih....,žal.
Na to temo se ne bom več oglašal,ne glede na to kako so pri komu" žičke povezane"( tudi pri meni).
Coastliner
stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » To Dec 10, 2019 19:39

Moji komentarji so bili mišljeni predvsem nasvetom in pomoči na forumu in kar nekajkrat sem jih
uspešno uporabil in se seveda tudi zahvalil(če sem komu dolžan,naj me kontaktira na zs)Tudi negaj odvečnih delov sem podaril morjeplovcem.Razumem da se nekateri ukvarjajo prav s prodajo ali celo hodijo v tujino pomagati pri nakupu-vam ni bil namenjen komentar, je pa očitno,da te žičke v glavi nekomu tudi ne štimajo.
Na morju sem amater in sem seveda vsakega nasveta vesel,za volanom sem si prisluzil penzijo in nikoli v zivljenju,ko sem na cesti nekomu pomagal,nisem računal "centa",taki smo pac bili šoferji in tako je moje prepricanje in mi žal,Tak sem tudi na morju za razliko nekaterih....,žal.
Na to temo se ne bom več oglašal,ne glede na to kako so pri komu" žičke povezane"( tudi pri meni).
Coastliner
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 10, 2019 20:07

Trdoglav si. Poglej, nikol ni men blo problem pomagat komu zastonj, če me veže veselje do enake reči ampak, če kdo sprašuje čelne gluposti, ki so mu padle na pamet iz neba mal in jih točno tako tudi formira v uprašanje s takim podtonom kot da mu je kdo kaj dolžn, si jaz ne bom vzel dve uri al pa tri da to naštudiram in mu serviram na pladnju. Se bom pa kar se da potrudil, da odgovorim na nivoju primernem uprašanju. To s sto evri je bila bolj to kot krkoli drugega pravokacija ker me je zanimalo kdo bo na moč zagrizel. Moram rečt, da bo pa koga tako na moč iztirilo, da bo samo še o tem čivkal 2 mesca, pa res nisem pričakoval.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
janjanjan121212
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Okt 14, 2019 19:26

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a janjanjan121212 » To Dec 10, 2019 20:10

Fantje, več vas je trdoglavih. Hvala, da ste nasmetili tudi to temo kot marsikatero drugo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Dec 10, 2019 20:13

Kar se mene tiče se lahko briše. Drgač pa še kako sliko poti prlep te potopisne so zmeraj zanimive.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Dec 11, 2019 07:39

Nobeden na forumu ni nikoli nobenega določil da mu mora pomagati, niti zastonj. Če nekdo išče informacijo in jo veste ali imate voljo se malo poglobiti mu jo napište, drugače pa komot preskočite prispevek, ker pametovanja je itak že preveč.
Od tu naprej brišem vse kar ni povezano s prvim prispevkom.
Guma je guma, zaenkrat.
janjanjan121212
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Okt 14, 2019 19:26

Re: Uvoz gumenjaka iz Italije SACS S490

OdgovorNapisal/-a janjanjan121212 » So Jan 11, 2020 22:04

...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov