Me mika

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Pe Dec 13, 2019 21:06

Nikola T. napisal/-a:Osnovna pravila nakupa plovila!...POVEZAVA NA TEMO
1. točno definiraj namen uporabe (področje plovbe, število oseb...) in definiraj tip plovila.
2. upoštevaj zahteve glede načina shranjevanja plovila - dimenzije, teža (prevoz z obstoječim vozilom, prikolica, privez, suhi vez, marina...)
3 Plovilo kupi do 50% vrednosti katero si še lahko privoščiš. Ne sposojaj si denarja za nakup plovila!!!!
Zapomni si, velikost plovila ni merilo užitka, ki ti ga nudi.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Dec 16, 2019 01:26

Preveč filozofiranja. Če bi človek vsako stvar tako analno siciral bi pristal v umobolnici al bi pa doma v omari preživel življenje.

Kup kar ti paše in vozi se kjer ti paše, ne oziraj se na nikogar. Če se boš zajebal se boš vsaj sam, s temi miljardami nasvetov te bo pa kdo drug.

S 5m pasaro greš lahko okol sveta, če se odločiš.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Dec 16, 2019 11:46

AEgir napisal/-a:...Če bi človek vsako stvar tako analno siciral bi pristal v...

...RITI. Dobesedno!
:lol: :D :lol:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a igorb » Po Dec 16, 2019 19:01

kupi kar ti paše itak nekaj moras imeti za dušo,pa magari barko,
čok
Naddesetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Okt 16, 2014 22:40
Kraj: Ljubljana

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a čok » Po Dec 16, 2019 20:15

Nismo vsi začeli mladi. Imam tudi 54 let. Z navtiko sem se začel ukvarjati pred 7 leti in mi jasno ni žal. Nakup prvega plovila je najtežji, ker z lastništvom nimaš nobenih izkušenj. Tukaj na forumu dobiš sem pa tja kakšen res dober nasvet, če se ti da čez ves balast prebit. Drugače pa odkar imamo svoj čoln na dopustu res uživamo, pa čeprav samo na dnevnih izletih. Začeli smo z 4,5m gliserjem, ki smo ga po treh letih zamenjali z večjim 6 metrskim s kabino. Jasno smo oba kupili rabljena in sta bila potrebna nekaj obnove. Nisem računal koliko časa sem porabil za to. Ne ukvarjam se s porabo motorja oz, ravno toliko, da mi ne zmanjka bencina. Letos sem se lotil računat koliko me stane čoln na leto (brez kakšnega obnavljanja) pa je številka krepko čez 500EUR ne glede, da tudi večino vzdrževanja opravim sam. Vse skupaj je treba vzet kot hobi ne kot neko investicijo. Konec koncev obstaja cel kup dragih hobijev, kjer se noben ne sprašuje po amortizaciji števila zadetkov v golf luknjo, števila smučarskih dni... Tako, da kar pogumno.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Dec 16, 2019 21:10

Točno tako :!:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 17, 2019 17:23

Kot pravi naš Medo,- navtiko moraš imeti rad-, potem ni problema.Ma jebeš tistih nekaj stroškov, saj jih ima vsak hobi, važno je, da boste uživali in ne bo vam žal.Konec koncev veš da bo treba nekaj vložit pa saj boš sam plačeval, nihče ti ne bo nič prispeval.Eni tako jamrajo, kot da bi imeli kaj zraven.Sam si svoje sreče in užitka gospodar.Kak nasvet je pa vedno dobrodošel, vedno se kaj najde.Kar korajžno moščenice.
mašinfirer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a polanc » To Dec 17, 2019 20:30

Vsi vemo, da škatla cigaret,ki če ne škodijo,pomagajo k zdravju menda ne, stane 4 everčke,krat 30 dni, če je kadilcu škatla dovolj dnevno ... je to 120 e na mesec in moj računalnik prav, de je to na leto1440 e.In pol da b se človek sekiral, če da za vzdrževanje čolna ,s katerim uživa cela družina, recimo pol tega, kar dajo za cigarete..haha..ni omembe vredn strošek.Pa da ob cigretu paše še kafe...to je spet...evrov a ne da..
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Dec 17, 2019 23:35

polanc napisal/-a:Vsi vemo, da škatla cigaret,ki če ne škodijo,pomagajo k zdravju menda ne, stane 4 everčke,krat 30 dni, če je kadilcu škatla dovolj dnevno ... je to 120 e na mesec in moj računalnik prav, de je to na leto1440 e.In pol da b se človek sekiral, če da za vzdrževanje čolna ,s katerim uživa cela družina, recimo pol tega, kar dajo za cigarete..haha..ni omembe vredn strošek.Pa da ob cigretu paše še kafe...to je spet...evrov a ne da..

Polanc, narobe si zračunal. Ker če so štirje, štirje uživajo, torej štirje kadijo. 4 x 1440€ = 5760€. Samo toliko, da te/me potolažim :lol: :lol: :P :P :shock: :shock: Ampak se moraš odločit, čiki al navtika :wink: :P
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 577
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Dec 18, 2019 06:55

Marchi napisal/-a:
polanc napisal/-a:Vsi vemo, da škatla cigaret,ki če ne škodijo,pomagajo k zdravju menda ne, stane 4 everčke,krat 30 dni, če je kadilcu škatla dovolj dnevno ... je to 120 e na mesec in moj računalnik prav, de je to na leto1440 e.In pol da b se človek sekiral, če da za vzdrževanje čolna ,s katerim uživa cela družina, recimo pol tega, kar dajo za cigarete..haha..ni omembe vredn strošek.Pa da ob cigretu paše še kafe...to je spet...evrov a ne da..

Polanc, narobe si zračunal. Ker če so štirje, štirje uživajo, torej štirje kadijo. 4 x 1440€ = 5760€. Samo toliko, da te/me potolažim :lol: :lol: :P :P :shock: :shock: Ampak se moraš odločit, čiki al navtika :wink: :P


No, če ta izračun drži, potem je naš 5m fisherman zastonj. Skoraj smo v plusu, ker nas je šest in nobeden ne kadi. :lol: :!: :?: :?:

Lp, MKN
Darh
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Dec 18, 2019 07:03

Ja, ce bi pa Marchijev izracun res drzal, potem bi lahko vsako leto kupil kar drug coln, tega pa pustil in ga ne vozil domov. :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Dec 18, 2019 09:12

Zato pa ima Polanc tako veliko, ker oba ne kadita.Moja barka je že 5m krajša, ker moja frau vleče k fabrški raufnk :wink:
No pa smo temo kar preobrnili :oops:Pa sej paše mal realnega humorja.
mašinfirer
Darh
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a Darh » Sr Dec 18, 2019 11:34

habibi Vll napisal/-a:Zato pa ima Polanc tako veliko, ker oba ne kadita.Moja barka je že 5m krajša, ker moja frau vleče k fabrški raufnk :wink:
No pa smo temo kar preobrnili :oops:Pa sej paše mal realnega humorja.

Ja letos si za motor prsparov, drugo leto pa za kak meter...... pocas bo, sam se pit nehamo :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Sr Dec 18, 2019 13:59

Ah, podljševal ne bom, piti tud ne bom nehal, bom raje kak liter več sabo vzel. :wink: :wink:
mašinfirer
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Me mika

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Dec 18, 2019 20:41

Ja sej je bilo kot hec napisano samo je pa precej resnice v tem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov