Kam po servisni material za motor?

Seznam trgovin, kjer lahko kupimo vse kar je povezano z navtiko. Vključeni so slovenski in ostali svetovni trgovci ter tudi navtične internetne trgovine.

Moderatorji: moderator2, moderator, Matejc

MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Ne Jan 05, 2020 12:43

Pozdravljeni.

Malo sem prebiral forum, pa nekako ne najdem, kje se odločate za nakup servisnega materiala za motorje. V mojem primeru bi rabil za Yamahin izvenkrmni motor. Od svečk, filtrov, olja, olja za peto in nasplošno vsega kar spada zraven, rečimo temu "malega" servisa.

Hvala in lep pozdrav.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Jan 05, 2020 13:12

Delta team v krškem je eden od naslovov.Pošljejo tudi po povzetju.Lahko ti tudi naročim in pripeljem kam na relacijo Sevnica Umag če boš rabu.LP Iztok
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Jan 05, 2020 13:13

Pozdravljen, jaz v glavnem iz ebay vse kar rabim, pošiljam pa kolegu v Nemčijo, najdem pač tip motorja....itd 8)
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Ne Jan 05, 2020 14:15

polanc napisal/-a:Delta team v krškem je eden od naslovov.Pošljejo tudi po povzetju.Lahko ti tudi naročim in pripeljem kam na relacijo Sevnica Umag če boš rabu.LP Iztok


O hvala za ponujeno pomoč. Se še nisem odločil a bom dal čoln iz vode in vse uredil na obali, al si ga bi pripeljal domov, ker mam še nekaj ostalih stvari za uredit. Se mi je zdelo, da bo vrjetno delta najboljši naslov.
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Ne Jan 05, 2020 14:17

franc5e napisal/-a:Pozdravljen, jaz v glavnem iz ebay vse kar rabim, pošiljam pa kolegu v Nemčijo, najdem pač tip motorja....itd 8)


Sem malo gledal po ebayu, samo sem zgleda tolk smotan, da sem najdo samo impeler, pa eno stikalo :D :oops:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Jan 05, 2020 22:36

Tudi v Trzinu imaš servis za yamaha, honda, tohatsu... 8)
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Po Jan 06, 2020 12:11

franc5e napisal/-a:Tudi v Trzinu imaš servis za yamaha, honda, tohatsu... 8)


Samo servis, al prodajo delov tut. Ker mehanika mi ni tuja pa bom naredil kar sam. Poleg tega si morem sposodit prikolico, pa bi jo rad pol tut čimprej vrnil, da ne nastajajo neki nepotrebni stroški še z najemom in bom malo časovno omejen.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Jan 06, 2020 12:44

MaticMatia napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Tudi v Trzinu imaš servis za yamaha, honda, tohatsu... 8)


Samo servis, al prodajo delov tut. Ker mehanika mi ni tuja pa bom naredil kar sam. Poleg tega si morem sposodit prikolico, pa bi jo rad pol tut čimprej vrnil, da ne nastajajo neki nepotrebni stroški še z najemom in bom malo časovno omejen.



Yamaha servis Trzin, vpiši v google in vprašaj :wink:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Jan 07, 2020 09:58

Tudi Motomehanika Jure Primec na Viču, pri njem lahko naročiš vse za izvenkrmne motorje Ymaha, saj je tudi pooblaščen serviser za navtične motorje.
mašinfirer
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » So Jan 11, 2020 12:18

MaticMatia napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Pozdravljen, jaz v glavnem iz ebay vse kar rabim, pošiljam pa kolegu v Nemčijo, najdem pač tip motorja....itd 8)


Sem malo gledal po ebayu, samo sem zgleda tolk smotan, da sem najdo samo impeler, pa eno stikalo :D :oops:


če ne bi takole krompiril pa čas zabijal z nepopolnimi vprašanji in napisal ker motor in letnik imaš - bi ti že drugi naročili materijal na netu, delta timu etc...poleg tega, mojster, če ni motor samo eno leto star pa da je malo bolj resna stvar, moraš pomenjat še vse cinke v MOTORJU, in če si tam "tehnično usposobljen" ampak še nikoli videl kaj to je, in ti cink pade v blok - lahko samo še na servis neseš pa enga jurja zraven daš, da ti podrejo pa na novo skup dajo. Pa če je preveč kamna še tega spucat s kemijo (ni to šprica varikine), znat podret nogo, pa upat da nisi tak mumblez da boš prestave narobe skup nataknil (boš lahko na morju potem nogo podiral...) pa raztrgal dvižno cev vode za brzino, impeler na kontra not dal na suho, da ga takoj strga ko prvič vžgeš itd...v opozorilo in poduk, brez zamere.

tu se vedno pomaga in vedno predpostavlja da vsak vse zna. ko pa prideš kupit rabljen motor, te pa zvije, "ja, nisem imel drugega šraufa pr rok, pa sej tud s tem dela" pa take fore...in seveda nihče ni ta šalabajzer ko nanese debata na to, samo res lepo vzdrževanih je komaj procent. in vsi smo v tem procentu, nihče pa v 99%
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » So Jan 11, 2020 13:40

kr3mn1 napisal/-a:
MaticMatia napisal/-a:
franc5e napisal/-a:Pozdravljen, jaz v glavnem iz ebay vse kar rabim, pošiljam pa kolegu v Nemčijo, najdem pač tip motorja....itd 8)


Sem malo gledal po ebayu, samo sem zgleda tolk smotan, da sem najdo samo impeler, pa eno stikalo :D :oops:


če ne bi takole krompiril pa čas zabijal z nepopolnimi vprašanji in napisal ker motor in letnik imaš - bi ti že drugi naročili materijal na netu, delta timu etc...poleg tega, mojster, če ni motor samo eno leto star pa da je malo bolj resna stvar, moraš pomenjat še vse cinke v MOTORJU, in če si tam "tehnično usposobljen" ampak še nikoli videl kaj to je, in ti cink pade v blok - lahko samo še na servis neseš pa enga jurja zraven daš, da ti podrejo pa na novo skup dajo. Pa če je preveč kamna še tega spucat s kemijo (ni to šprica varikine), znat podret nogo, pa upat da nisi tak mumblez da boš prestave narobe skup nataknil (boš lahko na morju potem nogo podiral...) pa raztrgal dvižno cev vode za brzino, impeler na kontra not dal na suho, da ga takoj strga ko prvič vžgeš itd...v opozorilo in poduk, brez zamere.

tu se vedno pomaga in vedno predpostavlja da vsak vse zna. ko pa prideš kupit rabljen motor, te pa zvije, "ja, nisem imel drugega šraufa pr rok, pa sej tud s tem dela" pa take fore...in seveda nihče ni ta šalabajzer ko nanese debata na to, samo res lepo vzdrževanih je komaj procent. in vsi smo v tem procentu, nihče pa v 99%


Sem lepo napisal Yamahin izvenkrmni motor. Res da nisem napisal konjenice in ali je dvo taktni ali štiri ter keri letnik. Ampak domnevam, da če nekje prodajajo za enega se dobi tut za drugega. Mar ne? Očitno me zelo dobro poznaš in si videl vse moje motorje ki sem ji razdrl in ponovno sestavil. Oziroma moj način dela. :roll: Ko boš videl moje delo, po tem boš lahko sodil. Je pa žalostno, da eni mislite da ste požrli vso pamet tega sveta in samo vi veste vse. Ravno zaradi takih briht kot si ti se izogibam postavljanju kakeršnih koli vprašanj in probam sam poiskat. Res pa si z ebayem nisem tolko na ti, kot morda ostali. Zato sem tudi material po nasvetih, ki sem jih dobil tukaj, naročil pri nas. Tudi cinke za motor. Upam, da jih ne bom po pomoti v juho zakuhal, ko ne bom vedel kam z njimi.... Pa lep dan
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5975
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jan 11, 2020 21:06

Kaj se zgodi če odpreš http://www.google.com in napišeš 'rezervni deli za yamaho'?

To ni ok in bi rad z nekje drugje al kaj?

Jaz sem tole dobil pri navtiki Rožej če ti to kaj pomaga.

Slika
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jan 11, 2020 21:44

kr3mn1 je kar realno napisal, nihče ni vedel prej, koliko si vešč s ključi, če pa kaj ne bo šlo, pa podpri s slikami, pa se je vedno pomagalo... :)
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Kam po servisni material za motor?

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » So Jan 11, 2020 22:25

AEgir napisal/-a:Kaj se zgodi če odpreš http://www.google.com in napišeš 'rezervni deli za yamaho'?

To ni ok in bi rad z nekje drugje al kaj?

Jaz sem tole dobil pri navtiki Rožej če ti to kaj pomaga.

Slika


Ravno zaradi tega sem vprašal. Ker pokaže kar nekaj ponudnikov tega in onega.. In glede na to, da je to morjeplovski forum sem predvideval, da imajo nekateri več izkušenj, kje je bolje kupovati. Pa ne toliko v smislu cene ampak celostne ponube.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov