Bimini - tenda za jadrnico

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Sr Jan 01, 2020 18:38

omas napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Super! Uporabno

Kaj si bos naredil bimini za barko? Meni je lani :D falila samo senca na barki. Vse drugo je blo... Ce bos naredil, mi poslji mere prosim. Malo placa je na najinih barkah, ker so škote precej odzadaj.

Imata oba First 21?
Verjetno res vsak centimeter šteje...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jan 01, 2020 21:27

Tadejko napisal/-a:
omas napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Super! Uporabno

Kaj si bos naredil bimini za barko? Meni je lani :D falila samo senca na barki. Vse drugo je blo... Ce bos naredil, mi poslji mere prosim. Malo placa je na najinih barkah, ker so škote precej odzadaj.

Imata oba First 21?
Verjetno res vsak centimeter šteje...


Js mam 21.7S. Res ni velika barka, a je simpl za prevazat, zlozljiva kobilica, hitra, pa vseeno lahko gosti 4 potrpezljive in ne prevec zahtevne potnike. TOP igracka !


Slika
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Sr Jan 01, 2020 22:09

1stofficer napisal/-a:
Tadejko napisal/-a:
omas napisal/-a:Kaj si bos naredil bimini za barko? Meni je lani :D falila samo senca na barki. Vse drugo je blo... Ce bos naredil, mi poslji mere prosim. Malo placa je na najinih barkah, ker so škote precej odzadaj.

Imata oba First 21?
Verjetno res vsak centimeter šteje...


Js mam 21.7S. Res ni velika barka, a je simpl za prevazat, zlozljiva kobilica, hitra, pa vseeno lahko gosti 4 potrpezljive in ne prevec zahtevne potnike. TOP igracka !


Slika


O, res izgleda luštna. Najbrž ji zadostuje že sapica in kar poleti.

Jaz imam Elan 295, se pravi da je malo manjša od Valove (iz začetka te teme) in malo večja of tvoje. Imam pa iste izzive:
- nizek boom
- škota v kokpitu

Trenutno sem še v nabiranju informacij in študiranju načrtov. Letos se bom najbrž poigral z lokom za sončne celice, če mi bo šlo dobro od rok, bi bil bimini naslednji projekt.

Kako si pa tendo naredil? Kam jo namestiš?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jan 02, 2020 00:25

Jaz bom soncne celice namestil kar prek premicnega okna. Za lok se mi zdi da ne bo prostora. Konec booma pride skoraj do konca krme, hkrati z zajlami za jambor.

Skota v kokpitu tudi ni tezava, ko barka stoji. Jo pac zataknes desno ali levo na bok, s tem pa umaknes tudi boom. Glej slike zgoraj.

Moja tenda pride naslonjena na boom, po sirini pa imam na obeh koncih palce iz enega sotora. Na vogalih so vrvice, ki jih fiksiras nekam na trup. Imam nekje slike, pa jih nikakor ne uspem najt. Prilozim ko jih najdem.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a omas » Če Jan 02, 2020 10:28

1stofficer napisal/-a:Jaz bom soncne celice namestil kar prek premicnega okna. Za lok se mi zdi da ne bo prostora. Konec booma pride skoraj do konca krme, hkrati z zajlami za jambor.

Skota v kokpitu tudi ni tezava, ko barka stoji. Jo pac zataknes desno ali levo na bok, s tem pa umaknes tudi boom. Glej slike zgoraj.

Moja tenda pride naslonjena na boom, po sirini pa imam na obeh koncih palce iz enega sotora. Na vogalih so vrvice, ki jih fiksiras nekam na trup. Imam nekje slike, pa jih nikakor ne uspem najt. Prilozim ko jih najdem.

Tendo, ko stoji barka imam. Jo dam preko buma in zataknem za ograjo na strani. Jadram vedno ko je sonce nad mano in peče.. če bi samo z genakerjem jadral bi tendo lahko pustil, tako pa.. Slamnik na glavi je edina senca. Nekaj bo treba izmislit.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jan 02, 2020 10:43

Ja to pa res. Celo krmo zaseda glavno jadro in o senci ni govora. Jaz to resujem s slamnikom, ocali, premikam se v senco jadra ce se da in s hladno pijaco.

K sreci med plovbo me ne moti prevec ;)
EleneSelene
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 18, 2014 15:08

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a EleneSelene » So Jan 04, 2020 17:31

Pozdravljeni
To o tendi čez bum zanima tudi mene. V napoto so mi vrvice lazyjacka, kako imaš ti urejeno?
So pa gabariti za bimini podobni (first 25.7), tako da se priporočam za kakšno ustno izmenjavo mnenj ob priliki.
Vse dobro vsem
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Jan 04, 2020 18:29

Tam kjer so vrvice lazya imam luknjo. Vrvice odpnem in potegnem skozi. 10 sekund dela. Pomoje je za 25.7 res skor enako ja. Biminija ne bom dal najbrz, nekako ne vidim potrebe. Tenda pa pac mora bit.

Ko najdem sliko jo dam gor.

En 25.7 je bil se z eno barko letos par dni poleti v zalivu Soline. Sem parkrat jadral mimo, smo si nekaj mahali ;) Morda bil ti?
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a omas » Ne Jan 05, 2020 09:48

EleneSelene napisal/-a:Pozdravljeni
To o tendi čez bum zanima tudi mene. V napoto so mi vrvice lazyjacka, kako imaš ti urejeno?
So pa gabariti za bimini podobni (first 25.7), tako da se priporočam za kakšno ustno izmenjavo mnenj ob priliki.
Vse dobro vsem

Jaz vrvice od lazyjacka popustim da so mehke in jih potegnem do jambora. Tako da jih nad bumom potem ni. Lazje kot odpenjat vsako in potem spet zapenjat..
tihi1
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 49
Pridružen: To Dec 30, 2008 14:26

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a tihi1 » Ne Jan 05, 2020 10:37

jaz imam na obeh straneh buma prinetan Uprofil letvice take kot so na kamp prikolicah in v ta utor potegnem tendo ki ima ušit ( keder) kot na baldahinu, drugi konec pa privežem na ograjo
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Jan 05, 2020 12:08

tihi1 napisal/-a:jaz imam na obeh straneh buma prinetan Uprofil letvice take kot so na kamp prikolicah in v ta utor potegnem tendo ki ima ušit ( keder) kot na baldahinu, drugi konec pa privežem na ograjo


Mas kako sliko morda?
tihi1
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 49
Pridružen: To Dec 30, 2008 14:26

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a tihi1 » Ne Jan 05, 2020 19:51

žal ne
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Jan 05, 2020 20:07

Jaz imam na lazybag prišit en del zadrge, drug pa na tendo:

Slika
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Po Jan 06, 2020 00:14

tihi1 napisal/-a:jaz imam na obeh straneh buma prinetan Uprofil letvice take kot so na kamp prikolicah in v ta utor potegnem tendo ki ima ušit ( keder) kot na baldahinu, drugi konec pa privežem na ograjo


Nekaj takega (ne vem zakaj, ampak strežnik mojalbum mi "prevrača" slike :shock: :? :evil: :x ):
Slika
Slika
Slika
Slika

Ali kdo ve, kje se da dobiti profil, kot je na sliki? Vsi najdeni profili na internetu so imeli režo navzdol ali vodoravno, ta na sliki ima pa lepo pod kotom 45, kot nalašč za streho.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Bimini - tenda za jadrnico

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Jan 06, 2020 17:57

Podjetje Standor iz Novega mesta rihta kamp prikolice in oni gotov majo tud keder in profile.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov