Garancija za izvenkrmni motor Honda

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » So Jan 18, 2020 10:42

Pozdravljeni,

Imam namen kupiti motor Honda BF 2.3. Pri nas je povsod cena 890€, sem ga pa našel v Nemčiji za 670€ s poštnino vred.
Gre kar za konkretno razliko v ceni, tako da bi ga naročil pri njih, verjetno nimam kaj zaj...
Bolj pa me zanima glede garancije. Jo lahko potem uveljavljam pri nas ali ne ? Glede nato da bo kupljen v EU bi verjetno morala veljati mednarodna garancija ? Če to drži, kako je potem z dolžino garancije. Pri nas piše (AS Domžale ki je gen. uvoznik) da je 5 let garancije, v Nemčiji pa 2 leti ?
Zdaj če velja potem pri nas samo 2 letna garancija, se morda potem le splača dati teh 200€ več in ga vzeti pri nas ali ne ?

Hvala za odgovor
Miha
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Jan 19, 2020 10:08

V temle strojčku ne vem kaj bi ti lahko crknilo po dveh do petih letih in da je vredno razlike 200 eur. Tako da bi jaz kupil cenejšega. Kaj pa pravi prodajalec na garancijo, ga moraš nesti na Japonsko ali v lokalni servis v SLO, ali nekaj vmes?
Mojega sem lani okrog obrnil s čolnom vred, tako da je bil zgornji del pod vodo. Postavil sem ga nazaj in ko sem nehal loviti ribe, priveslal nazaj. Nato sem zamenjal olje, odstranil vodo iz bencinskega tanka in očistil uplinjač. Kar se elektrike tiče (vžigalni sistem) je pa itak vse zalito in bi delalo tudi pod vodo :D . Nato sem ga zakurblal in gnal pol ure na polno, da se vse skupaj dobro segreje. Sedaj ni čutiti nobenih posledic.
__________________
lp
motorni
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Jan 19, 2020 13:23

Hvala za odgovor.
Sem slišal da naj bi bili teli Honda 'mlinčki' zelo trpežni tako da verjetno se ne pričakuje kakšnih težav.
Bolj me je zanimalo ali velja EU garancija za motor, verjetno bi morala. Bom pa povprašal še uvoznika pri nas, samo ravno gledam Honda marine je sedaj Hrvaška stran, včasih vem da je imel to AS Domžale ? Kako je sedaj s tem ?

Predvidevam da imate sami isti motorček ? Kako pa ste z njim zadovoljni. Je konkretno glasnejši od kakšnega z vodnim hlajenjem ? Gledal sem sicer tudi Suzuki 2.5 DF 2.5 ki je cca 100€ cenejši pri nas, ima pa vodno hlajenje in naj bi bil tišji od Honde.
Sem pa slišal da so tele Hondice bolj trpežne, pa tudi tale ima neko samodejno sklopko, kar zna biti dosti lažje za upravljati. Mislim imeti pa za mali gumenjaček dobre 3m.
Je pa res da sem prebral tudi kar nekaj kritik na račun Honde, da gre za 'poceni Kitajsko s... , da rjavi in da so problemi z njim. Res pa da vsak hvali svojo znamko :-)

Lep pozdrav,
Miha
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3285
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Jan 19, 2020 16:13

As Domžale ni več uradni zastopnik in serviser za Honda izvenkrmni program
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Jan 19, 2020 16:54

MareC napisal/-a:As Domžale ni več uradni zastopnik in serviser za Honda izvenkrmni program


Kdo pa je sedaj ? Na netu vrže direktno na Hrvate http://www.honda-croatia.com/kontakt/ ???
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3285
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a MareC » Ne Jan 19, 2020 16:56

bernikmi napisal/-a:
MareC napisal/-a:As Domžale ni več uradni zastopnik in serviser za Honda izvenkrmni program


Kdo pa je sedaj ? Na netu vrže direktno na Hrvate http://www.honda-croatia.com/kontakt/ ???


Vrtinc Navtika www.vrtinc.si
oni so uradni sreviserji
trenutno so vsi na sejmu v Dueseldorfu
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Jan 19, 2020 17:22

MareC napisal/-a:
bernikmi napisal/-a:
MareC napisal/-a:As Domžale ni več uradni zastopnik in serviser za Honda izvenkrmni program


Kdo pa je sedaj ? Na netu vrže direktno na Hrvate http://www.honda-croatia.com/kontakt/ ???


Vrtinc Navtika http://www.vrtinc.si
oni so uradni sreviserji
trenutno so vsi na sejmu v Dueseldorfu


Hvala. Sem jim poslal mail pa da vidimo kakšen bo odgovor.
Zanimivo je to, da Honda-Marine navaja da imajo vsi motorji 5-letno garancijo. Glede na to da smo v EU bi potem rekel da ne igra vloge ali kupiš motor v Sloveniji ali Nemčiji mora veljati EU garancija.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a motorni » Ne Jan 19, 2020 18:23

Primerjam lahko ta dva, ki jih imam, pri hiši je tomos 3, star 40 let in tale honda, ki smo jo dobili 2016 skupaj z jadrnico. Oba imata zračno hlajenje in sta približno enako glasna. Kolega je imel enega z vodnim hlajenjem, ne vem več točno znamke, a bil je nekoliko tišji, ampak spet ne toliko, da ne bi koga zbudil, ko ga zakurblaš. Honda mi je boljša, ker je 4T in ni treba delati mešanice. Ima centrifugalno sklopko, tako da, za razliko od starega tomosa 3, čoln miruje, ko dela motor z nizkimi obrati. Ko daš gas, pa potegne. Izhoda za napajanje honda nima, tomos ima 6V18W.
Tule sem snel pokrov z zaganjačem (vrvico) in tank ter vplinjač, vidi se vetrnica in vžigalna tuljava.
Slika
__________________

lp

motorni
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Ne Jan 19, 2020 18:38

Hvala za informacije.
A če bi se sedaj odločali ta tak majhen novi motor, bi vzeli z vodnim (Suzuki) ali zračnim (Honda) hlajenjem ? Oba sta podobnih dimenzij in teže, res pa da ima Honda to avtomatsko sklopko, kar je verjetno plus napram klasični ?
Predstavljam si da tu samo daš gas in se že pelješ in obrneš gas in se ustavi, bojo lahko potem tudi otroci vozili :-)
Glede glasnosti pa nisem še nobenega slišal v živo, da bi lahko dejansko ocenil glasnost. Saj verjetno pri temu z zračnim hlajenjem ne ropota toliko da se na gumici nebi mogel normalno pogovarjati ?

lp,Miha
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Jan 19, 2020 18:52

Kupi, vozi in ne kompliciraj, na gumici se ne pogovarjamo, ampak gledamo pokrajino, čutimo rahel vetrič na obrazu, gledamo valove, to je kot kaka meditacija, razumeš? Pogovarjali se boste pred kamp prikolico in v avtu.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Jan 20, 2020 09:16

Vzel bi hondo. Ni treba menjati impelerja, hladilni sistem se ne more zamašiti. Otroci se bodo hitro navadili, samo nauči jih, da vedno dajo na roko varnostno vrvico.
__________________

lp

motorni
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Po Jan 20, 2020 10:32

Hvala, bo potem Honda. Čakam še odgovor serviserja v SLO in prodajalca v DE glede EU garancije.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Jan 21, 2020 22:04

Jaz sem imel hondo 2.3 10 let in razen zarjavele šalčke fergazerja je vedno delala bp. Hvaležen aparat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
bernikmi
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: Po Avg 05, 2019 08:02

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a bernikmi » Sr Jan 22, 2020 09:17

Sta bila v izboru Honda BF 2.3 in Suzuki DF 2.5 oba sta najmanjša in najlažja, s tem da ima Suzuki vodno hlajenje, Honda zračno + avtomatsko sklopko. Glede na vse skupaj se mi vseeno zdi da bo Honda bolšja izbira. Nenazadnje je prevladala tudi cena, iz DE dobim s poštnino vred za 670€.

Sem pa dobil odgovor od uradnega serviserja, velja 'uradna' 3 letna garancija, tudi če je motor kupljen v Nemčiji oz celotni EU.
Tako da, tudi če bi ga pri nas kupil velja 3 letna garancija, ker 5 letna (3+2) velja samo za motorje nad 20KS.

Hvala za pomoč in mnenja.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5109
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Garancija za izvenkrmni motor Honda

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jan 23, 2020 08:56

bernikmi napisal/-a:Hvala, bo potem Honda. Čakam še odgovor serviserja v SLO in prodajalca v DE glede EU garancije.

Takole ti povem iz prve roke. Spletni trgovci večinoma prodajajo blago po DUMPING CENAH zgolj z nekaj procenti marže. Z veliko količino dosežejo nižje marže obenem pa ne trošijo denarja za podporo strankam. Podpore namreč sploh ne nudijo! Večinoma proizvajalci objavijo uradni cenik za EU trg. Vsi nabavljamo in prodajamo po istem prodajnem ceniku. Nikakor ne drži, da si kdorkoli nabija cene. To preprosto ne drži in vsaj v mojem primeru imamo te cenike javno objavljene. Marža je namenjena kritju stroškov za podporo stranki, pred in po prodajji, ter seveda za nek minimalen zaslužek. Brezplačno in z izgubo ni možno poslovat tako, da pozitivna razlika vsekakor mora biti. Čeprav zelo skromna smo vseeno prodajalci zadovoljni dokler se zadeve vsaj vrtijo.

Tega denarja kot kupec zavestno nisi pustil v Sloveniji, niti tu nisi (ne boš) plačal davka. Iz tega naslova nimaš nikakršne pravice zahtevati tukaj brezplačnega urejanja garancije. S tem se strinjajo tudi inšpekcijske službe. V mojem primeru sem se odločil, da UREJAMO GARANCIJO, ČE BLAGO NI KUPLJENO V SLOVENIJI SAMO POGOJNO! Stranko, ki tako storitev zahteva, NAPOTIMO NA PRODAJALCA!!! Ni pomembno kaj je za stranko sprejemljivo in kaj ne, v kolikor je blago kupil na drugem kontinentu ali tako daleč, da so stroški pošiljanja na popravilo nesorazmerni vrednosti blaga... na to morate pomisliti pred nakupom. In če ste se odločili za tak nakup potem tudi veste pri kom boste urejali eventuelne probleme.
Za urejanje garancije je odgovoren prodajalec! Stranko napotimo kot sem rekel na prodajalca kateri pa ima možnost, da nas kontaktira in nam naroči urejanje reklamacije na njihove stroške za razliko stroška katerega krije proizvajalec do končnega stroška urejanja garancije med katere spadajo manipulativni stroški in stroški dela. Če je vaš prodajalec to pripravljen kriti je, to za kupca brezplačno, nikakor pa kupec nima pravice tega zahtevati od lokalnih prodajalcev ali servisov brezplačno zgolj zato, ker se ukvarjajo z isto znamko produkta.

Proizvajalec normalno krije zgolj materialne stroške, zelo redko tudi porabljen čas in delo, zato je toliko bolj logično, da se garancijo ureja pri prodajalcu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov