Nakup 20km izvenkrmnega motorja

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

stangarbojan
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 130
Pridružen: To Jan 02, 2018 16:18
Kraj: TURJAK

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a stangarbojan » Sr Jan 22, 2020 17:49

Odpelji se v Trzin do Rožeja.
Coastliner
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a Matejc » Sr Jan 22, 2020 18:02

RokF napisal/-a:
Matejc napisal/-a:
RokF napisal/-a:
Hmmm nisem našel take razlike v ceni:
https://www.mornar.net/show/boat.asp?ID ... le=Tohatsu MFS 20 E S - AKCIJA2019 for sale: 2680.-EUR
https://www.mornar.net/show/boat.asp?ID ... le=Mercury F20 M EFI - AKCIJA2019 for sale: 2835.-EUR
Razlika v ceni je 155€. Mi je pa mercury tiller veliko boljši v uporabnosti. Bi pa prosil link do prodajalca ki ima nižjo ceno ker za tako razliko takoj vzamem Tohatsu.


2330 je tohi :lol: :lol:


Ampak kje? Sem že klicaru in ta cena na mornarju že vsebuje 10% popust in to je to.



Seawave Lesce... Poklič Gregata
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
RokF
Kapitan fregate
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr Feb 07, 2018 14:10

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a RokF » Če Jan 23, 2020 09:22

franc5e napisal/-a:
kocka napisal/-a:Po telefonu ti ne bodo spustili cene, a ti bi jo? Pojdi v salon in se dogovori.


He, he, mi po telefonu ne prdnemo, ne da bi se kaj menili, ljudje ste res čudni, ....., dober nasvet Kocka :)


Hmm zanimivo poslovanje. Kaj naj se kupec vozi po slovenijo gor in dol da zbere ponudbe? Pri meni je poslana ponudba končna cena oz. se vse pripombe sprejmejo po telefonu ali mailu.

Drugače pa hvala za napotke in priporočila.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Če Jan 23, 2020 10:14

franc5e napisal/-a:
kocka napisal/-a:Po telefonu ti ne bodo spustili cene, a ti bi jo? Pojdi v salon in se dogovori.


He, he, mi po telefonu ne prdnemo, ne da bi se kaj menili, ljudje ste res čudni, ....., dober nasvet Kocka :)


Bo prišel čas, ko boste zapirali firmo....

Pa zadnji naj ugasne luč...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 23, 2020 11:49

Vsak dan ugašamo in zapiramo :D

Danes vsak, ki te pokliče te lahko snema, tako delajo razne inšpekcijske službe, da bi jim pa na nos nesel, si takoj v prekršku.

Tudi firma, ki po telefonu obljublja vse mogoče, dolgo ne bo obstala...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 23, 2020 11:51

Dvojni post
Nazadnje spremenil franc5e, dne Če Jan 23, 2020 12:06, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 23, 2020 12:05

franc5e napisal/-a:
RokF napisal/-a:
franc5e napisal/-a:
He, he, mi po telefonu ne prdnemo, ne da bi se kaj menili, ljudje ste res čudni, ....., dober nasvet Kocka :)


Hmm zanimivo poslovanje. Kaj naj se kupec vozi po slovenijo gor in dol da zbere ponudbe? Pri meni je poslana ponudba končna cena oz. se vse pripombe sprejmejo po telefonu ali mailu.

Drugače pa hvala za napotke in priporočila.



Saj so lepo povedali, kaj bi še rad? Odpelji se tja, za kaj več in se pogovori... :idea:
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Če Jan 23, 2020 12:08

franc5e napisal/-a:Vsak dan ugašamo in zapiramo :D

Danes vsak, ki te pokliče te lahko snema, tako delajo razne inšpekcijske službe, da bi jim pa na nos nesel, si takoj v prekršku.

Tudi firma, ki po telefonu obljublja vse mogoče, dolgo ne bo obstala...


O kakšnih prekrških ti govoriš?

Firma, ki računa na skrivanje informacij, dokler se jim stranka ne prikaže v salon, je danes zaostala.... :roll:

Po telefonu lahko komot poveš konkretne informacije o ceni, ki držijo - tudi cene s popusti, ki jih ni na ceniku.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jan 24, 2020 18:14

Fantje bodimo realni, eno so resni kupci, drugo so stranke , ki kličejo in provocirajo prodajalce. Dober prodajalec hitro začuti kdaj je stranka resna in takrat bo verjetno še kaj spustil, zagotovo ne bo po telefonu. Imaš tudi take ki hodijo po salonih iz dolgčasa in testirajo kakšen popust se da dobit, če bi kdaj kupovali. Sem imel primer, ko me je tip eno uro gnjavil za moj čoln, potem pa izjavil, da mora še ženo vprašat. Itak ni nikoli več poklical. Osebno, ko mi kupec reče vzel bom, se lahko še kaj pogovoriva, še malo popustim sploh, če sem vezan z nakupom. Na provociranje če je za gotovino kaj popusta, vedno rečem, če mi je mislil prikolico krompirja pripeljat.
Pa če vidim veliko željo v očeh kupca in navdušenje, popustim pa tudi ce mu kaj fali, kar pa trgovci ne morejo.
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » So Jan 25, 2020 12:53

Jaz sem govoril o podjetju, ki se ukvarja s prodajo novih izdelkov.

Če ne prodajaš ravno produkta, kjer imaš položaj monopolista, potem boš še kako zainteresiran tudi po telefonu dati zanimivo (ugodno) ponudbo.

Sploh če veš da je v istem mestu še 5 trgovcev z istimi oziroma produkti, ki so substituti, kaj šele na ravni majhne države kot je Slovenija.

Danes ljudje, ki niso ravno v penziji, nimajo več ne časa ne živcev porabiti za nek nakup milijon ur časa.

Prav tako si znajo sami poiskati relevntne informacije o produktih in ne potrebujejo več "nasvetov" prodajalca.

Danes je že nekaj čisto normalnega, da stranka pri 1. ali 2. obisku salona kupi vozilo. Živimo v drugih časih in treba je it naprej z razmišljanjem. Ali pa se hitro zgodi, da te ni...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jan 25, 2020 17:05

Ma daj kuhan, kje ti živiš. Pri nas za 5 eur hodijo z predračuni iz enega v drugi salon in po celi Sloveniji, da dobijo čimveč popusta, tepihe v avte, zimske gume...... Pa ljudje te sezujejo za 10 eur, zdaj si mi pa kapo dvignil. Po gorenje aparate na madžarsko hodi skoraj cela slovenija, pa po pive v Lenti.

Pa kaj je tebi, ali s 20 letnik ali kaj ti je?

Pa poglej malo sosednji post, je Aegir dobil popust iz 980 na 200 po telefonu ali kaj??????
Daj se malo skuliraj ......prosim!

Danes te ni, če preveč spuščaš, celo po telefonu....jao, lepo ti je razložil kocka, pa se te nič ne prime, .... :evil:
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Jan 25, 2020 22:12

Nehvaležno je o ceni diskutirat po telefonu.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Jan 25, 2020 23:17

AEgir napisal/-a:Nehvaležno je o ceni diskutirat po telefonu.


Se klanjam Eagir.....
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » Ne Jan 26, 2020 19:20

franc5e napisal/-a:Ma daj kuhan, kje ti živiš. Pri nas za 5 eur hodijo z predračuni iz enega v drugi salon in po celi Sloveniji, da dobijo čimveč popusta, tepihe v avte, zimske gume...... Pa ljudje te sezujejo za 10 eur, zdaj si mi pa kapo dvignil. Po gorenje aparate na madžarsko hodi skoraj cela slovenija, pa po pive v Lenti.

Pa kaj je tebi, ali s 20 letnik ali kaj ti je?

Pa poglej malo sosednji post, je Aegir dobil popust iz 980 na 200 po telefonu ali kaj??????
Daj se malo skuliraj ......prosim!

Danes te ni, če preveč spuščaš, celo po telefonu....jao, lepo ti je razložil kocka, pa se te nič ne prime, .... :evil:


France, daj pejt tja, kamor spadaš... V penzijo...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Nakup 20km izvenkrmnega motorja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Jan 26, 2020 19:49

He he, ne bo še tak hitro, bo še precej kuhančkov vmes :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov