Ukinitev dodatnega davka na plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Gonzales23
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15
Kraj: Kranj

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Gonzales23 » So Jan 25, 2020 22:36

Pozdravljen!

Jaz imam to sigenco (digitalno potrdilo podpisa), pa mi žal nič ne pomaga... Moraš se prav registrirati na strani, zgleda pa da registracije čez vikend ne delujejo, ker potrditvenega maila še od včeraj nisem dobil :-/

Se mi zdi predlog kar fajn, če bi že bil ta "davek na luxsuz", bi bil nekako realno lahko za jahte večje od VSAJ 15m in pa mlajše od 10let za moje pojme ČE ŽE, ampak raje vidim da ni za nikogar, ker tako ali tako plačujemo DDV državi JA PA TOČN NA VSAKEM J. KORAKU

Je pa res da sem še ornk zelen kar se tiče navtike pa nebom preveč pameten, ampak v mojem primeru je tko da imam 5,38m dolg čoln in zarda teh 38cm plačam 40eu davka... Če bi bil 5m nebi plačal nič... SMEH

Potlej pa še off topic
Full težko dobim privez ker se meri privez do 5m nadalje pa od 5m-7m (v tej grupi je pa ogromno plovil)

Tko da plačujem davek na "luxsuz", za katerega sem dolga leta šparal, nato pa še priveza ne morem dobiti... Žal pa nimam 1500eu++ da bi imel celoletni privez v marini, bil bi pa vsega skupaj na morju MAX 2meseca. Razpon privezov je pa tudi spet absurden...

Npr,kanal Fazan v Luciji (ČE BI SE MI NEKAKO POSREČILO), je sledeč:
do 4 m 374
do 5 m 528
do 6 m 770
nad 6 m 1078

Torej zopet nerealno visok, a žal druge mi ne preostane, če se mi sploh posreči dobit privez...
My pain is my badge of honor
Uporabniški avatar
Gonzales23
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15
Kraj: Kranj

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Gonzales23 » Ne Jan 26, 2020 11:57

Evo sem se uspel registrirati in oddati svoj glas :D :D :D

Koliko se nas pa mora nabrati, da gre sploh v obravnavo?
My pain is my badge of honor
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jan 26, 2020 19:06

Jaz sem tudi oddal glas, se mi pa zdi tekst čist narobe zastavljen. Prvi pogoj takih reči je popolna jasnost, tle je pa spis , ekologija pa avto srednjega razreda, jadrnice, zidanica...

Leta 2008 je bil sprejet dodatni davek z razlogom krize (citiraš del kjer je izrecno navedeno, da je bil sprejet zarad krize), danes krize ni več zato zahtevamo ukinitev kriznega ukrepa dodatnega davka na plovila. KONEC.

Če misliš, da z dolgovezenjem apeliraš na ljudi, ki čolnov nimajo, je brez veze ker oni tega ne bodo podpisali ker za ogromno večino njih je čoln luksuz in ti ne bodo tega podpisali ker si mislijo "če ma za čoln ma tudi za davek".

Konstruktivna kritika. Upam. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Jan 26, 2020 20:21

AEgir napisal/-a:Jaz sem tudi oddal glas, se mi pa zdi tekst čist narobe zastavljen. Prvi pogoj takih reči je popolna jasnost, tle je pa spis , ekologija pa avto srednjega razreda, jadrnice, zidanica...

Leta 2008 je bil sprejet dodatni davek z razlogom krize (citiraš del kjer je izrecno navedeno, da je bil sprejet zarad krize), danes krize ni več zato zahtevamo ukinitev kriznega ukrepa dodatnega davka na plovila. KONEC.

Če misliš, da z dolgovezenjem apeliraš na ljudi, ki čolnov nimajo, je brez veze ker oni tega ne bodo podpisali ker za ogromno večino njih je čoln luksuz in ti ne bodo tega podpisali ker si mislijo "če ma za čoln ma tudi za davek".

Konstruktivna kritika. Upam. :)

:lol: Dober poizkus konstruktivne kritike. Po toči zvoniti je prepozno. Teksta ni bilo, zdaj je. Zaenkrat z glasovi kar dobro kaže. Sem pa ful vesel, da bom imel toliko sodelavcev pri pripravi izpiljenega predloga, potem, ko se bodo pogajanja, pogovarjanja z vlado začela, upam. Upam, da ste tudi pravniki, da ne bo vse skupaj morjeplovsko sestavljeno, kot je zdaj. Moj edini namen je bil, da se o tem začne govorit, po možnosti tudi v vladnem organu, ki bo pozvan, da utemelji kaj in kako.

Mogoče zvenim užaljeno, pa nisem, ker sem precej indiferenten do tega vprašanja. Bolj me zanima, kako funkcionira neposredna demokracija in kako daleč bo zadeva prišla. Če pa bo kaj iz tega se bom pa po prsih tolkel :lol: in vam kritikom osle kazal :P Šala!! :P :P :) :)

Glasujte še naprej, za oba predloga, če se seveda strinjate!
Mislim sicer, da že imamo dovolj glasov, da se predlog posreduje organu, vsaj kolikor vidim pri predlogih, ki so bili posredovani. Vseeno pa vsak glas šteje pri teži predloga. Računam seveda na morejplovske glasove. To bo zadostovalo.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Jan 26, 2020 20:51

Moja dela doktorat iz prava tko da kej bi verjetno šlo skupaj spesnit če jo lepo prosim.. :mrgreen:

Drgač pa glavn da je iniciativa, mam pa svoje dvome kar se tega tiče ker vseeno smo banananas repvblyk in za pričakovat kaj pametnega od tega aparata je, kajpavem.. Recimo da upanje umre zadnje. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Sr Mar 25, 2020 15:06

Hoj!

Na predlog trajne registracije plovil se je odzvalo Ministrstvo za infrastrukturo.

Odgovor

23.03.2020

Odziv Ministrstva ua infrastrukturo

Pojasnjujemo, da je periodičnost rednih pregledov čolnov določena s Pravilnikom o čolnih in plavajočih napravah (Uradni list RS, št. 25/08, 3/10 in 6/18). Uprava RS za pomorstvo bo dodatno preučila predlog tako z vidika zmanjševanja administrativnih bremen kot tudi stroškov za državljane ob upoštevanju vidikov varnosti plovbe. Če bi se izkazalo, da je možno predlog upoštevati, ne da bi bila zmanjšana varnost plovbe, bo ob naslednji noveli Pravilnika o čolnih in plavajočih napravah Uprava RS za pomorstvo oblikovala besedilo predloga za spremembo pravilnika in ga posredovala ministru pristojnemu za pomorstvo.

Pot do prispevka.

Lep pozdrav in ostanite zdravi!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Mar 25, 2020 15:23

Wisdom napisal/-a:Hoj!

Na predlog trajne registracije plovil se je odzvalo Ministrstvo za infrastrukturo.

Odgovor

23.03.2020

Odziv Ministrstva ua infrastrukturo

Pojasnjujemo, da je periodičnost rednih pregledov čolnov določena s Pravilnikom o čolnih in plavajočih napravah (Uradni list RS, št. 25/08, 3/10 in 6/18). Uprava RS za pomorstvo bo dodatno preučila predlog tako z vidika zmanjševanja administrativnih bremen kot tudi stroškov za državljane ob upoštevanju vidikov varnosti plovbe. Če bi se izkazalo, da je možno predlog upoštevati, ne da bi bila zmanjšana varnost plovbe, bo ob naslednji noveli Pravilnika o čolnih in plavajočih napravah Uprava RS za pomorstvo oblikovala besedilo predloga za spremembo pravilnika in ga posredovala ministru pristojnemu za pomorstvo.

Pot do prispevka.

Lep pozdrav in ostanite zdravi!

Bravo, nekaj se pa le premika!

Na predlog za ukinitev dodatnega davka na plovila pa še ni odgovora. Rok 20.3. :?
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Mar 26, 2020 12:19

Sosedje so ukinili trajno registracijo. Tole je bolj vljudnosten odgovor... Ampak ok - vsaj ignorance ni.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Mar 26, 2020 12:26

tomaz_slo napisal/-a:Sosedje so ukinili trajno registracijo. Tole je bolj vljudnosten odgovor... Ampak ok - vsaj ignorance ni.


Saj se ne rabimo po Hrvatih zgledovati, lahko se zgledujemo po Nemčiji, mogoče Italiji ali kateri drugi (EU) državi,,,
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6953
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Nov 17, 2021 12:55

Vlada je odgovorila na predlog "Ukinitev dodatnega davka na plovila".

https://predlagam.vladi.si/predlog/10781

Na kratko povzeto.
"Davki se pobirajo, ko se nekdo spomni in ko se nihče ne upre". :wink: :lol: :roll:
V nadaljevanju pa nakladanje o tem, kako davki zagotavljajo ..... recimo temu marsikaj.

Če se da komu še naprej ukvarjat s tem, naj mi piše oz. samoiniciativno nadaljuje.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Nov 17, 2021 20:47

Bodmo no Slovenci..sej ni hudga če nam davke računajo,sam de b jih še unim ,k majo fajn aute pa nobl zidance.. :D
plima
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Jul 16, 2010 19:37

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a plima » Če Nov 18, 2021 20:40

"Glupi davki", "nekomu bo treba stret jaj..." :D
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Ukinitev dodatnega davka na plovila

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Nov 18, 2021 23:06

Kakšen odgovor bože mili. Itak, kapne jim lep dinarček in tega enostavno ne morejo kar ugasnt.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti