Služnost - nasvet - izkušnje

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » Če Jan 30, 2020 18:46

Pozdravljen.

Služnosti ne gre jemati zlahka. Če tudi gre kabel/vodovod ipd. pod zemljo, se lahko zgodi, da moraš pri delih upoštevati pravilnike imetnika služnosti. Ne bom se spuščal ali so ti pravilniki v kolikor presegajo dano služnost zakoniti, ali ne, v praksi pripeljejo do problemov.

Predlagam ti, da vzpostavitvi služnosti nasprotuješ. Enostransko je brez odškodninske ne morejo vzpostaviti.

V kolikor pa s služnostjo soglašaš vendar želiš pravično odškodnino pa jih na to opozori tem jim predlagaj, da ponudijo odškodnino, pri čemer naj priložijo mnenje sodnega cenilca, iz katere bo obračun odškodnine viden.

Lp
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Jan 30, 2020 22:58

Hja, služnost pomeni, da več ne razpolagaš s svojim premoženjem na nek način! Kako naprimer kasneje lahko tam narediš bazen, kjer teče vod...tako jaz mislim, mogoče se motim.


Pri ........... je sosed na njeni prazni parceli (tam ni nikogar) na robu zgradil greznico na črno. Dobila je tožbo na sodišču, da mora priti sodni izvršitelj in vrniti posest v prvotno stanje s tem, da greznica mora OSTATI tam kjer je, ker funkcionalno pripada sosednjemu objektu, karkoli že to pomeni........ evo kje smo, če bo kdo sploh verjel.....
Izvršitelj je rekel, da prvič v življenju ...........
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Jan 31, 2020 08:22

franc5e napisal/-a:Hja, služnost pomeni, da več ne razpolagaš s svojim premoženjem na nek način! Kako naprimer kasneje lahko tam narediš bazen, kjer teče vod...tako jaz mislim, mogoče se motim.


Pri ........... je sosed na njeni prazni parceli (tam ni nikogar) na robu zgradil greznico na črno. Dobila je tožbo na sodišču, da mora priti sodni izvršitelj in vrniti posest v prvotno stanje s tem, da greznica mora OSTATI tam kjer je, ker funkcionalno pripada sosednjemu objektu, karkoli že to pomeni........ evo kje smo, če bo kdo sploh verjel.....
Izvršitelj je rekel, da prvič v življenju ...........


to je možno, če je preteklo dovolj časa od postavitve, se lahko slikaš. smo imeli podoben primer na hrvaškem.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jan 31, 2020 10:55

Pri takih zadevah je dobro angažirat odvetnika, ker imajo potem čisto drug pristop. Vem da se ti ga za en optičen kabel ne splača. Izgovorjaj se da bos prodal in naj se menijo z novim lastnikom. :idea:
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Jan 31, 2020 16:58

Odvetniki majo >100€/h. Lahko ga angažiraš, seveda, na svoje stroške komot.
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5973
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Jan 31, 2020 23:56

Enkrat konc leta imajo pro bono dan. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Mar 02, 2020 21:00

Pri nas je vknjizena sluznost in je lepo zarisana tocno kje na parceli in sluznost je bila samo za delo in zdaj za kabel da pociva v miru.
Torej jaz da kosim po njivi ali karkoli drugega ne rabim prav nic sprasevati.
Parcela tudi ce je gradbena te prav nic ne moti ce ima kabel ob ceati. Tam itak lahko samo nasipas pesek. Zidat ob cesti ne smes.

Pri nas je takrat se oce normalno podpisal in ni bilo nikakranih tezav. Se travo so zasejali na odkop. Tudi zame je nekoc, nekdo, nekje podpisal sluznost da imam v ljubljani vso infrastrukturo.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

Re: Služnost - nasvet - izkušnje

OdgovorNapisal/-a diligence » Sr Mar 04, 2020 07:45

MM,verjetno smo vsi za napredek,razvoj.Problem je v podjetjih in v njih ZAPOSLENI .Ko pride do okvare ali remonta,si popolnoma nemočen.Vrisan koridor ti nič ne pomaga ,ko ti bagar prekoplje dostop do hiše ,se tem ZAPOSLENIM sladko je.. kako boš ti.Pa ne govorim o dveh urah,ampak ohoho časa.AROGANCA ,GROŽNJE ,IZSILJEVANJE jim gredo iz ust in na papir tako kot lep pozdrav in dober dan .

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti