Kaj kupit od fischermanov?

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a Stanley » So Feb 01, 2020 10:02

Moje mnenje..

ker ste 5 clanska familija, pod 5 ali se bolje 5,5m ne glej.. Ce hocete se kolikor toliko normalno obracat.. In udobno peljati.. Ker drugace bo hitro premali, in bos gledal za daljsimi + sama plovba na 4,7m colnu napram 5,5m.. Uf, se kar pozna.. No, spet odvisno kako ste navajeni in kaj vozite sedaj..

Konjenice pa jasno cim vec, na zgornji meji dovoljnega.. 40 konjev in podobno bo kar malo premalo za plastiko te dolzine.. Sploh ker omenjas tube, smucanje, itd.. In ce vas bo 5 na krovu.. Motor se bo matral, posledicno bo popil vec + pocutek nelagodja ce te ujame slabo vreme.. No, spet odvisno za kaj bos coln sploh potreboval, in kaj ste navajeni sedaj.. Priporocam pa 4-taktni motor..

tudi nas je 5, in imamo trenutno 5m coln, ki je postal veliko premali.. Pa so mulci se mali.. Tako da gremo na vsaj 6m.. S kabinico.. ( wa).. Samo najti ga je treba..

Glede na linke gre moj glas 4. in 7. izboru ( pazi ker je iz carterja).. Zmaga meni osebno GS..

Pa srecno pri nakupu in mirno morje!
Nazadnje spremenil Stanley, dne So Feb 01, 2020 10:24, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 01, 2020 10:13

Med ponujenimi možnostmi bi bila moja izbira: https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 08990.-EUR

Utemeljitev:
Čoln ima dobre plovne lastnosti, dovolj močan, varčen in kvaliteten štiri taktni motor, na slikah je videt v solidnem stanju, ima ustrezno prikolico z naletno zavoro, napisal si, da je znana zgodovina in vsi računi, kar je tudi pomembno, ...

Bo pa še kdo drugi, verjetno kaj drugega predlagal :idea:
Na koncu se boš moral odločit sam, na ogled vzami s seboj še koga, saj dva običajno vidita več kot eden sam :!:

O izboru 7, ki ga je predlagal Stanley, sem razmišljal tudi sam, pa sem ga zato, ker je to "Rent a boat" (razvidno iz slike) izločil :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Feb 01, 2020 10:22

Po moje elan tu zraven ne more parirat. Niti po trupu niti po izgledu ali po oblazinjenju. Moj glas gre za quicksilver ali GS
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 01, 2020 11:11

Moj glas gre za bellingardo 500 Lady 90 VTEC
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a ennavtik » So Feb 01, 2020 18:40

Ampak a ni tako, da če je čoln v gospodarske namene, da morajo biti najprej številke in potem črke? No mogoče pa je spremenil namembnost pa je samo na tendi ostalo rent a boat...

Drugače pa kar se vprašanja tiče so ti že večinoma odgovorili, za 5 članov pod 5m niti slučajno ne gledat, in motor pod 70-80KM tudi ne, pa še to je na "knap"...tako da od tega seznama jih večinoma odpade, čeprav so lahko ok čolni.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 01, 2020 18:53

ennavtik napisal/-a:Ampak a ni tako, da če je čoln v gospodarske namene, da morajo biti najprej številke in potem črke? No mogoče pa je spremenil namembnost pa je samo na tendi ostalo rent a boat...

Ni vedno tako, ta ima v vpisniku še vedno vpisan gospodarski namen :!:

Sicer pa je moje mnenje, da je verjetno bolje kupiti čoln od nekoga "iz celine", saj te lastniki uporabljamo pretežno za svoj dopust, nato pa so preko zime hranjeni nekje, vsaj pod sreho, če ne v garaži :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a standi79 » So Feb 01, 2020 18:59

Ja se strinjam... nakup iz celine.
Glede dolžine pa smo omejeni z euri... ne moreš takoj tako visoko šartat... jaz.menim, da bi bil 5m in kakšna 90ka zadaj dober za začetek. Otroci so še majhni in ga bomo lahko na tak način še nekaj časa koristili.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a ennavtik » So Feb 01, 2020 19:22

5m je res skoraj minimum, že zaradi odlagalnih površin. Za 5 članov potrebuješ 5 rešilnih jopičev, prvo pomoč, vesla, mogoče dodatno sidro, vrvi, kakšen dodaten kanister bencina ne škodi, hladilno torbo...sej ne strašim, samo v razmislek:).
Uporabniški avatar
Stanley
Kapitan
Prispevkov: 153
Pridružen: Ne Jul 15, 2018 10:18

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a Stanley » So Feb 01, 2020 19:34

standi79 napisal/-a:Ja se strinjam... nakup iz celine.
Glede dolžine pa smo omejeni z euri... ne moreš takoj tako visoko šartat... jaz.menim, da bi bil 5m in kakšna 90ka zadaj dober za začetek. Otroci so še majhni in ga bomo lahko na tak način še nekaj časa koristili.


To je to.. Kakor si rekel.. Vsaj 5m.. In 90 konjev si super izbral.. Lahko tudi kaksen konj manj.. Ne bos nic falil..

Glede tistega.. Ne mores kar tako visoko startat..

Hitro bos zamenjal.. Verjemi


8)
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Feb 01, 2020 20:05

Lahko da bo zamenjal lahko pa da ne. Nevem zakaj vedno vsi isto pojete. Jaz si za svoje potrebe ne želim čolna nad 5m ker za sabo potegne veliko pogojev ki morajo biti izpolnjeni. Bi imel tudi 32ft magari ja ampak kdo bo tankal tista dva motorja po 500+ps? Kje je še vzdrževanje in zimovanje... za tistih nekaj dni ali tednov na leto.
Sicer pa ti želim premišljeno in racionalno izbiro da ne bo cela familija en teden pred in po dopustu pod pritiskom :)
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a standi79 » So Feb 01, 2020 20:12

Marcel_Mastnak napisal/-a:Lahko da bo zamenjal lahko pa da ne. Nevem zakaj vedno vsi isto pojete. Jaz si za svoje potrebe ne želim čolna nad 5m ker za sabo potegne veliko pogojev ki morajo biti izpolnjeni. Bi imel tudi 32ft magari ja ampak kdo bo tankal tista dva motorja po 500+ps? Kje je še vzdrževanje in zimovanje... za tistih nekaj dni ali tednov na leto.
Sicer pa ti želim premišljeno in racionalno izbiro da ne bo cela familija en teden pred in po dopustu pod pritiskom :)


Se strinjam!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Feb 01, 2020 22:50

Pameten nasvet....
standi79
Kapitan korvete
Prispevkov: 93
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 20:07

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a standi79 » Ne Feb 02, 2020 08:39

franc5e napisal/-a:Pameten nasvet....


kako si to mislil?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kaj kupit od fischermanov?

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Feb 02, 2020 10:40

Mislil sem to, kar je napisal Marcel in si ti potrdil. Tudi jaz bom enkrat vzel od 4.5 do 5 metrov, nekaj najbolj smiselno v jadranu za enodnevne izlete.... :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov