Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Feb 05, 2020 20:00

Imam vprašanje za tiste, ki imate TRAJNO hrvaško registracijo in imate napisano v knjižici območje plovbe
IIIa 6Nm od kopnega
ali
IIIb 3Nm od kopnega
ali
IIIc 1Nm od kopnega
ali je kdo od vas že plul s čolnom iz hrvaške npr. Črna Gora, Slovenija
ali so bili kakšni problemi na mejnem prehodu npr. Cavtat ali Umag...
ker po uradnem odgovoru hrvaške kapetanije ne smeš zapustiti vod RH s tako oznako v plovnem dovoljenju (izjema so ribiški čolni dolžine večje od 7m , ki lahko lovijo oz plujejo v ZERP-u to je 12Nm)
Nazadnje spremenil MareC, dne Sr Feb 05, 2020 22:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Območje plovbe

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Feb 05, 2020 20:29

MareC napisal/-a:Imam vprašanje za tiste, ki imate TRAJNO hrvaško registracijo in imate napisano v knjižici območje plovbe
IIIa 6Nm od kopnega
ali
IIIb 3Nm od kopnega
ali
IIIc 1Nm od kopnega
ali je kdo od vas že plul s čolnom iz hrvaške npr. Črna Gora, Slovenija
ali so bili kakšni problemi na mejnem prehodu npr. Cavtat ali Umag...
ker po uradnem odgovoru hrvaške kapetanije ne smeš zapustiti vod RH s tako oznako v plovnem dovoljenju (izjema so ribiški čolni dolžine večje od 7m , ki lahko lovijo oz plujejo v ZERP-u to je 12Nm)

Bi znalo bit, ja!
Mene je nekaj provociral v Novigradu, ker imam IIa. Pa je rekel III ali IIa?, ker če III potem ne smem v Italijo! :?
Jadrnica 11m :shock: Ni trajna reg. ampak to verjetno nima veze.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Območje plovbe

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Feb 05, 2020 20:51

hmm, zakaj ne bi smel v Črno goro ali Italijo , saj je po strukturi obale to možno brez oddaljevanja več kot je dovoljeno od obale ( v teoriji seveda) .Jabuka bi znala biti pa izziv.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Območje plovbe

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Feb 05, 2020 22:01

Područje plovidbe I – međunarodna plovidba svim morima i vodama koje su pristupačne s mora. Time su obuhvaćena mora i oceani, ali i plovni unutarnji vodotoci kojima se može pristupiti s mora. Prema tome, u ovoj se kategoriji nalaze svi veliki teretni brodovi te jahte koje su posebno certificirane za ovo područje plovidbe.
Područje plovidbe Ia – međunarodna plovidba svim morima i vodama koje su pristupačne s mora, bez udaljavanja od najbližeg kopna na više od 20 Nm. Time se područje plovidbe II smješta unutar vanjskog pojasa (24 Nm od polazne crte računjanja), odnosno područja odmah izvan teritorijalong mora.
Područje plovidbe II – obuhvaća međunarodnu plovidbu unutar Jadranskog mora
Područje plovidbe IIa – obuhvaća međunarodnu plovidbu Jadranom, uz ne udaljavanje od kopna na više od 12 Nm. Time granica ovog područja plovidbe odgovara širini teritorijalnog mora, pa se stoga odnosi na dužobalnu plovidbu..
Područje plovidbe III – obuhvaća unutarnje morske vode, vodama koje su pristupačne s mora i teritorijalno more RH. Iznimka su ribolovne brodice veće od 7 m koje mogu ploviti i ekološko-ribolovnim projasom. Time se ova plovidbena zona ograničava na 12 Nm od polazne crte mjerenja na obali, odnosno poklapa se s granicom teritorijalnog mora RH. Ovo se područje plovidbe dodatno dijeli na:
IIIa – ograničeno na 6 Nm od obale kopna ili otoka
IIIb – ograničeno na 3 Nm od obale kopna ili otoka
IIIc – ograničeno na 1 Nm od obale kopna ili otoka
Na ovaj su način ograničena područja plovidbe u unutarnjim morskim vodama RH, te je za plovidbu njima potrebno stjecanje dozvole za voditelja brodica A i B kategorije.
Područje plovidbe IV – obuhvaća luke, zaljeve, ušća rijeka, jezera te rijeke, do granice plovnosti s morske strane. Time je posljednje područje plovidbe ono najuže.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Območje plovbe

OdgovorNapisal/-a MareC » Sr Feb 05, 2020 22:10

Marchi napisal/-a:Područje plovidbe I – međunarodna plovidba svim morima i vodama koje su pristupačne s mora. Time su obuhvaćena mora i oceani, ali i plovni unutarnji vodotoci kojima se može pristupiti s mora. Prema tome, u ovoj se kategoriji nalaze svi veliki teretni brodovi te jahte koje su posebno certificirane za ovo područje plovidbe.
Područje plovidbe Ia – međunarodna plovidba svim morima i vodama koje su pristupačne s mora, bez udaljavanja od najbližeg kopna na više od 20 Nm. Time se područje plovidbe II smješta unutar vanjskog pojasa (24 Nm od polazne crte računjanja), odnosno područja odmah izvan teritorijalong mora.
Područje plovidbe II – obuhvaća međunarodnu plovidbu unutar Jadranskog mora
Područje plovidbe IIa – obuhvaća međunarodnu plovidbu Jadranom, uz ne udaljavanje od kopna na više od 12 Nm. Time granica ovog područja plovidbe odgovara širini teritorijalnog mora, pa se stoga odnosi na dužobalnu plovidbu..
Područje plovidbe III – obuhvaća unutarnje morske vode, vodama koje su pristupačne s mora i teritorijalno more RH. Iznimka su ribolovne brodice veće od 7 m koje mogu ploviti i ekološko-ribolovnim projasom. Time se ova plovidbena zona ograničava na 12 Nm od polazne crte mjerenja na obali, odnosno poklapa se s granicom teritorijalnog mora RH. Ovo se područje plovidbe dodatno dijeli na:
IIIa – ograničeno na 6 Nm od obale kopna ili otoka
IIIb – ograničeno na 3 Nm od obale kopna ili otoka
IIIc – ograničeno na 1 Nm od obale kopna ili otoka
Na ovaj su način ograničena područja plovidbe u unutarnjim morskim vodama RH, te je za plovidbu njima potrebno stjecanje dozvole za voditelja brodica A i B kategorije.
Područje plovidbe IV – obuhvaća luke, zaljeve, ušća rijeka, jezera te rijeke, do granice plovnosti s morske strane. Time je posljednje područje plovidbe ono najuže.


to imam tudi jaz skopirano po tem NE SMEŠ zapustiti teritorialne vode RH
zanima me tudi v praksi ali se ob to sploh kdo obregne na meji npr.v Cavtatu?

Odgovor na moje vprašanje iz slovenske kapetanije je bil takšen
Plovila s trajno HR registracijo, ki imajo vpisano območje plovbe III pomeni, da nimajo dovoljenja za plovbo izven RH ne zavarovanja po odgovornosti proti tretjim osebam izven RH.Torej tudi ,če naredi zavarovanja po odgovornosti proti tretjim osebam v SLO za slovenske vode , nima dovoljenja za plovbo v slovenskih vodah

Potem tudi kasko ne velja?
Ne vem če velja to za ČG ? Verjetno je enako

Zanimiva stvar za VSE TISTE , ki imate trajno HR registracijo in hočete vpluti v SLO, IT, ČG
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Feb 05, 2020 22:48

Zavarovalnica, vsaj moja, ima v splošnih pogojih napisano, da zavarovanje velja na dovoljenem območju plovbe. Prav gotovo dobiš to pod nos, ko bi bilo treba kaj plačati.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Feb 05, 2020 22:56

Jaz sem imel trajno hr. registracijo in je uporabna samo v hr. vodah in nikjer drugje. O ja, jaz sem šel tudi v slo in it ampak uradno ne bi smel :wink: to mi je povedal kapitan v umagu ko sem čez prvomajske malo plutal po istri, potem pa sem barko preregistriral na slo zastavo. :)
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a Paco » Sr Feb 05, 2020 22:57

In če gliser s HR reg spustiš v Kopru v marino ? V 2 letih niso naši nikdar delali problema.
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a alesjo » Sr Feb 05, 2020 23:03

Paco napisal/-a:In če gliser s HR reg spustiš v Kopru v marino ? V 2 letih niso naši nikdar delali problema.

Tu se govori o trajni hr registraciji je vse nekaj drugega kot navadno registrirano plovilo.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Feb 06, 2020 16:20

Isto imam jaz pa nimam trajno reg ker je 11 m škaf.Ne smem iz Hr vod..
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 06, 2020 16:33

polanc napisal/-a:Isto imam jaz pa nimam trajno reg ker je 11 m škaf.Ne smem iz Hr vod..

Ja, kero oznako pa imaš za področje plovbe?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Feb 06, 2020 16:44

Mislim da III
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Feb 06, 2020 16:47

Jp,

Itaq Alesjo.

preveril pri naših drži III nima kaj iskat tukaj in se smatra nereg. in brez zavarovanja. Kazen okol 800 :evil: :( :? WTF ( za mene)

Zej moram pa Hrvate jutr prašat kko zadevo spraviš na II.

lpp
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Feb 06, 2020 17:04

Paco napisal/-a:Jp,

Itaq Alesjo.

preveril pri naših drži III nima kaj iskat tukaj in se smatra nereg. in brez zavarovanja. Kazen okol 800 :evil: :( :? WTF ( za mene)

Zej moram pa Hrvate jutr prašat kko zadevo spraviš na II.

lpp

Raje daj na IIa, je manj opreme kot II.
Verjetno moraš dat vlogo in teh. pregled in to je to. Pa kunčiče.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Območje plovbe TRAJNA HR registracija!!!

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Feb 06, 2020 17:09

Pred časom so nekateri tako zelo hvalili HR registracijo in kritizirali SLO, ter plovila iz SLO vpisnika vpisovali v HR,
le malokdo pa se je prepričal, kaj to potegne za seboj :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti