Webasto kitajc

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a androo81 » Pe Jan 10, 2020 13:41

Kitajček je prišel sedaj moram pa nabavit še ostali materijal za montažo.

Prosil bi če mi lahko poveste kje se da dobit po zmerni ceni cevi ter šobe in razdelilnike cevi ter reducirke.

Hvala.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » So Jan 11, 2020 18:04

Na kitajskem :twisted:
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Feb 07, 2020 16:55

Ima kdo za prodat takega kitajcka?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Feb 07, 2020 17:59

mamaMicka napisal/-a:Ima kdo za prodat takega kitajcka?

Včasih je na bolhi kakšen. Tam do 250€ je še ok cena.
Če sam naročiš iz Koronalanda, te pride z dajatvami cca 190€.

Potem pa računaj še vse kar rabiš na barki, pa dodaš še cca 100-300€ odvisno kakšne razdalje imaš.

Evovii a že greje?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Feb 07, 2020 19:36

Žal še ne greje. Vsi preboji so že narejeni, webasto zmontiran, cevi potegnjene tako, da ne manjka več veliko. Manjka mi še cev za auspuh (ta ki sem jo dobil zraven je za cca 15 cm prekratka) in pa potegnit moram še kable za napajanje. Drugače je pa že vse pripravljeno. Kakšna dobra urca dela pa bo delal. Žal pa mi zdaj še ni uspelo it na barko, da bi dokončal. Pa tudi zdaj me jebe tale virus na Kitajskem tako, da ne vem kdaj bom dobil cev za avspuh. Pošta Slovenije je baje ustavila vse pošiljke.... Marchi če ti tista cev še hodi viška in da je dimenzije 25m se bova pomoje kar zmenila, da dokončam tale projekt. Je pa res, da imam v firmi tako gužvo, da kakšnih 14-20 dni sigurno še ne bom šel na barko (sejem pol pa še mal smučat). Tako da imam še čas malo čakat na dele :)
Drugače pa je mene koštal 2kW Kitajc 170eur. Čakal sem ga slab mesec, zraven sem dobil pa vse potrebno za montažo (cevi za gorivo, objemke, rezervoar,....). Edino dokupit sem moral dodatne šobe in cevi za razvod zraka po kabinah, ker pride zraven samo cca 1m cevi. Uporabil sem tudi drugo cev za gorivo, ker ta ki pride zraven mi ni delovala ok.

Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Feb 07, 2020 20:34

Ja, izpušna cev je cca 25mm. Meni je ostanek prodal že theDamjan, tako da ga je tudi on namontiral. Ni hudič, da ne bi pasal. Sicer pa malo pobrusiš. Spomni se, da je šlo zelo na tesno, kar je v bistvu dobro.
Cev za gorivo, ki si jo dobil zraven je z razlogom trda in upam, da nisi dal kakšne mehke, ker ti ne bo dobro delalo.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Pe Feb 07, 2020 22:52

Dal sem tisto klasicno cev za gorivo kot je npr za dovod goriva za motor (debela guma). Upam da bo delalo, drugace pa menjava... nisem se nic stran vrgu ;)
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » Pe Feb 07, 2020 23:36

evovii napisal/-a:Dal sem tisto klasicno cev za gorivo kot je npr za dovod goriva za motor (debela guma). Upam da bo delalo, drugace pa menjava... nisem se nic stran vrgu ;)

Ne bo dobr! Priložena cevka je dimenzionirana za to pumpico, ki je v kompletu. Tukaj gre za mililitre. Drugače ne bo prav doziralo in ti bo javljalo error.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Feb 08, 2020 05:40

Kako je pa glede varnosti - original / kitajski Webasto? So znani kakšni primeri nesreč / CO-ja v barki, avtodomu zaradi slabe kvalitete kitajskih Webastov? Kako se obnesejo v morskem okolju? Je sploh smiselno kupiti original Webasto?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Feb 08, 2020 07:29

Grega295 napisal/-a:Kako je pa glede varnosti - original / kitajski Webasto? So znani kakšni primeri nesreč / CO-ja v barki, avtodomu zaradi slabe kvalitete kitajskih Webastov? Kako se obnesejo v morskem okolju? Je sploh smiselno kupiti original Webasto?

Grega, danes je 90% stvari made in China.
Nisem zasledil, da bi bile težave s COjem. CO alarm je ves čas na 000. Ko pa sem ga poleti pustil v zaprti barki pa je tulil, revež.
Če vse lepo zmontiraš, potem lepo deluje in greje odlično. Mogoče bodo z leti začele crkovati stvari zaradi korozije ampak hej, 200€ proti 1500€.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Feb 08, 2020 10:02

evovii napisal/-a:Slika

Tega dušilca zvoka nisem zmontiral, ker je še dodatna možnost, da kje kaj pušča. To imajo zmontirano kombiji idr. na zunanji strani podvozja, v barki pa bi moral biti v notranjosti, kar ni ok. Na barki je tudi izpušna cel daljša, tako da se tudi tam zvok malo zgubi. Ko grelec dela na full se ga sliši, ko dela na minimum, se izpuha ne sliši.
Uporabniški avatar
Taubek
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Apr 22, 2019 12:43

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a Taubek » So Feb 08, 2020 21:48

Malo razkužite te zadeve od kitajcev :wink:
"Sanjaj preko obzorja in globlje od globine oceanov."
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Feb 09, 2020 01:50

Sem narocil kolegu 150e. Dobim cez par dni. 5/8kW z vso opremo in LCD ta barvni kontroler.

Evovi dusilec za barko je drugacen od tega. Je kar na cevi. Ta zraven je celo samo tockovno varjen.

Sam pa tudi narocil original Eberspreher tesnila in bom zamenjal, ceprav realno CO dobis samo v primeeu da zajebes pri montazi. In se to samo na dimniski strani. Vzel swm tudi original atomizerje.

Grega
Jaz sem bil skeptik. Celo proti tem kitajcem.
Bil pa nekai dni nazaj pri kolegu, ki jih tudi popravlja.
Pisuka on ogreva 150m2 delavnico ze nekaj let pa se kar dela... bil sem pozitivno presenecen.

Jaz ga nabavljam za firbec lahko bos prisel pogledat kako dela na ponku.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Feb 27, 2020 09:21

Evo Kitajc zmontiran in laufa na polno. Sicer imam še nekaj malega dela, ker sem auspuh sicer izoliral vendar se mi na enem delu malo pritiska na bok barke in moram dodoatno zaščitit, da ne bo kakšnega sranja. Na dolžini cca 10 cm se mi cev pritiska ob bok barke tako, da bom vmes vtaknil neko zaščito. Pomoje bom dal kar en kos šamota. Ima kdo kakšno boljšo idejo? Žal je tok mal placa v zadnjem boksu, da se v vsakem primeru dotika. Lahko jo probam odmaknit za kakšen centimeter in nekako podložim samo na enem mestu, da se ne bo dotikala. Sem pa celo cev dal v en štumf, ki je kot toplotna zaščita (zdrži do 1200 stopinj) vendar je zadeva na zunanji strani na mestu dotika še vedno prevroča.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Webasto kitajc

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Feb 27, 2020 12:15

Fiberglass ali kamena volna. Karkoli od tega bo dobro. Samot je tezak, tezko bos fiksiral. Pa tko no. Kamen je za bajto ne barko.
Edino pravilno bi sicer bilo, da je cev ovita s izolacijskim trakom, tam kjer bolj rabis bolj na debelo. Ce imas gor nogavico pa sem jaz zlozil vec plasti rovinga in zalepil z alu trakom. Da sem dobil tako blazino.
Pri meni je webasto v delavnici in sem z istim trakom tudi tesnil izpusno cev in trak ter lepilo drzi veocino brez problema.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov