Jadranje pozimi

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jan 02, 2020 11:33

Ravno sem z morja (Krk). Kljub precej idealnim razmeram za jadranje pa prav veliko ali nič jadrnic na morju nisem videl.

Moja je to zimo sicer doma, a drugo leto jo bom dal ven kvecjem morda januarja februarja, da jo malo porihtam. Ostalo bo za izkoristit, saj razen mraza neke silne ovire, da ne bi jadral, ne vidim.

Zanimivo, barko sem imel prej na Nizozemskem in tam se precej vec kot pri nas jadra tudi pozimi.

Jadrate kaj pozimi oz. zakaj manj ali nic?
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a alesjo » Če Jan 02, 2020 13:04

Pozimi redno, če seveda kaj piha, vsaj 4krat tedensko, če ni vetra pa ribolov oziroma lignjelov 8) :D ali pa oboje hkrati :)
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Jan 02, 2020 13:21

Ravnokar se nekaj trudim po tem vprašanju. Vetra je malo in ravno prav za dremanje na soncu v kokpitu. Skratka, škoda če nebi izkoristil takšne dneve, če lahko.
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Jan 02, 2020 14:40

Če le čas dopušča. Če pa "piha kot pri norcih", si pa v marini.
__________________
lp
motorni
malik
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Sep 19, 2016 23:22

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a malik » Če Jan 02, 2020 17:44

Ja, če piha gre še lepše kot poleti, edino dnevi so kratki tako da prav dosti svetlega ni na voljo. Se mi pa zdi tudi da je letos nekam malo vetrovnih dni. Lani ko še nisem imel barke se mi zdi da jih je bilo nekam več....
Tadejko
Kontraadmiral
Prispevkov: 317
Pridružen: Ne Jul 27, 2014 11:27
Kraj: Ljubljana - Červar

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a Tadejko » Če Jan 02, 2020 21:16

Oooo, tole se sliši kot novi kandidati za predbožično jadranje.
"Uradna" stran tukaj.
malik
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Sep 19, 2016 23:22

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a malik » Pe Jan 03, 2020 08:06

Tadejko hvala za vabilo. Glede na vse prebrano o regati sicer mislim da bi bil precej netipičen udeleženec, je pa leto šele pred nami tako da bom imel to v mislih 8)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jan 03, 2020 16:59

Ja mal morš bit odpulen in pol si nam na las podoben haha
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a a-lex » So Jan 18, 2020 06:39

Včasih je bilo več volje za zimsko jadranje, z leti pa tudi malo zgubi čar. Z mojimi leti!!
Jadranje je zakon....
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 17:31

Noč iz sobote na nedeljo je bila IDEALNA za jadranje,no moja pove ,da sem prtegnjen..ker je u pojstli prav lepo toplo med muckastimi dekami in pihanju mojga ljubga Webasta..
Luna totalno okrogla,velika ,svetla..Zuni vetra do 8 vozlov,vala enih 20 centi ,jasno,čisto..videl si u nulo.Prometa milje okol nobenega..
Ampah ,jarac stari je rajš zlezu med deke,bedrce,koutre ..kot pa navleku jadralno obleko in užil to lepoto..nooo ampak še mal pa pa bo moja ljubica kompletna in pol bo pa jarče stari se fino zadeku in piču mal po takem leeepem morčku haha..dejte no mal zasanjite z mano...
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Feb 10, 2020 18:20

Sem bil v Umagu v petek, soboto in nedeljo. V petek je bilo sicer bolj delovno (je blo treba par zadev porihtat na barki), v soboto pa sva izplula, se zasidrala pri Lovrečici in tam uživala cel dan - rahel veter, obilo sonca, uživancija v kokpitu in seveda žar dobrote (tudi piva ni manjkalo) :D

Edino kar me muči pri takšnih dnevih je, da jadra pozimi dol vzamem in ni druge kot da samo motor prede. Pa že to je vrhunsko :D
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 10, 2020 18:23

Kristijan napisal/-a:Edino kar me muči pri takšnih dnevih je, da jadra pozimi dol vzamem in ni druge kot da samo motor prede.

Tudi mene zanima - Marchi, Polanc - a nič ne snemate jader pozimi?

Imam jadra iz dakrona, iz več slojev in če bi jih pustil celo leto zunaj, bi bila po moje precej plesniva. Če bom menjal kdaj jadra, bi vzel taka, kjer plesen ne gre v notranjost.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 18:31

Sem jih vzel letos dol ja,genovo v soboto,drugače pa smo tok jadral..ne daleč, ampak pogosto,da niso mela cajt splesnit Če je možn pa mokra ne zložim za dolgo.Moram pa priznat ,da ne skrbim dost za jadra.Bi jih moral bolj razsoljevat pa prat pa ne vem kaj še .Ma sej mene že tud mal načenja pa kaj čem, jadra tud niso več optimalna.Oziroma sedaj so hehe..Imam pa vrečo za jadra in pa UV zaščito na genovi.Genaker je pa lepo doma na podstrešju.
Nazadnje spremenil polanc, dne Po Feb 10, 2020 18:36, skupaj popravljeno 1 krat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Feb 10, 2020 18:32

Kristjan smo se kaj vidli? Se poznava? Dobrodošel na pijačo in čvek ko boš dol.Jaz sem bil mal pri kristalu v soboto in nedeljo
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Jadranje pozimi

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Po Feb 10, 2020 18:45

polanc napisal/-a:Kristjan smo se kaj vidli? Se poznava? Dobrodošel na pijačo in čvek ko boš dol.Jaz sem bil mal pri kristalu v soboto in nedeljo


Srečali smo se lani novembra, ko sem na boji v umagu z dvema puncama jadra dol jemal. Z ženo sta priveslala mimo.

Sem vas prepoznal, ko ste razlagali, da vam je jadrnico dol položilo med tisto nevihto in sem se spomnil zapisa na tem forumu :D

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti