Zavarovanje plovila

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Feb 10, 2020 09:28

1stofficer napisal/-a:Cena: 1970 kn = 265 eur.
S prkolo vrednost 20K.

Jaz imam zavarovano vrednost 28.5k, letna premija za kasko: 433 €.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a jozko » Po Feb 10, 2020 09:30

MareC napisal/-a:hmmm zanimivo, zakaj se pa reče OBVEZNO zavarovanje, jaz imam 6m in brez obveznega sploh ne smem pluti!

Zavarovanje se ne imenuje "OBVEZNO", ampak zavarovaje "ODGOVORNOSTI LASTNIKA ČOLNA" :!:

1stofficer je napisal, da ima motor 6 KM, zakonodaja ne predpisuje, da mora imeti lastnik plovila s takšno močjo motorja zavarovano odgovornost..., je pa vsekakor dobro, če jo ima, tudi če ni predpisano :!:

Tisti, ki imamo močnejše motorje od 3,7 kW (v SLO) in 15 kW (v HR), pa to zavarovanje potrebujemo, ko plujemo, ko pa čoln ne pluje, pa ga ne rabimo :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3287
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 10, 2020 09:37

jozko napisal/-a:
MareC napisal/-a:hmmm zanimivo, zakaj se pa reče OBVEZNO zavarovanje, jaz imam 6m in brez obveznega sploh ne smem pluti!

Zavarovanje se ne imenuje "OBVEZNO", ampak zavarovaje "ODGOVORNOSTI LASTNIKA ČOLNA" :!:

1stofficer je napisal, da ima motor 6 KM, zakonodaja ne predpisuje, da mora imeti lastnik plovila s takšno močjo motorja zavarovano odgovornost..., je pa vsekakor dobro, če jo ima, tudi če ni predpisano :!:

Tisti, ki imamo močnejše motorje od 3,7 kW (v SLO) in 15 kW (vHR), pa to zavarovanje potrebujemo, ko plujemo, ko pa čoln ne pluje, pa ga ne rabimo :idea:


spregledal da gre za jadrničko in mini motor
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Feb 10, 2020 11:15

jozko napisal/-a:
MareC napisal/-a:hmmm zanimivo, zakaj se pa reče OBVEZNO zavarovanje, jaz imam 6m in brez obveznega sploh ne smem pluti!

Zavarovanje se ne imenuje "OBVEZNO", ampak zavarovaje "ODGOVORNOSTI LASTNIKA ČOLNA" :!:

1stofficer je napisal, da ima motor 6 KM, zakonodaja ne predpisuje, da mora imeti lastnik plovila s takšno močjo motorja zavarovano odgovornost..., je pa vsekakor dobro, če jo ima, tudi če ni predpisano :!:

Tisti, ki imamo močnejše motorje od 3,7 kW (v SLO) in 15 kW (v HR), pa to zavarovanje potrebujemo, ko plujemo, ko pa čoln ne pluje, pa ga ne rabimo :idea:


Ja tocno. Gre na moc motorja. Na Hr je to vec od 15kw, moj je 4.5kw. Hrvati pravijo 'obavezno' ampak kakorkoli se imenuje, ali ga oni po svoje tako imenujejo, kaj to pomeni? Kaksno zav. je to? Kasko, to vem. Sicer drago ni, samo 180 kn. Vseeno me pa zanima kaj s tem dobis.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Feb 10, 2020 12:49

So mi odgovorili iz zavarovalnice.

– obavezno osiguranje odgovornosti pokriva štete koje nanesete osobama koje se nalaze u moru – kupačima i roniocima , u slučaju tjelesnih ozljeda ili smrti . To je vrlo usko pokriće i svakako Vam preporučam ugovaranje dragovoljnog osiguranja odgovornosti koje će pokriti štete u slučaju sudara, udara , zagađenja mora, ozljede putnika na drugom plovilu....

Dragovoljno je pa spet dodatno potem. Plus kasko. Vse rabis, brez tega se ni za hecat.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Po Feb 10, 2020 17:07

dragovoljno pa je priporočljivo imeti, ker krije škodo, ki jo s svojim plovilom narediš na drugih plovilih....Na croaciji imaš kar lep popust na dragovoljno zavarovanje, če skleneš kasko,...
mirno morje
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Feb 10, 2020 21:31

Prvic je kot kaze treba bit zelo pazljiv in se dobro pozanimat kaj je kaj. Prva ponudba je superugodna, potem pa se zacnejo pojavljat opcije za katere ne ves in bi pricakoval, da so v osnovni ponudbi. Umazani triki zavarovalnic !

Kot bi ti nekdo prodajal avto, potem pa bi ugotovil, da rabis se kolesa, brez motorja tudi ne bi slo, sedis tudi ne na gajbicah zato rabis se zice itd...

Cist prevec casa porabis za tale zavarovanja. Pol so pa al predraga al pa nic pametnega ne dobis ven na koncu
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a Paco » To Feb 11, 2020 13:03

Da še sam piskerček pristavim.

Roman 1. Kolikor je meni znano ti Croatia proti 3 osebi ( dragovoljno) ločeno sploh ne izda ampak je nadgradnja njihovega Kaska , ki pa je drag ko žafran. Preveri.

Pri Bavariji ( naj me nekdo popravi in dopolni) pa imaš proti 3 osebi a ti ne velja če nimaš + to še obveznega zavarovanja sklenjenega na Hrvaškem.

Kako te stvari za vas funkcionirajo ?

lps
pojdi se z bikom bost!
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Feb 11, 2020 14:15

Jaz sem želel zavarovati obvezno plus dragovoljno, pa so mi odsvetovali, ker je dragovoljno precej drago, skupaj z kaskom, pa je bilo ugodneje. Za kasko+ dragovoljno plačam nekaj več kot 1800kun za plovilo vredno 100.000kun.....bi bilo še nekaj ceneje, če nebi imel čoln celo leto v morju. Zame je to sprejemljivo,....in ko sem imel škodo, so bili ažurni in poravnali račune
mirno morje
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Feb 11, 2020 15:29

Zdej mam koncno izracun za vse kar se mi zdi, da je pametno met. Zakaj zavarovalnice vse postavke drobijo oz ti takoj na zacetku ne povedo kaj ponujajo je ... qratz. Vem zakaj to delajo a se mi zdi anoying za popizdit.

Skratka, za plovilo plus prikolico vrednosti 20K, ki vkljucuje: osnovno, dragovoljno, kasko, osebe in prkolo so mi naracunali 308 eur.

Zavarovalnica Sava pa dosti vec, s tem da najbrz niso zajeli vsega, kot tudi Hrvaski Generali na zacetku ne.

Pomoje OK ponudba.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Zavarovanje plovila

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Feb 13, 2020 17:43

Ve to kdo ?

Pri Bavariji ( naj me nekdo popravi in dopolni) pa imaš proti 3 osebi a ti ne velja če nimaš + to še obveznega zavarovanja sklenjenega na Hrvaškem.

Kako te stvari za vas funkcionirajo ?
pojdi se z bikom bost!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost