Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Feb 23, 2020 21:59

Razmišljam o nabavi Raymarine i70 multifunkcijskega displeya. Me pa zanima, kako se ti novejši raymarine displeji vidijo, če jih gledaš s polarizacijskimi sončnimi očali. Mi lahko kdo da info iz prve roke?

Slika
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Feb 23, 2020 22:27

Odvisno od očal. Polarizacijska očala imajo različno obnjene filtre. To sem videl ko sem rb pozabil doma in sem moral na pumpi za na morje kupiti cheapass očala s petrola. S temi mi je v avtu vse ekrančke potemnilo, rešitev je nagibanje glave. :D
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Feb 24, 2020 13:33

Na Raymarinov AP se s polariziranimi očali vidi dobro....
edino malo se začnejo številke vrtet pa meglit kadar je cel dan v roki mrzla bevanda al pa pivo... aja ups to ni zarad očal :oops: :oops: :oops:
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Pe Feb 28, 2020 22:48

AEgir napisal/-a:Odvisno od očal. Polarizacijska očala imajo različno obnjene filtre. To sem videl ko sem rb pozabil doma in sem moral na pumpi za na morje kupiti cheapass očala s petrola. S temi mi je v avtu vse ekrančke potemnilo, rešitev je nagibanje glave. :D


Samo vprasam.
Namen polarizacijskih ocal je, da blokirajo vso horizontalno orientirano svotlobo. Vertikalno pa normalno spuscajo, zato na vodi ni tistega sitnega odboja svetlobe.
Torej kako hudica je lahko filter obrnjen??
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a AEgir » Pe Feb 28, 2020 23:24

Predvidevam da še nikoli nisi videl polarizacijskega filtra za slr?

Zadeva ima eno ročko in se nastavlja/obrača za 360°. Če se nebi, bi bil neuporaben.

Očala žal tega luksuza nimajo zato so tam leče tako nastavljene kot je fabrka mislila da je pač najbolje. Zdej pa v razvoj in odstopanje je rayban vložil recimo $20M , Oakley $5M, kitajc pa 0, kamor pade, pade.

Različna polarizacijska očala različno blokirajo lcdje in tudi različni ekrančki imajo različne filtre na sebi tako da je mix&match.

Sicer pa katerakoli oćala dej gor in glavo premakni za 5 al pa 10° v levo in desno in to je prbližn spekter v katerem je večina očal. Pri ekranu je to lahko razlika med 0 in 100 % vidljivosti.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Feb 29, 2020 00:12

Ja pa se vseeno tu govorimo o ocalih in njihova naloga je da blokirajo horizontalno svetlobo. In tako nic ne mores obrnit, ce obrnes pac vidis se horizontalno.
Oakley, RB, kitajci, Alpina, TH, Police, bolle... so nekatere od ocal, ki jih imam ali imel. In prav vsa blokirajo LCD, ce oddaja horizontalno svetlobo.
Kar sem ugotovil, temnejsa kot so manj se vidi.

Pa ne govorim v 3 dni, kdor me pozna ve, da imam tudi v tem trenutku, sicer na glavi gor soncna ocala in jih vedno nosim.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Feb 29, 2020 07:01

mamaMicka napisal/-a:Ja pa se vseeno tu govorimo o ocalih in njihova naloga je da blokirajo horizontalno svetlobo...
... prav vsa blokirajo LCD, ce oddaja horizontalno svetlobo.

Ne poznam definicije "horizontalne svetlobe"???
:shock:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Feb 29, 2020 08:33

Nikola T. napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Ja pa se vseeno tu govorimo o ocalih in njihova naloga je da blokirajo horizontalno svetlobo...
... prav vsa blokirajo LCD, ce oddaja horizontalno svetlobo.

Ne poznam definicije "horizontalne svetlobe"???
:shock:

Tudi odboj svetlobe od vodne gladine deluje kot polarizacijski filter:- odbita svetloba je polarizirana pravokotno na tisto, ki prodre v vodo.

mM ima torej v mislih očala s polarizacijskim filtrom, ki prestreže tako polarizirano svetlobo, kot je polarizirana tista, ki se odbije od gladine (ne utegnem preveriti, ali je to vertikalna ali horizontalna) in prepusti ono, ki je prodrla in torej osvetljuje in odbita prikazuje stanje pod gladino.

mM verjetno meni (ve?), da je odbita svetloba horizontalno polarizirana in ima to v mislih, samo ni do čisto jasno napisal.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Feb 29, 2020 10:30

Nikola T. napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Ja pa se vseeno tu govorimo o ocalih in njihova naloga je da blokirajo horizontalno svetlobo...
... prav vsa blokirajo LCD, ce oddaja horizontalno svetlobo.

Ne poznam definicije "horizontalne svetlobe"???
:shock:

Tudi jaz ne.
Moral bi uporabljati apostrofe ali dodajati besedo valovi.
Zelel sem povedati kar najbolj enostavno.
Ena slika za pomoc. Na sliki je odboj. Predvsem led emitterji pa so tudi polarizirani.
Slika
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » So Feb 29, 2020 10:37

Marjan Tomki napisal/-a:
Nikola T. napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Ja pa se vseeno tu govorimo o ocalih in njihova naloga je da blokirajo horizontalno svetlobo...
... prav vsa blokirajo LCD, ce oddaja horizontalno svetlobo.

Ne poznam definicije "horizontalne svetlobe"???
:shock:

Tudi odboj svetlobe od vodne gladine deluje kot polarizacijski filter:- odbita svetloba je polarizirana pravokotno na tisto, ki prodre v vodo.

mM ima torej v mislih očala s polarizacijskim filtrom, ki prestreže tako polarizirano svetlobo, kot je polarizirana tista, ki se odbije od gladine (ne utegnem preveriti, ali je to vertikalna ali horizontalna) in prepusti ono, ki je prodrla in torej osvetljuje in odbita prikazuje stanje pod gladino.

mM verjetno meni (ve?), da je odbita svetloba horizontalno polarizirana in ima to v mislih, samo ni do čisto jasno napisal.

Ja Marjan
Saj tema je od ocal in samo o tem pisem.
Samo popravil sem Aegirja. Ceprav je mislil prav. Ocala imajo vec in razlicne filtre katere se trudijo proizvajalci cimbolje optimizirati. Le polarizacijski filter se za namen o kateren pisemo ne obraca in imajo vsa ocala enako postavljenega. Tako da blokira horizontalno polarizirane svetlobne valove. A je to pravi izraz NT?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 29, 2020 12:02

Ena moja polarizacijska očala so skoraj točno 15 let na dnu sredine bohinjskega jezera :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a jozko » So Feb 29, 2020 14:13

AEgir napisal/-a:Ena moja polarizacijska očala so skoraj točno 15 let na dnu sredine bohinjskega jezera :)

Kako pa veš, da so še vedno tam :?:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 29, 2020 15:16

Ne vem, sam hudo dvomim, da jih je kdo našel. Če jih pa je, pa upam da so mu vsaj tako dobro kot meni polarizirala svet. :)

Sm pa dal pol plače leta 2000 za njih tko da slabe očale to niso ble, ne.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a polanc » So Feb 29, 2020 21:48

Sedaj je v Zagrebu potapljaški kongres in se zmen, da ti jih stauhajo ven..
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Raymarine i70 - polarizacijska sončna očala

OdgovorNapisal/-a AEgir » So Feb 29, 2020 22:00

Ne vem a bi mi več ta oćala pomenila al topel občutek pri srcu, ki ga imam vedoč, da so na varnem v globini.. Mogoče se s temi očali spet ujameva v kakšni od paralelnih realnosti..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov