Betonske sanje - 25.2. on 20:45

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Feb 27, 2020 15:47

Sej ne take so žene...te 4 krat na teden te ni po 6 ur,ker delaš na barki...b se nektere kr ločle...ko pa hodmo vsak dan na šiht po 8 ur plus prevoz..in nas tud ni doma..se pa 12tga do 19tga prau lepo obnašajo..
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Feb 27, 2020 16:48

Prijetno jo presenetiš in pustiš pred trgovskim centrom, pa sploh ne bo vedela kdaj si izdelal barko.
Uporabniški avatar
EDO
Admiral
Prispevkov: 1873
Pridružen: Po Nov 16, 2009 13:44
Kraj: Ljubljana - Lovran - Umag

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a EDO » Če Feb 27, 2020 17:14

SR 290 napisal/-a:Prijetno jo presenetiš in pustiš pred trgovskim centrom, pa sploh ne bo vedela kdaj si izdelal barko.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Living well is the best revenge
https://www.facebook.com/NotaBeneSailing/
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a Stopi » Če Feb 27, 2020 18:24

SR 290 napisal/-a:Ni treba biti zašankar, da veš o kom govorim.


Če je baraba in je ljudi ogoljufal, ga jasno in glasno izpostavi z imenom in priimkom! Ne vem, čemu neko ovinkarjenje in zavijanje v celofan. Kot v politiki ali športu, ko dajejo izjave "...določena oseba iz tega in tega kluba ali stranke, mislim, da vsi veste, koga mislim, je storila to in to..." Dajmo poenostavit in napisat Janez Novak iz Ljubljane je baraba, ker je v poslu oškodoval Jožeta Starca, ki je zaradi tega moral zapreti svojo firmo in skoraj bankrotiral. Ne vidim smisla v neki "korektnosti"... :evil:
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Feb 27, 2020 18:25

Poizkusi če ne verjameš! 8)
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Feb 27, 2020 19:59

Stopi napisal/-a:
SR 290 napisal/-a:Ni treba biti zašankar, da veš o kom govorim.


Če je baraba in je ljudi ogoljufal, ga jasno in glasno izpostavi z imenom in priimkom! Ne vem, čemu neko ovinkarjenje in zavijanje v celofan. Kot v politiki ali športu, ko dajejo izjave "...določena oseba iz tega in tega kluba ali stranke, mislim, da vsi veste, koga mislim, je storila to in to..." Dajmo poenostavit in napisat Janez Novak iz Ljubljane je baraba, ker je v poslu oškodoval Jožeta Starca, ki je zaradi tega moral zapreti svojo firmo in skoraj bankrotiral. Ne vidim smisla v neki "korektnosti"... :evil:

https://www.24ur.com/novice/gospodarstv ... tecaj.html
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a igorb » Če Feb 27, 2020 20:51

jakopina sta se šla svoj biznis,precej podoben gradnji betonskih bark,vendar smo jim v tistem casu vsi peli cast in slavo na zalost so bile stevilke na bankah drugacne,kdor je delal za njiju je vedel kako placujeta verjetno z zamikom ker sta dobila projekt placan z zamikom vendar ce si podizvalajec za nekoga ki ne placa,oz je kriticen placnik lahko zmeraj prodas terjatve,izgubis 2 do 3 procente vendar vsaj dobis denar in izgubo vkalkuliras v ceno in resen kupec ti bo to priznal vendar ko ti ne odkupijo vec terjatev nehas delat in ce po tem se delas naprej si pac sam kriv,to je posel in ce nisi previden .....
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Feb 27, 2020 21:52

To je eden od dobrih scenarijev, a jih je več in nekateri niso dobri in pred leti so manjši obrtniki večino znanja metali v svoje izdelke, v poslovne zanke se pa niso pretirano poglabljali (Kot se npr. v Avstriji še zdaj ne, ker tam deluje trg, ne pa ciganija.)
Recimo da so se podizvajalci stepli kdo bo zmagal pri poslu za firmo, ki jo je vsa politika povzdigovala v nebo. Tisti, ki je zmagal z ceno, kvaliteto in dobavnimi roki se je moral globoko zakreditirat, da je lahko izpolnil pogodbene obveznosti. Kaj takemmu pomaga, če npr. čez dve leti ugotovi, da nihče noče več kupit terjatev, saj je pribit ob steno. In takih je bilo preveč, da bi par dni nazaj vir težave lahko modroval kako so ga drugi lomili!
Poleg teh majhnih rib je menda šel na led tudi takrat zelo močan KD Group (Če se je Gantar nasankal, kako naj bi majhni spregledali?), ampak kolikor sem slišal se je tudi na račun subvencij izvlekel iz primeža, majhnih pa nihče ni nič vprašal.

p.s.
Saj vem, da moji prispevki ne sodijo ravno v temo, ampak vedno kadar vidim na tem forumu nick enega od nasankanih me razkuri...!
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a primusr » Pe Feb 28, 2020 05:40

Ooooo tam se pa tudi jaz pustil kar nekaj €€€.. Za kakšen dober avto jih je bilo...
Fiat Justitia ... Some day....
MaticMatia
Naddesetnik
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe Avg 24, 2018 23:27

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a MaticMatia » Pe Feb 28, 2020 14:33

jozko napisal/-a:
primorc84 napisal/-a:Meni se je una dopadla katero je uni umetnik peljal v Avstrijo škoda, da ni dokončana k ima res lepe linije.

Imam občutek, da je to tista, ki je bila dolga leta ob cesti Maribor - Selnica ob Dravi, v Viltušu :idea: :?:


Točno tista je ja. Sem se stalno spraševal kam je zginla, po dolgih letih ležanja na boku ob cesti. Ne bi si mislil, da je v nekem parku umetnosti v Avstriji
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Feb 29, 2020 07:09

SR 290 napisal/-a:To je eden od dobrih scenarijev, a jih je več in nekateri niso dobri in pred leti so manjši obrtniki večino znanja metali v svoje izdelke, v poslovne zanke se pa niso pretirano poglabljali (Kot se npr. v Avstriji še zdaj ne, ker tam deluje trg, ne pa ciganija.)
...
V to, da se podobna 'ciganija' ne zgodi tudi izven Slo, malo dvomim.

Nekdo od naših je delal reči za Bavario, ko je šla v stečaj. Zaradi tega ni prejel nekaj €100 000 za izdelke, ki jih je Bavaria tedaj že prejela a še ne plačala, dolgoval je pa okrog pol tiste vsote dobaviteljem materialov, vgrajenih v že izročene izdelke.

Za dodatek se mu je po tem - že prej je od dela malo pregorel - sesul imunski sistem in še vedno ni zdrav - in tudi še ni gotovo, če sploh še kdaj bo. Nekaj desetletij mlajši od mene - in še pred nekaj leti ni bilo reči, ki bi se je ne lotil in ki bi je ne zmogel, pa zdaj (tudi fizično zmore) manj od mene zdaj...

In po tej zgodibi (in še kakšni) taka 'ciganija' žal ni nujno omejena le na naše kraje.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a omas » So Feb 29, 2020 08:35

Marjan Tomki napisal/-a:
SR 290 napisal/-a:To je eden od dobrih scenarijev, a jih je več in nekateri niso dobri in pred leti so manjši obrtniki večino znanja metali v svoje izdelke, v poslovne zanke se pa niso pretirano poglabljali (Kot se npr. v Avstriji še zdaj ne, ker tam deluje trg, ne pa ciganija.)
...
V to, da se podobna 'ciganija' ne zgodi tudi izven Slo, malo dvomim.

Nekdo od naših je delal reči za Bavario, ko je šla v stečaj. Zaradi tega ni prejel nekaj €100 000 za izdelke, ki jih je Bavaria tedaj že prejela a še ne plačala, dolgoval je pa okrog pol tiste vsote dobaviteljem materialov, vgrajenih v že izročene izdelke.

Za dodatek se mu je po tem - že prej je od dela malo pregorel - sesul imunski sistem in še vedno ni zdrav - in tudi še ni gotovo, če sploh še kdaj bo. Nekaj desetletij mlajši od mene - in še pred nekaj leti ni bilo reči, ki bi se je ne lotil in ki bi je ne zmogel, pa zdaj (tudi fizično zmore) manj od mene zdaj...

In po tej zgodibi (in še kakšni) taka 'ciganija' žal ni nujno omejena le na naše kraje.


Ja, kapitalizem..ma ni blo v Jugi tak slabo. Vsaj besede izgorelost nismo poznali.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Feb 29, 2020 18:00

1.) Bavarija je crknila, ampak je scuzila nas na jugu, oni džeki so pa skurili svoje sosede!
2.) Če sem prav informiran je šla Bavarija v maloro, dobavitelji so nekaj izgubili, ampak po ponovnem zagonu so zopet dobili delo in čeprav so ga popušili je večina dobila možnost, da preživi, oni naši so pa najprej pripravili krsto, potem pa marsikateremu sosedu zabili zadnji žebelj!

@ Omas,
Ne mi zdaj o Jugi! Tam nisi pregorel. Če si želel uspet, si moral poizkusit politično in če si ob tem pomotoma samo malo stopil na žulj lokalnemu veljaku, si se šel navtika na Goli Otok, kjer si hitro dobil modrikasto zagorelo polt! Povpečnežu je bilo seveda všeč, saj se je njegov direktor lomil za celo firmo, dobil pa malenkost višjo plačo, z katero si je lahko kupil Lado, ostali pa stojadine, oba sta pa bivala v hiši, ki je bila navidezno zastonj, ampak v resnici pa draga ko svinja, saj je šla razlika med prejetim in izplačanim kreditom naravnost v javni dolg, tega sta pa zopet oba plačevala z manjšo plačo... in na koncu smo švercali vžigalnike, kavo, pomaranče, riž. Ker je šla cela juga v stečaj smo jih dobili podobno po prstih kot zadnjič Grki in smo se med drugim vozili na par-nepar...
Juga je bila mafijsko kriminalna država, v kateri so med drugim italijanske mafijce v Portorožu skrivali pred roko pravice, v zameno je pa udba bogatila preko Softija, Frankfurtske LB in ta denar nas še vedno tepe, ko se v intervalih vrača ob raznoraznih privatizacijah...

Lepo prosim ne mi o teh časih na tem forumu.
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a igor_k » So Feb 29, 2020 18:40

Kakšna ciganija je kje vprašaj tiste, ki so denar zgubili, ko je avstrijska Hypo banka šla v stečaj.
Pa kako je tudi moja firma izgubila denar, ker je šla ena nemška v stečaj.
Pa vprašaj onih nekaj 10.000 američanov, ki so izgubili pokojnine ko je Enron zružil. Kakšna ciganija je šele to.

O stari Jugi pa nima smisla razpravljat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Betonske sanje - 25.2. on 20:45

OdgovorNapisal/-a polanc » So Feb 29, 2020 21:31

SPLOH O POLITIKI NIMA SMISLA TU RAZPRAVLJAT:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov