Polir masina za posodit ?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a Domi » Ne Mar 01, 2020 11:14

Glas za dewalt https://www.mimovrste.com/kotni-brusiln ... oj-dwp849x
Kupil na mimovrste in zadovoljen, ne pretežka, dovolj močna, tako na nizkih kot visokih obratih.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Mar 01, 2020 12:09

Takšno sta Roberth1 in Darh priporočala že na začetku teme (sicer za par EUR višja cena), pa ga, kot zgleda, ni prepričala :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Mar 01, 2020 12:38

Enkrat sem mel Dewalt stemarco. Crknla po kakih dveh urah uporabe, pol sem kupil eno cungalunga iz Baumaxa in dela se dons. Verjamem, da je Dewalt dobra znamka a sem zaradi navedenega malo zadrzan.

Seveda pa izkusnje drugih stejejo in bom vzel nekaj kar priporoca vecina. Ce bo to Dewalt, bo Dewalt. Masino pa sicer rabim za 6,5 m jadrnico polirat. Enkrat na leto.

Tko da hvala vsem, vse preberem, vse upostevam :!:
Darh
Admiral
Prispevkov: 1162
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a Darh » Ne Mar 01, 2020 13:08

Jaz sem mu priporocal kot obliko polirke deWalt, ne pa znamko deWalt, ker je tudi meni ze 3kos masinc od deWalta zelo hitro crknilo. Js je ne maram, imam raje ID tools.
Jaz imam orodje vecina od Festool to je profi zadeva in ogromno zdrzi, hilti mora bit pac HILTI, da dela, polirko imam od Rupesa in dam sigurno glas samo Rupesu, je pa cena 500+ e.
Mislim da clovek, ki se res samo obcasno ukvarja z kaksnimi hobi izvedbe del, je poceni orodje cisto dovolj. Poskusis ce ti gre, drugace prepustis profesionalcu in ti naslednjic to zadevo opravi on.
Js mislim da je vseeno kaj kupis, glej da je dolga garancija in se raje pozanimaj s ČIM polirat in KAKO!!!!!!!
Ker ko bos, ker ne znamo vsi vse, z napacno gobico, z nepravilnimi obrati in z napacno pasto napadel barko, ti slucajno gobo malo zagrabi ali pa se slabse, kar se ponavadi najraje zgodi, na najbolj vidnem mestu barvo PREPOLIRAL. Sedaj ves kaj sledi......
Vse zivljenje ti bo zal, da se nisi ornk pozanimal s kom in s cim in kako polirat, ali pa raje placat.
Verjemi, to ti govorim iz lastnih izkusenj, pa ti bo se kdo povedal. Imam dobro polirko, imam sigurno ze par 100 ur poliranja za sabo, ampak jaz na barko verjetno ne, glej nimam izkusenj z temi barvami in vem da ni lahko, z kredo je pa bolj tako-tako videz, meni ni vsec.
Za gobice in pasto prosi za info mamoMicko, ce ti zaupa, ker v trgovinah imajo itak vse najboljse in samo njihova pasta deluje. Ja ce verjames v Fructalov sok, masinco pa nabavi kar mislis sam da ti financno ustreza. Za 20e razlike ne preberes nic, itak se bos matral pa sam.
Lpd
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mikele » Ne Mar 01, 2020 14:10

Vidim, da folk ne šteka.
Ti jo bom jaz posodil, je hobi varianta ampak z njo narediš praktično vse, samo malo dlje traja.
Javi se na zs.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Mar 01, 2020 14:46

Vsekakor se priporocam tudi za navodila kako se tega lotit in s katerimi gobicami ter pastami.

Se pravi vecina povrsine je bel gelcoat, prednji del zgoraj pa protizdrsna povrsina. Beneteau barka sicer. Takole izgleda protizdrsna povrsina :

Slika
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Mar 01, 2020 20:12

Se sploh da polirat ta protizdrsni raster?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Mar 01, 2020 20:15

1stofficer napisal/-a:Se sploh da polirat ta protizdrsni raster?

Protizdrsne površine se ne polira; ker bo gladko in mastno in ti spodrsne za šalo. Tudi iz estetskega vidika nima smisla - naj se lepo svetijo boki in gladki deli palube; raster pa mora biti samo čist. Lepo se sčisti z visokotlačnim čistilcem (prej naneseš čistilo) ali če se ti ljubi - s krtačo na roke.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2754
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Mar 01, 2020 20:35

Ok, hvala. Bom cistil samo, gobico bi najbrz itak razcefralo. Raster je namrec precej oster.

Kero polirno pasto priporocate? Boki so relativno ok, je bila barka dve leti nazaj lepo spolirana. Precej bolj 'mat' pa je kokpit in bo najbrz vec dela s tem.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 21:51

MaticMatia napisal/-a:Pozdravljen.

Če nisi vajen poliranja, raje vzemi ekscentrično polirko, saj dopušča veliko več napak in je manjša možnost poškodb. Med tem ko pri rotacijski lahko hitro pride do pregrevanja zgornjega sloja in si boš naredil več škode kot koristi. Dobiš pa tako hobi ekscentrično že za dobrih 170€ in se da z njo za domače potrebe kar lepo delat.

LP

Za avtolak ja. Za barko neuporabna.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 21:55

1stofficer napisal/-a:Sonce je vse visje in barki je pod cerado ze malo dolgcas ;)

Lotil se bom poliranja pa me zanima kje bi se dalo sposodit spodobno masino za kak teden?


Lahko ti jaz posodim.
Lahko pa ti prodam katero rabljeno. Masine so vzdrevane.
Stare imam med 1 in 2 leti. Dam za 120€.
Rupes LH18ENS. Imel jo bos za vedno. Mocna, elekteonsko krmiljenje obratov 2kg teza... skratka profi zadeva.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 21:58

zalesjak napisal/-a:Sem nabavil tegale Einhella v Merkurju za 65€.

https://www.merkur.si/kotni-rocni-polir ... o-1100-2e/

Mislim, ds bo za moje amaterske potrebe ustrezen. :roll:

Za hujše in resnejše akcije je pa mamaMicka. :lol:

LPZ

Takega iz merkurja imam za podarit. Slabe masine. Regulator obratov zamuja tko 2 sekundi in masina samo skace
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 22:01

Darh napisal/-a:
1stofficer napisal/-a:Kaj pa tale? Iskra, precej dobra cena. 1500W 600-3000 obratov

https://www.mimovrste.com/ekscentricni- ... ubstitutes

Iskra ni vec “stara”Iskra!
Raje kupi od Interdiskonta tisto ID tools, sive barve, sem videl lani na lastne oci je zdrzala dva dneva poliranja na polno, menjavala sta se 2 cloveka, masinca je pa zdrzala in to ze 4- leto zapored. Polirala sta pa 15- metrsko jahtico.
Pa vem da pri njih je, ce je reklamacija zelo hitro resena.
To je moje mmenje za poceni zadevo, drugace pa nisem pristas poceni orodja, ker delo ni tako opravljeno, kot bi moralo bit in tudi sama ergonomija orodja ni premisljena, kot pri profi orodju.
Sam imam Rupes-ovo Polirko in excentricno brusilko- polirko od Festool. Vsaka je profi za svojo zadevo, da se pa z obema.
Lpd

Jaz bi imel pa ravno obratno. Ampak imam tudi brusilko od Rupesa. Dosti cenejsa.
Polirka rupes zmaga.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 01, 2020 22:05

1st oficir jaz bi gotov mamo mico poklicu in dal ti bo mašino za 100 e plus pivoooo,pa imaš do penzjona ok mašino
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Polir masina za posodit ?

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Ne Mar 01, 2020 22:11

1stofficer napisal/-a:Se sploh da polirat ta protizdrsni raster?

Dewalt ne kupuj, ker he tezka 3kg. Roke ti odpadejo.
Za raster imam jaz cistilo. Samo pospricas, ce se ti ljubi malo pokrtacis. Pustis 10 min in speres. Nato pa se cudis nadaljnih 30minut zakaj je tako cist.

Pasto ti jaz priporocam od Menzerna. One step compound.
Z njo bos najlazje delal.
Lahko pa dobis pri meni mesanico, ki jo uporabljam jaz. Enako enostavno le se malo bolj ucinkovita.
Ce je trup res lep pa imam pasto za finish z woskom. 20% voska. Polira in brise se fantasticno. Barka se bo svetila bolj kot nova.
Pa res se dela enostavno.
Ne pozabi na zascito.

Na boku znake benetau nekako zasciti, ker jih bos potegnil dol z masino. Se pa dajo lepo nazaj prilwpiti. 2x minje to uspelo.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov