Saver 650 vs Italmar 22

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Ne Mar 01, 2020 20:07

Evo...da zaključim tole temo. Čoln sem moral prodati (zdravstvene težave)....že ima novega lastnika. Se je kar nekaj napisalo ob mojem nakupu, nekateri so mi svetovali oz. nekateri samo brali. Pravijo...vesel si, ko kupiš plovilo, še bolj, ko ga prodaš. Pri meni ni bilo ravno veselja :( , ker smo preživeli res prijetne in lepe trenutke z njim in sem ga želel imeti vsaj še 6 ali 7 let. Dobro mi je služil in nisem imel nobenih problemov. Vem, da bo sigurno novi lastnik bral tole in lahko samo rečem...Bine, naj ti služi še veliko let in mirno morje. :D...se slišimo. Upam, da bo vse šlo tako kot mora in predvidevam nekje čez dve ali tri leta...23x :D ...več pa takrat.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Mar 01, 2020 20:57

Čolna ne poznam,pa tud nekak nisem za gliserje...ampak sidro,spoštovani novi lastnik imaš pa pravo in ne rabi te biti strah prespat v zalivih na sidru...Pa veliko lepih dogodivščin želim..
m1ha
Kontraadmiral
Prispevkov: 315
Pridružen: Pe Nov 18, 2011 12:40
Kraj: Postojna

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a m1ha » Ne Mar 01, 2020 21:36

darkojakob napisal/-a:Evo...da zaključim tole temo. Čoln sem moral prodati (zdravstvene težave)....že ima novega lastnika. Se je kar nekaj napisalo ob mojem nakupu, nekateri so mi svetovali oz. nekateri samo brali. Pravijo...vesel si, ko kupiš plovilo, še bolj, ko ga prodaš. Pri meni ni bilo ravno veselja :( , ker smo preživeli res prijetne in lepe trenutke z njim in sem ga želel imeti vsaj še 6 ali 7 let. Dobro mi je služil in nisem imel nobenih problemov. Vem, da bo sigurno novi lastnik bral tole in lahko samo rečem...Bine, naj ti služi še veliko let in mirno morje. :D...se slišimo. Upam, da bo vse šlo tako kot mora in predvidevam nekje čez dve ali tri leta...23x :D ...več pa takrat.


Salpa?
Sem jo tudi jaz opazil. Zanimiva barka.
Se vidimo v Klimnem.
Lp Miha
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Če Maj 28, 2020 21:42

Evo... bile so še zadnje formalnosti... čoln ima zdaj uradno novega lastnika. Hrbet je boljše... vsak dan gledam čolne in želja je močnejša od vsake bolečine :) . Vem kaj bom kupil... muči me le Salpa 23x ali 23xl. Malo me skrbi notranji motor, ker berem vse mogoče... sam pa nisem imel nikoli notranjega motorja in ne vem kaj me vse čaka... je pa faj imeti kopalno ploščat v enem kosu... kar mi je do zdaj manjkalo :wink: in to štejem v velik +... kakšen nasvet bo dobrodošel...
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Ne Jun 14, 2020 18:05

Sem pričakoval malo več debate glede notranji vs. zunanji motor. Očitno se bom moral sam odločiti glede občutka oz. kaj je po mojem boljše zame. Zdaj je res 50/50 glede odločitve. :?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Jun 15, 2020 00:00

Pravjo angleži "whatever floats your boat". Torej kar ti je ljubše. Velja trenutno, outboard za bolj fancy opcijo, je pa to stvar izbire in tošla.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
darkojakob
Kontraadmiral
Prispevkov: 275
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 13:22

Re: Saver 650 vs Italmar 22

OdgovorNapisal/-a darkojakob » Po Jun 15, 2020 21:06

Cenovno je skoraj enako...na začetku (vse novo)....vzdrževanje je pa notranji kar precej dražje...predvidevam. Za zunanji vem da med cca. 300 do 500€ vsako leto (servis + konzervacija). Malo me skrbi, ker bo v vodi cca. od maja pa do septembra ali oktobra...kako je kaj glede nabiranja vsega sranja na peto...verjetno vsake toliko časa gobico pa drgn... :?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov