Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

LukiTomos
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 10, 2019 09:15

Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a LukiTomos » Po Mar 16, 2020 14:14

Lep pozdrav, sem dokaj nov na tem forumu. Poleti zahajam dalec v dalmacijo in smo dolga leta imeli coln od "gazde" za ribe lovit itd. Zdaj ko so mu eni experti coln unicili ga zal ne posoja. Motor za coln bi naceloma 95% vzel tomos 18. Ukvarjam se z mopedi, rezervni deli in vse to so mi dokaj blizu zato tomos. Coln bi rad imel recimo za 4-6 oseb registriral ga verjetno nebi ker smo na otoku zelo "bogu za hrbtom" in v 5 letih sem videl v 3 tednih morja 1x policaje. Izpit imam. Zdaj pa ali z tomos 18 vleces smucarja po vodi? Ali pa vsaj gumjaste obroce recimo?. Imel bi gumenjaka z komandami najrajsi. Kaj priporocate novo, rabljeno komande skupaj kupljene posebej itd.
Hvala za kakersen koli odgovor.
Lp
Vid
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe Avg 17, 2012 10:22

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a Vid » Po Mar 16, 2020 15:28

:D
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Mar 16, 2020 15:32

Težka bo.... taka kombinacija je bolj od točke A do točke B
mato
Admiral
Prispevkov: 813
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a mato » Po Mar 16, 2020 20:22

Za smučat bo potrebno 30 Ks+ ali bolje 50...
Mato :wink:
LukiTomos
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 10, 2019 09:15

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a LukiTomos » Po Mar 16, 2020 20:35

Z gumjastim obrocem se pa ze da zabavati otroke ali kako? kaksen coln priporocate? Gumenjak z alu dnom?
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a weta » Po Mar 16, 2020 20:53

jaz sem jih videl kar nekaj, ki so recimo temu tako, smučali s tomosom 18 ali pa kakim drugim 15 ks motorjem. ponavadi so imeli kake gumenjake okoli 3,5 metra. šlo je, je pa smučar moral biti primerno lahek, pa znati je moral šofer in smučar kako štartat. potem, ko je zglisiral s smučarjem zunaj, pa je bilo dost dobro za malo vaje. z obročem pa je čisto ok. sam sem imel mercury 20 na elanu 401 in je šlo z obročem zelo dobro, da te pretrese in fino sname čisto dovolj, tudi odraslo osebo. smučal nisem, ker nisem imel smučk.
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a weta » Po Mar 16, 2020 20:56

aja, pa s tomos 10 na istem čolnu sem tudi vlekel mularijo na tubi. sem pa imel problem, ker hudič ni hotel takoj zglisirat in se je najprej postavil pokonci, ko sem stopil naprej pa je zletel iz vode in je tudi bilo dovolj,
LukiTomos
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 10, 2019 09:15

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a LukiTomos » Po Mar 16, 2020 22:16

Super hvala za odgovor. Za zaceteno plovilo in za zabavo bo kr ok. Pa se poceni je za prvic. Nebi direk kupoval colna za 5-10+ tisoc evrov.
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » To Mar 17, 2020 01:44

živijo

na žalost tudi na tvoji ideji, začeti s tomosam 18 in eno gumo s komandam, pa smučkam, pol pa biti bedak brez zavarovanja in registracije... da najti napake v korakih. kapo dol za tak štart. boš imel pizdarijo, bo 10 jurjev zgledalo kot drobiž. res ste nekateri naivni.

navtika ni en moped. in tudi tomos 18, če ni vzdrževan, je prekleto drag lahko da se ga nazaj zrihta (aja, razen na lamovca od TOMOSA ne paše NIČ na desetko ali 18ko. s tem tudi vsi tvoji rezervni deli nimajo več veze, novih original pa ni več, samo neke čudne kopije iz srbije). konjev nima kaj preveč (v bistvu nekih 15, ker je tudi tukaj Tomos goljufal) težak je kot odojek, predvidevam da kakih izkušenj nimaš s smučarijo itd...da ne boš brez registracije še enga povozil. Za smučanje ali tubanje je fino, da ti en najprej pokaže kako se to dela. in da moraš bit min 300m od obale ti je jasno, saj imaš izpit.

tomos ni propadel zaradi visokih proizvodnjih stroškov, ali ker bi bil tako dober, ali res ponujal nekaj za svojo ceno. Bil je krš. zato je šlo. ne zaradi birokracije. sploh zadnje serije desetke pa 18ke, so samo za v kanto. sem jih imel ene par, z veseljem po njih šaril, pa gledal kako se nikasil lupi, pa semeringi crkujejo, pa lagerji ribajo, pa dela pa ne dela, itd...če bi skup potegnil te ure, in samemu sebi dal 5EUR na uro, bi si kupil lahko novo yamaho 20KS ali pa hondo za ta denar. na koncu po parih letih sem pošenkal in stran pometal vse.

raje kupi en čoln, z nekim adekvatnim motorjem 30-50KS, lahko je 2T, žrl bo kar bo žrl, pa se navozi najprej. pa izpit pa registracije ne pozabit. prekrški na morju so veliko dražji kot na cesti.

iti v navtiko z idejo, da boš sam vse naredil je največja napaka. ker potem kupuješ vse skozi rožnata očala. nič ni problem, vse se da zrihtat. ko ti žena reče da spokaj iz stanovanja in ti otroci začnejo govorit stric, ker še vedno drgneš eno pasaro, ki nova ni vredna jurja, potem si zajebal. in to fejst. imaš tu gori sto in enega, ki pravijo da je to za dušo in užitek in ohoho...ja a res...večina jih potem vse skup proda pa kupi nekaj celega. zgleda da je preveč "užitka". Kupuj kot da ne znaš nič sam naredit, to ti je edino varovalo, da boš videl napake in pretehtal, koliko bi koštalo, če nekomu daš za porihtat. to ti nekako prikaže realno sliko "užitka" (lastnega dela in denarja)

tak komplet kot ti iščeš ni 5-10 jurjev...

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 01500.-EUR
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 03200.-EUR
https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 03790.-EUR

ta celo s prikolico

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 03590.-EUR

te komplete čez leto ali dve prodaš za isti denar kot si kupil, če ga vzdržuješ. ko enkrat pade pod 3-4 jurje, je zanimiv za vstopnike in ni pretirana cena za novince. Ker če nimaš 3k za navtiko, potem si čolna ne kupuj. stane, pa tudi če šparaš.

za wake, pa rabiš štango, in jo na gumico nimaš kam dat, poleg tega rabiš nekaj konjev, ker z 20 konji pa da se mojster upre v val pa štrik v vodi...ti čoln kar ustavi.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a janadino » To Mar 17, 2020 07:23

Maestral 18 in johnson 25, smučanje z osebo nad 80kg skoraj nemogoče, tuba še gre. Namesto tomosa si raje kako 2T yamaho, johnsona ali kaj podobnega omisli.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » To Mar 17, 2020 08:48

weta napisal/-a:jaz sem jih videl kar nekaj, ki so recimo temu tako, smučali s tomosom 18 ali pa kakim drugim 15 ks motorjem. ponavadi so imeli kake gumenjake okoli 3,5 metra. šlo je, je pa smučar moral biti primerno lahek, pa znati je moral šofer in smučar kako štartat. potem, ko je zglisiral s smučarjem zunaj, pa je bilo dost dobro za malo vaje. z obročem pa je čisto ok. sam sem imel mercury 20 na elanu 401 in je šlo z obročem zelo dobro, da te pretrese in fino sname čisto dovolj, tudi odraslo osebo. smučal nisem, ker nisem imel smučk.


Tomos 18 in merc 20 je razlika dan in noč. Če ne vrjameš poizkusi. Tudi v sami zanesljivisti in uporabnosti.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 723
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Mar 17, 2020 09:57

Nekaj podobnega sem jaz kupil za začetek in sem bil ZELO zadovoljen. Imel sem ga 1 leto, nato pa sem ga prodal za 300 EUR več... :wink:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 01550.-EUR
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a janadino » To Mar 17, 2020 10:05

Stopi napisal/-a:Nekaj podobnega sem jaz kupil za začetek in sem bil ZELO zadovoljen. Imel sem ga 1 leto, nato pa sem ga prodal za 300 EUR več... :wink:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 01550.-EUR

Tudi imel nekaj takega, idi pogledat in če je kolko tolko vredi kupi. Boljše od kateregakoli s sestavljivim dnom.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a kasaudio » To Mar 17, 2020 11:05

Meni se nekako zdi, da je tale tudi sestavljiv...
Xilinx Vivado HLx trainee
LukiTomos
Desetnik
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr Apr 10, 2019 09:15

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a LukiTomos » To Mar 17, 2020 12:29

To bi bilo zelo zelo rekreativno. Izpit imam in razumem pravila na morju. Zato sem napisal na forum da slisim mnenja kaj in kako naredit. Vec mnenj lazje se odlocim.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov