Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

Vse o gumenjakih

Moderatorji: moderator2, moderator, MareC, janadino

polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a polanc » To Mar 17, 2020 20:31

Tomos 18 je precej hitrejši od Yamahe 20 ali Mercuryja 20,to zagotovo vem..Aja sem skor pozabil napisat ,da mora bit Tomosova ročka v F,Yamahina pa Mercova pa v R.Kar preverite in se sami prepričajte.Pa Tomos je veliko bolj šparoven z porabo goriva.Ima skoz vklopljeno funkcijo MR -MNR in v MNR zeeelo malo pije.MR-MNR malo radi malo ne radi..
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a jozko » To Mar 17, 2020 21:09

Bravo kr3mn1, zelo dobro napisano :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a franc5e » To Mar 17, 2020 22:26

jozko napisal/-a:Bravo kr3mn1, zelo dobro napisano :idea:

Jap, včasih se mu res poklopi....
Kuhan_Vinček
Kapitan
Prispevkov: 201
Pridružen: Če Maj 23, 2019 22:24

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a Kuhan_Vinček » To Mar 17, 2020 23:35

https://www.youtube.com/watch?v=eK4o78okHe4

Nwm zakaj tega še ni v Guinessovi knjigi rekordov :lol:

Ampak otrokoma pa verjamem, da je bil užitek :D
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Mar 18, 2020 07:55

Sicer je na trenutke do kolen u vodi ampak sta oba z motorjem žilava in se ne data :lol:
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Sr Mar 18, 2020 08:28

kr3mn1 napisal/-a:france: tvoj Beograd sport je bil narejen v SAVI, pa sigurno ni 40 let zunaj na soncu. preberi prosim kar sem napisal. Če je od 40 let videl 20 poletij več kot 2 tedna na leto, je pa dober. ker vse ostale kar jih jaz poznam, puščajo barvo in so polni tip-top flik.

avtor teme: daj pokaži tu na forumu ljudi, ki so srečni s svojimi tomosi 10 in 18. vsi so najbolj srečni ko jih prodajo, to je res, videl pa že 2-3 leta nisem enega več na morju. nula. še hrvatarji jih nočejo. Da pa o novih delih, pri tem da ni ne stavbe, ne firme, ne skladišča in še blagovne znamke ne več - ne govori da lahko dobiš originale. Cilindra, kape, zobnikov, batov, ojnic - ni več. da o peti in razvoju (to so bili dobri konstruktorji za ventilatorje za gnojnico mešat, sigurno pa ne za izvenkrmni motor) le te...ne vem kaj naj rečem. kakor so z Lamotom šli v pravo smer, toliko bolj so šli tukaj popolnoma napačno.

če si se odločil, da boš ponucal znanje z mopedov (btw, izvenkrmni tomos je popolnoma nekaj drugega kot en moped), poišči nek na pol zastonj motor pa ga zrihtaj. ti noben ne oporeka.

samo da pa trdiš da imaš izpit in vse znanje, potem pa s takimi, da ni treba registracije pa samo ob obali mal smučat pa to...ne boš dobil prijaznega odgovora tu. Že tako je preveč butcev na morju poleti, ni treba da je še eden več.


Dobro si to napisal.

Veste, z resnico je tako kot s soncem. Vsi ga potrebujemo, samo gledat ga ne moreš!

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Prvi gumenjak, smucanje,wakebordanje itd

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Mar 18, 2020 23:20

Se strinjam, da nima smisla niti evra metat v tomosa. Sem imel 10ko, kot nova,prakticno nerabljena. Sme jo pa preklel, da se nič drugega tako. Potem sem popizdil, jo razmontiral, uredil po svoje sistem za vžig na vrvico ( jebeni plAsticen zobnik), potem uredil impeler, obvezno uvrtanje vijaka, ker sicer ni noben zdrzal dva dni), uredil se nekaj malenkosti, preklel inox vijke v aluminiju. Zadevo sestavil, tako da si mu lahko rekel vi in ga prodal. Nato sem kupil zmahanega predpotopnega mercurya....sem ga sicer moral malce zrihtat, amapk zadeva je palila s prve in zanesljivo delala.
Avtorju resno svetujem, da če kupuje, kupi operativno plovilo in točno tako, kot ga misli upotabljat, torej vse v kompletu, samo v vodo in gremo.
Obvezno registracij in vse zraven.
Je pa mene od lastništva odvrnilo točno to, da so same sitnosti za 14 dni uporabe....sem vse prodal in kupil kayak....ni to to, ampak je pa zame čisto dovolj, da ne ležim na plaži kot sardina v konzervi.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gosti