Marina Novi

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
jandrej
Viceadmiral
Prispevkov: 432
Pridružen: Če Jul 28, 2011 15:56

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a jandrej » To Mar 17, 2020 20:06

JulesVerne napisal/-a:Danes so policijo poslali nadme, češ da nimam potrdila o tem, da sem prestal karanteno. Dolga zgodba na kratko: policisti so se jim smejali, jaz sem se pa selil v drugo marino, ker jih imam poln kufer.


Si mogoče probal v Mitan marini ?
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Mar 17, 2020 20:18

JulesVerne napisal/-a:Danes so policijo poslali nadme, češ da nimam potrdila o tem, da sem prestal karanteno. Dolga zgodba na kratko: policisti so se jim smejali, jaz sem se pa selil v drugo marino, ker jih imam poln kufer.


Dej mal na dlje tole napiši no. Res me zanima štorija. Vodstvo je res adijo...
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
JulesVerne
Kapitan fregate
Prispevkov: 123
Pridružen: So Jan 17, 2015 14:41

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a JulesVerne » To Mar 17, 2020 22:07

theDamjan napisal/-a:
JulesVerne napisal/-a:Danes so policijo poslali nadme, češ da nimam potrdila o tem, da sem prestal karanteno. Dolga zgodba na kratko: policisti so se jim smejali, jaz sem se pa selil v drugo marino, ker jih imam poln kufer.


Dej mal na dlje tole napiši no. Res me zanima štorija. Vodstvo je res adijo...


Na meji je bilo včeraj brez problema, samo vprašal me je, od kod sem prišel (Lj). Še dokumentov ni pogledal. Ampak to na maloobmejnem, danes so jih baje zaprli.

V Marini Novi so gostu, ki je bil z menoj, na WCju začeli težit, da mora dati potrdilo o prehodu meje in o tem, da je bil 2 tedna v karanteni. Pojasnil jim je, da tega na meji ni dobil in da tega tudi sicer ne potrebuje. Pa mu je zagrozil, da ga bodo odpeljali v karanteno in da bo poklical policijo.

Nato je pristopil mornar še do mene, in isto od mene zahteval, pa sem mu pojasnil, da nima podlage, da takih potrdil na meji za SLO ne izdajajo in da samoizolacija za nas ni obvezna.

Nato sem šel v sprejemnico in jih povprašal kaj želijo, pa je mornar vse zanikal, da naj bi nam to rekel. Z marino imam sicer konflikt, ker so mi pred enim tednom zvišali ceno v nasprotju z njihovim cenikom. Mesec dni nazaj sem bil na recepciji in so mi dali cenik, teden dni nazaj pa poslali predračun, kjer so na cenik pribili še cca 500 EUR, češ da imam plovilo vezano na mestu, kjer so predvidena en meter daljša plovila.

Ko sem se želel odpeljati po gorivo, me niso izpustili iz marine. Takrat je ravno prišla policija, ki so jo očitno poklicali. Policajem sem v recepciji pojasnil to izsiljevanje, ponovno od marine zahteval da pokažejo, kje imajo v ceniku ta pribitek. No niso se znali odzvati na moje zahteve pa so se začeli nekaj ven vlečt pred policisti. Policista sem vprašal, če sem naredil kaj narobe, pa je potrdil, da ne. Nato smo skupaj s policisti odšli iz marine, z njimi sem se še malo pogovarjal na pomolu in pravijo, da jih te dni vsi kličejo ker da ne vejo kaj naj naredijo, pa pokličejo policijo.

Ampak sam sem prepričan da so mi želeli preprečiti izplutje, ker se mi je danes iztekla pogodba, da bi jo zaradi tega podaljšal. Ali pač iz golega maščevanja.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Mar 17, 2020 22:17

Jaooooo, pa,saj me niti zelo ne preseneča.
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a donato » To Mar 17, 2020 22:50

Pred časom /dve leti/ sem se v tej marini dogovarjal za privez. Eno so bile cene, drugo pa, da mi je blizu.
Že takrat so se nekako lovili in spreminjali dogovor in po svoje tolmačili nekatere ugodnosti.
Enostavno, nisem dobil dobrega občutka oz. se je dalo nekoliko predvidevati, da se bo dogajalo vse to, o čemer sedaj pišete.
Ob tem, da je marina "na cesti", da jo je jugo vsaj dvakrat močno prizadel, da je glede vremena in vetra manj primerna in
da nekaterih začetnih "prednosti" ni več, tudi sam ne vidim več nobenega interesa za dogovor. Pa samo uro in 15 minut mi je blizu :|
kalužni mali
punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a punta » Po Apr 06, 2020 20:03

Imam predlog:
Na forumu bi odprli novo temo MARINE NA JADRANU.
Lahko bi izmenjali izkušnje o marinah pozitivne,negativne,mnenja,priporočila ki bi koristila novim in starim morjeplovcem o izbiri marine.
To je samo predlog.
Mnenja ??
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Apr 06, 2020 21:04

punta napisal/-a:Mnenja ??


Teorija.

V praksi pa...
Portoroška marina je npr. super. Ampak pol jih ne bi prišlo, ker je predraga. Druga polovica pa, ker ni nobenega otočka blizu za sidrat.
Pol pa npr. nekdo napiše, da Cervar je tud super, pa ni drag. In potem rata interes. Ampak ! Žal ni niti enega prostega priveza več.
In kaj ti zdej to nuca.
Razen, če iščemo novo marino z ustrezno novo infrastrukturo, s prijaznim osebjem, ki strokovno skrbi za plovila, ima v bližini trgovine, nobel bare, restavracije z Michelinovimi zvedicami, navtične trgovine, strokoven in poceni yacht servis ter na leto ne stane več kot 1.000€. Aja! A je kdo kej svizca vidu?

Fantje! Idealne marine, NI !
Sami si najdemo nek kompromis. Nekomu je prva cena. Spet drugemu oddaljenost. Tretji ima rad blizu Kornate. Četrti je strasten ribič. Peti je čustveno navezan na Senjsko burjo, ...
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
dole
Viceadmiral
Prispevkov: 347
Pridružen: Če Mar 05, 2009 16:38
Kraj: gorenjska - center galaksije

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a dole » Po Apr 06, 2020 23:06

Ta šesti pa žejen ko sahara vode....
:lol: :lol: :lol:
mirno morje
punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 109
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a punta » To Apr 07, 2020 07:50

Ne iščemo idealno marino!
Iščemo samo opise marin ki bi lahko komu koristile.
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a theDamjan » To Apr 07, 2020 09:10

kr en napisal/-a:... Peti je čustveno navezan na Senjsko burjo, ...


:D :D :lol: :lol: :lol:
-----------------

***Naj bo vsak dan najlepši!
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a evovii » To Apr 07, 2020 09:14

punta napisal/-a:Imam predlog:
Na forumu bi odprli novo temo MARINE NA JADRANU.
Lahko bi izmenjali izkušnje o marinah pozitivne,negativne,mnenja,priporočila ki bi koristila novim in starim morjeplovcem o izbiri marine.
To je samo predlog.
Mnenja ??


na spodnjm linku imaš vse marine in luke ter opise.
https://www.enavtika.si/sl/novice/2680- ... i-iz-zraka
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Marina Novi

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Apr 07, 2020 10:19

evovii napisal/-a:
punta napisal/-a:Imam predlog:
Na forumu bi odprli novo temo MARINE NA JADRANU.
Lahko bi izmenjali izkušnje o marinah pozitivne,negativne,mnenja,priporočila ki bi koristila novim in starim morjeplovcem o izbiri marine.
To je samo predlog.
Mnenja ??


na spodnjm linku imaš vse marine in luke ter opise.
https://www.enavtika.si/sl/novice/2680- ... i-iz-zraka


Ne samo da je Skrivena luka, je tudi Skrita marina. Manjka najbolj sončna marina.
https://vodovod-rh.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov