Kazalo manj dobrih prispevkov ...

Zbirka razlag tehničnih pojmov, fizike, enačbe, pretvorbe enot

Moderatorji: moderator2, moderator

racOOn
Kontraadmiral
Prispevkov: 223
Pridružen: Pe Dec 07, 2007 01:08

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a racOOn » Pe Okt 19, 2018 09:56

In izbrisane teme, da ne bi kdo kaj preveč prebral in si ustvaril realnega mnenja o določenih osebah...
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Okt 19, 2018 12:02

Marjan Tomki, mislim da si z navdušenjem približeval forum tistim, ki so se slabše znašli v množici prispevkov..... :)
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Lure » So Okt 20, 2018 21:19

tyson napisal/-a:Tole z Dakijem je Šlamparija!


Kaj pa je z Dakijem?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Okt 25, 2018 10:13

Ne želim tega ponovno napisati v tej temi, ker je cela prejšnja tema, kjer sem napisal, kar sem o tem izvedel in kje so bile potrditve drugih - da je bila meni sporočena zgodba resnična - in tudi mnenja nekaterih drugih članov foruma, izginila iz javnega dela foruma. Mesto za tvoje vprašanje in odgovore nanj, Lure, če bodo tokrat dopuščeni, je po mojem tule.

Tale tema - kakšnih prispevkov po možnosti ne posnemati - je namreč po mojem mnenju forumu Morjeplovec še potrebna.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Feb 01, 2019 10:18

Iz teme o gibanju magnetnega pola
Povod za temo mislim da je bil članek novinarja o tem, da se je severni magnetni pol premaknil iz Kanade na Ruski teritorij. Na moj prispevek v temo je MareC napisal naslednje:
MareC napisal/-a:se mi je kar zdelo, da se bliža polna luna :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

MareC napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Mare, ali te bo zdaj admin izbrisal zaradi provokativnosti?


polna luna ali zmerjanje s fašistom
pa naj presodi :wink:

Če vprašam google, pravi da je bil fašist na morjeplovcu omenjen le v dveh temah, v katerih je bil tudi moj prispevek, in tudi tam ne v mojem prispevku. Primera sta v Kako je Slovenec iskal prihodnost tule, kjer je to v navedku ki ga je dal Grega in v prispevku NikoleT za začetek teme Morjeplovci priporočamo za branje - Kaj beremo? iz 2013 tule. (Pričakujem, da bo v bodoče google 'vedel' tudi za tale prispevek.)

Je omenjanje zmerjanja s fašistom - še posebej, če pisec ne navede, kdo in kje je to počel - provokativno ali ni?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a MareC » Pe Feb 01, 2019 10:32

Marjan Tomki napisal/-a:Iz teme o gibanju magnetnega pola
Povod za temo mislim da je bil članek novinarja o tem, da se je severni magnetni pol premaknil iz Kanade na Ruski teritorij. Na moj prispevek v temo je MareC napisal naslednje:
MareC napisal/-a:se mi je kar zdelo, da se bliža polna luna :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

MareC napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Mare, ali te bo zdaj admin izbrisal zaradi provokativnosti?


polna luna ali zmerjanje s fašistom
pa naj presodi :wink:

Če vprašam google, pravi da je bil fašist na morjeplovcu omenjen le v dveh temah, v katerih je bil tudi moj prispevek, in tudi tam ne v mojem prispevku. Primera sta v Kako je Slovenec iskal prihodnost tule, kjer je to v navedku ki ga je dal Grega in v prispevku NikoleT za začetek teme Morjeplovci priporočamo za branje - Kaj beremo? iz 2013 tule. (Pričakujem, da bo v bodoče google 'vedel' tudi za tale prispevek.)

Je omenjanje zmerjanja s fašistom - še posebej, če pisec ne navede, kdo in kje je to počel - provokativno ali ni?


sem mislil, da spremljaš forum aja ker ni bila polna luna nisi bil prisoten :roll:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Mar 03, 2019 11:09

MareC napisal/-a:... (izbrisani navedki prispevkov više v isti temi)

sem mislil, da spremljaš forum aja ker ni bila polna luna nisi bil prisoten :roll:

Ne spremljam več tega foruma redno (za nekaj časa preveč drugega dela), ampak:
  • takrat, ko si ti pisal o polni luni, je bila luna v obliki mršave črke C in je pojemala: 4.februarja - le nekaj dni po tvojem prispevku - je bil mlaj, torej noč brez vidne lune.

    V glavnem, če tako 'verodostojno' kot tedaj o luni pišeš tudi na splošno, si bodisi neuk (in pišeš o rečeh, na katere se ne razumeš, kar običajno pripisuješ meni), bodisi - vsaj kadar pišeš tako - zlonameren.
  • jaz sem - ko sem začel pisati nanj - razumel forum Morjeplovec kot mesto, kjer tisti, ki česa okrog navtike (plovbe, plovil, pogonov, vzdrževanja itn.) še ne vedo, dobijo njim razumljive informacije, ki jih je tudi njim lahko najti, razumeti in uporabiti.

    Tvoja zgornja zgodba s fašizmom pa je po mojem razumljiva tistim, ki so bolj ali manj stalno 'v klepetalnici' in torej vedo tudi za vsebino zdaj izbrisanih prispevkov in/ali tem.


    Tudi zato jaz nisem kar izbrisal 'manj dobrih prispevkov' ali tem, ampak namenil tole temo za mesto, kjer je mogoče videti, česa raje ne posnemati.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Mar 09, 2020 11:46

Tule ne NT ne jaz po prispevku MareC nisva nadalnje zgodbe o linku, ki ga je dal MareC. Polomil sem ga torej v tem, da nisem odcepil nadaljevanja v novo temo (ampak ker bi bilo treba tja odcepite že NT-jev prispevek, bi bilo bolje, če bi to odcepil moderator).

MareC je uporabnik interneta; kaže pa, da ne razume, kako dela (in ga to tudi ne zanima), provocira pa tiste, ki o tem vedo več.
MareC napisal/-a:...
e moj Tomki, neja gre fse z gugelom
:lol: :lol:

https://www.facebook.com/groups/ViF.Vel ... SEARCH_BOX

Del provokacije je, da je MareC eden od tistih, ki je pisal ali se strinjal s trditvijo 'google ve vse', tu pa isti trditvi nasprotuje.
Tomki druge povezave ni pri tebi velja to , drugi pa vidijo vse
socialna omrežja so tudi del interneta

Kar zadeva vsebino, kar sem napisal
Tisti link, ki ga je dal MareC, se obnaša točno tako, kot sem napisal, in tako se obnaša iz razlogov, ki sem jih napisal. Tudi analogija obnašanja fb in morjeplovca pri dostopnosti vsebine drži.

Opisal sem jih v tej temi v odgovor na mnenje NTo splošnem (ne)razumevanju teh tehnologij ('nepismenosti') v to temo, za tiste, ki bi o tem želeli biti manj 'nepismeni'.

MareC, lepo da si dal link.
Ampak tisto provociranje naprej daje vtis, da o tem, kako to dela, nimaš pojma (si nepismen), a te to ne moti in tudi ne zanima. S tem ni nič narobe - velika večina je le uporabnikov ('dummies'). Ampak ko hočeš s tem provocirati koga, ki (za zdaj še vedno) ve malo tudi o tem, kako te reči delujejo in ne le, kako se uporabljajo, ti tvoji prispevki izpadejo rahlo patetično. Podobno kot tedaj, ko si provociral Dakija, da poznaš boljše in cenejše serviserje za Yamaho - pa na ponovljena vprašanja katere nikakor nisi navedel nobenega (povezave na to so v prejšnjih prispevkih te teme).

Najbrž še bolj patetično, kot bi moji, če bi jaz hotel provocirati tebe okrog gumenjakov, potapljanja ali fotografije, na katere se - po mojem - razumeš.

polanc, skoraj vsi tvoji prispevki so dobri.
Ampak če se spomniš ali greš pogledat nazaj, kdo je 'sfukal' zadeve okrog Dakija, MareC s provokacijami ali tisti, ki so se dali sprovocirati? In ti veš, kakšne so izkušnje članov foruma s servisom Rožej - in tudi pohvale članov so v prispevkih na forumu - in hkrati veš (in lahko pogledaš nazaj) kaj je tedaj takrat pisal MareC.

Si se takrat kaj oglasil?

In naj spomnim - tudi so povezave že v tej temi - s kom vse se je MareC že šel podobne zgodbe. Jaz sem sicer dober strelovod, da se MareC ne spravlja na koga drugega, in me je tudi težko sprovocirati, da bi o kom ali čem vedoma napisal kaj, kar ni res, tudi o MareC ne.

Če bom o njem ali njegovih prispevkih kaj napisal, bo po to mojih najboljših zmožnostih ugotovitve stanja tako, kot bom napisal.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Mar 09, 2020 13:07

MT, odpiraš stare, že pozabljene konflikte in delaš škodo temu forumu.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3284
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Mar 09, 2020 13:40

Grega295 napisal/-a:MT, odpiraš stare, že pozabljene konflikte in delaš škodo temu forumu.


poglej luno :wink: , itak je brezveze sploh kaj odpisat
zanimivo pa je da na onem drugem forumu, kjer je vsa ta ekipa katero MT omenja, tam pa ne meša dreka in obtožuje vse povprek
aja ker tam so vsi brezmadežni
polanc
Admiral
Prispevkov: 9290
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a polanc » Po Mar 09, 2020 17:28

Sfukal ste temo z komentarji ki se niso nanašal na transfer..to sem s tem mislil,kaj je kdo pisal ali kdo je koga provociral ali sprovociral me pa ne zanima..sam teme se držte pa ne sam te vedno se držmo teme..to je EDINO blo mišljeno..haha hvala sam vsi moji prispavki tud pod razno niso dobri saj tud jaz kako temo podriskam..
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Mar 21, 2020 07:56

@polanc @podriskanje: Ti zapišeš v temi še o čem, za kar lahko v začetku ni bila mišljena, a zelo redko nepotrebno in ne pomnim, da bi kdaj vedoma napisal kaj, kar ni res. Praviloma so tvoji 'odkloni' od teme koristni.

@podriskanje na splošno: temo korona je SR 290 odprl za razmislek in izmenjavo misli o tem, kakšni bodo stranski učinki na gospodarstvo - pa so razni pisci zanesli vsebino v vse mogoče smeri, za katere bi bilo smotrno odpreti svoje teme.
Grega295 napisal/-a:MT, odpiraš stare, že pozabljene konflikte in delaš škodo temu forumu.
Žal ne pozabljene; spomniti se jih je treba ponovno, ko se isti vzorec ponovi, da novi uporabniki foruma izvedo, česa ne posnemati.

Tudi tokrat se je ponovilo: za MareC žal ne velja vedno, kar sem zapisal o polancu in resnici, po prispevkih sodeč mu to včasih postane vseeno, kadar izgubi živce ali 'ima koga v želodcu'.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Mar 24, 2020 08:49

@prejšnji prispevek
    Opazil sem, da v obeh prejšnjih prispevkih te teme nisem izrecno napisal, da ima tudi moje podriskanje tiste teme mesto med manj dobrimi prispevki. O tem je bil začet stavek tule, ampak ga pol manjka in zdaj nima dosti smisla; ko sem to opazil, tistega prispevka nisem mogel več popraviti.

Odgovori na vprašanje novincu v navtiki in na tem forumu
    Poskusite se vživeti vanj: spomnite se, kaj ste vedeli in česa še niste vedeli (pa se vam zdaj zdi samoumevno), ko ste vi začenjali. Potem poskusite odgovoriti tako, da bo njegov problem rešen. Jožko v tej temi temu ustreza, bojan11 pa je dobronameren, a po mojem njegov odgovor ne koristi bi bilo mogoče odgovoriti bolje.

    Pomislite, prosim, tudi na to, da je tisto, kar najbolj odbije nove člane, če na vprašanje sploh ni odgovora (včasih je bil nekje en gumb, na katerega si kliknil in dobil seznam tem brez odgovora).

    Ko sem bil pred nekaj leti redno na tem forumu, bi tudi Žanu poslal zs z vprašanjem, kako je prišlo do nenavadnih prispevkov (s samo oglatimi oklepaji in podobno, in brez druge vsebine) in mu potem svetoval, kaj lahko stori, da se mu to ne dogaja več; če bi menil, da utegnejo imeti podoben problem tudi drugi, bi nasvet objavil v Bazi znanja v temi o raznih postopkih na forumu in Žanu v ZS poslal povezavo tja. Po tem bi moderator v tistem delu teme (trenutno ima tam pravico za to le admin) lahko tudi pobrisal 'prazne' prispevke iz teme.

gregor.n
    Zadeva: korona - že preobremenjeni podsistemi v Sloveniji
    gregor.n napisal/-a:https://www.lunin.net/koledar/24/03/2020/

    A na prazno tut... :roll:
    Preobremenitev raznih služb v Sloveniji ob tej bolezni po mojem nima povezave z luno; ta tema je tudi preveč resna, da bi se tam šalil o tem, ali okužba lahko pri kom povzroča pisanje o luni v tisto temo. Ima pa morda ta Gregorjeva objava povezavo s tole
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Apr 17, 2020 15:50

Ko ste slabe volje tipa
  • stari godrnjač
  • lev z zobobolom
  • hud višek testosterona

    in podobno

se skušajte malo zadržati. Prosim, poskusite prijazno povedati otroku (tudi če je že precej desetletij, kar je bil rojen - in prosim, ravnajte tako tudi z mano), kaj je narobe s tem, kar je naredil (ali napisal na forum), ne pa da je to ali ono. Praviloma namreč bodisi zares ne veste, ali je to ali ono, bodisi veste da ni, pa to vseeno napišete.

Pravila za administratorje nekje drugje
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kazalo manj dobrih prispevkov ...

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Nov 15, 2021 09:27

Vrsta prispevkov, ki jih po možnosti ne posnemajte preveč:
Iz Kaj trenutno počnem
gregor.n napisal/-a:Jaz sm si pa lihkar rit obrisu in nism s prstom preluknu papirja...bravo jst 8)

Drugi podobni prispevki istega pisca bi lahko bralca navedli na misel, da ima težave z omenjeno dejavnostjo ali svojo predstavo o njej.

Prispevek bi lahko bil iz lastne izkušnje pisca, ne iz wikipedije ali drugih (znanstvenih, časopisnih...) virov. Morda bi za koga bilo zanimivo, ali se mu to s preluknjanjem dogaja redno ali le izjemoma - in tudi, kako skuša izboljšati postopek (zamenjati toaletni papir, preprečiti, da se toaletni papir pred tovrstno uporabo zmoči itn. Slikovni material take lastne izkušnje po mojem mnenju na forumu ni zaželen, ampak to je samo moje mnenje.

Če ima otroke, bi lahko pomislil, kakšne prispevke naj piše, da jim ne bo treba zardevati zaradi njih.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: dejmimer in 5 gostov