Jutri

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Jutri

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 21, 2020 13:08

Vemo kaj je danes , ampak :shock: :? :?: kaj bo jutri ?

Cepiva najbrž kmalu ne bo, pa tudi , ko bi ga bilo in ce bi ga bilo momentalno dovolj kako vsem naenkrat implementirati...

Da, bo zadeva izzvenela v mesecu, dveh, treh..verjetno..tudi meje se bodo in letala vrnila vsaj delno in kaj potem ? Bomo zopet zaprli ? Saj vsi vemo, da je iluzorno da bo zadeva kar zginila s planeta simultano :oops:

Recimo , da nam uspe nekaj starostnikov do takrat preživeti in potem ? Jih bomo imeli zaprte dokler jih starost ali kak infarkt ali drugo ne vzame ?

Tudi čez 3 ali 5 mesecev ne bomo imeli dovolj ventilatorjev za vse in ali bodo tako kot pri sosedih (žal zaradi situacije) po novem pa v novi doktrini učili rešuj mlajšega ?

Mislim ,da se trenutno tudi ne ve kako dolga je imunizacija :( .

Kaj bo jutri ne vem, proiskusite pa v temi ne biti žaljivi drug do drugega, če se le da.

https://www.youtube.com/watch?v=Jg2-Vuya-18

Ostanite dobro

Paco
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Mar 21, 2020 13:16

Cepivo bo verjetno v roku kakega leta: https://4d.rtvslo.si/arhiv/odmevi/174680311?jwsource=cl

Tudi če nisi v rizični skupini in je/bo zaprtost doma in trimčkanje zgolj po svoji občini ključni problem, pa bo življenje kmalu težje, dražje in bolj stresno zaradi ekonomskih posledic in te ne bodo šle stran tisti trenutek, ko bo cepivo na voljo in bo (vsaj) zdravstvenih skrbi konec.

Eno leto dolgočasja, bog ne daj zdravstvenih težav, nato pa še vsaj 2 leti hude gospodarske krize. Pa sem namenoma optimističen.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a franc5e » So Mar 21, 2020 13:30

Res me zanima, kako bo letos na HR, če sploh... kolko vem, kampi še niso poslali račune za pavšale ali?
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a SR 290 » So Mar 21, 2020 16:14

Samo, da ne bo kake revolucije! Vse ostalo se pregura.
Glede cepiva je menda sranje, ker ta stvar rada mutira.
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral
Prispevkov: 336
Pridružen: Pe Nov 22, 2013 20:06

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a donato » So Mar 21, 2020 16:23

Marine so poslale račune.

Ali je že kdo kaj vprašal ali se pogajal ?
Lahko, da bomo ob celo sezono.
kalužni mali
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3219
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a Grega295 » So Mar 21, 2020 16:26

Ne bo revolucije po moje. Drzava se bo zadolžila in bo poskrbela za plače javnih uslužbencev. Bodo najbrz manjše, ne bodo pa izginile, kot kje drugje. Sledil bo najbrž dogovor z bankami in moratorij na odplačevanje glavnice za stanovanjska posojila (obresti pa bankam časti država). Kupna moč bo sicer šla dol, ampak katastrofične zgodbe se bo skušalo preprečiti. Kot vedno pa bodo naj*** politično manj močne skupine. Recimo mali podjetniki, zaposleni v gospodarstvu itd. Hec je v tem, ker se zna tole zavrteti zelo hitro.

No, lahko da bo cepivo hmal in nocne more konec ...
Sonicus Ud Istre
Kapitan fregate
Prispevkov: 120
Pridružen: Po Sep 05, 2016 14:48
Kraj: Ljubljana / Novigrad

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a Sonicus Ud Istre » So Mar 21, 2020 17:49

Paco napisal/-a:Cepiva najbrž kmalu ne bo, pa tudi , ko bi ga bilo in ce bi ga bilo momentalno dovolj kako vsem naenkrat implementirati...


Cepiva se niti ne rabi, vsaj ne za celotno populacijo. Prej ko slej bo ta virus vsaj malo "pošlatal" večino populacije, od tega bo samo manjši % opazno zbolelo in od teh bo samo majhen % umrl.
Populacija pa bo razvila naravno imunost, tako kot na vsak virus.

Cepljenje ne bo potrebno, razen morda za rizične skupine, predvsem starejše. Tako kot že leta dosedaj priporočeno cepljenje za navadno gripo.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1678
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a Paco » So Mar 21, 2020 18:37

Odgovor Napisal/-a Sonicus Ud Istre » So Mar 21, 2020 17:49

Paco napisal/-a:
Cepiva najbrž kmalu ne bo, pa tudi , ko bi ga bilo in ce bi ga bilo momentalno dovolj kako vsem naenkrat implementirati...



Cepiva se niti ne rabi, vsaj ne za celotno populacijo. Prej ko slej bo ta virus vsaj malo "pošlatal" večino populacije, od tega bo samo manjši % opazno zbolelo in od teh bo samo majhen % umrl.


Če to lahko prevedem bi to zgledalo najbrž nekako takole

https://direktno.rs/upload/2020/2/16/22/21/34/WhatsApp%20Video%202020-03-16%20at%2021.59.15.mp4

Populacija pa bo razvila naravno imunost, tako kot na vsak virus.


Za tole izjavo pa je potrebno kar dosti "hrabrosti".

No ,jaz upam da imaš prav in da mene in mojih prekmalu ne pošlata izjava infektologa doktora Mijomira Pelemiša.

op: Drugače pa sem v temi bolj mislil na celotni koncept, ker meni tole (mislim izolacijo, ukrepe...itd) bolj deluje na nek zelo velik krog in v krogu slej ko prej prideš na začetno točko...
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 772
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a pinosat » So Mar 21, 2020 18:57

Sonicus Ud Istre napisal/-a:Populacija pa bo razvila naravno imunost, tako kot na vsak virus.



No, to ne drži, vsaj na virus stekline ni imunosti, pa še na kakega verjetno, tudi za tega CoViD-19, ne vem, če vejo, oziroma, če je v tako kratkem času sploh možno vedet...upam, da najdejo učinkovito cepivo čimprej...je pa izgleda ta korona izredno nalezljiva, tega se mi zdi, da je medicino najbolj "strah"...spremljam pa to stran https://www.youtube.com/watch?v=qgylp3Td1Bw ... Kitajska je na vrhu...zelo pomembno bo, ko se bodo vrnili v normalno življenje, kako se bo obnašalo št. novih primerov...so cca 2 meseca pred Evropo, tako, da se znajo naši pripraviti z ukrepi...če se pri njih število zopet začne večat, ne bo dobro :oops: :oops: da ne bomo na koncu živeli v valovih...par mesecev normalno, potem pa zopet izbruh, panika in karantena...kar bi lahko bila ena izmed slabih možnosti...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Domi
Kontraadmiral
Prispevkov: 290
Pridružen: Po Feb 22, 2010 18:25
Kraj: Koper
Kontakt:

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a Domi » Ne Mar 22, 2020 09:49

franc5e napisal/-a:Res me zanima, kako bo letos na HR, če sploh... kolko vem, kampi še niso poslali račune za pavšale ali?

Odvisno od kampa, Čikat iz M.Lošinja je že januarja poslal, ponovno z povišico 100e, kot je običaj zadnjih 5-6let. Rok pa par € popusta je bil mislim da sredina februarja oz. konc.
Prejšnji teden pa so sporočili, da bodo zaprti do 1.maja.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Mar 22, 2020 09:59

To zapiranje in karntena je samo zato, da je na dan eden, dva ali pa trije za na dihalno napravo, ne 200. Na koncu bo isto večina morala preboleti in bo mir.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a omas » Ne Mar 22, 2020 14:10

Meni je zanimiv podatek da zaradi gripe vsako leto umre 650 000 ljudi. Pa ni nobene panike.. Koliko jih je ze letos od korone?
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Mar 22, 2020 14:41

omas napisal/-a:Meni je zanimiv podatek da zaradi gripe vsako leto umre 650 000 ljudi. Pa ni nobene panike.. Koliko jih je ze letos od korone?

Tole je malo hujše od navadne gripe, pa vsi naenkrat ne smemo biti kritično bolni, kot so že aegir in ostali napisali. Tukaj se ne ve kaj je resnica, zato pa bodimo doma, da čimprej mine... :)
omas
Admiral
Prispevkov: 721
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a omas » Ne Mar 22, 2020 14:47

Pa saj lahko tudi doma pod kovtrom en teden svicas..ni treba takoj v bolnico. V bolnico gres zaradi panike, kaj pa če..

V Italiji umirajo 80letniki ki imajo ze tri kronicne bolezni.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2309
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: Jutri

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Ne Mar 22, 2020 15:04

omas napisal/-a:Pa saj lahko tudi doma pod kovtrom en teden svicas..ni treba takoj v bolnico. V bolnico gres zaradi panike, kaj pa če..


Vir: worldometers.info/coronavirus za dan 21.3.2020:
1847 new cases and 112 new deaths in France. 50% of the 1,525 patients currently in intensive care are under 60 years old.

Nisem prepričan, da bi jih zaradi panike obdržali na intenzivni...
Nazadnje spremenil tomaz_slo, dne Ne Mar 22, 2020 15:35, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov