izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Mar 18, 2020 08:48

Takole pa izgleda največje sidro Manork izdelano do zdaj 120 kg.
Slikano na euro paleti.

Slika
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Mar 18, 2020 13:21

Ti boga, 120kg. Bravo!
Na kakšni zverini bo visel?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Mar 18, 2020 18:22

Wow huda zverina. Nočem nič slabega samo malo mojega razmišljanja. Takole sidro bo viselo na neki jahturini ki je vredna kar nekaj $$$ (morda se motim??). Prvič mi je zanimivo, da nekdo ki ima tok šoldov kupi sidro iz domače delavnice ne pa neko renomirano znamko (ni mišljeno nič slabega).
Drugo kar pa bi mene skrbelo, če bi prodal tako sidro je to, da v primeru, da tako sidro iz kakršnega razloga odpove in na koncu konča taka barka nekje na dnu morja kdo bo takrat odgovarjal? Zavarovalnica bo prvo vprašala po A-testih in certifikatih.V tem primeru zna bit pa kar konkretno sranje predvsem ker je v igri ogromno denarja...
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Sr Mar 18, 2020 18:53

viewtopic.php?f=14&t=25303&start=15

zadnji prispevek. ni to tak problem.
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Mar 25, 2020 09:52

Sidro gre res na lepo barko ki je precej velika.

Sidro ne bo izdelano v domači delavnici.
V Grosuplju je manjša tovarna peči, katera ima zaposlene svoje inženjirje s katerimi sodelujem za danaljni razvoj sidra.
Direktor tega obrata natančno ve vse podrobnosti o sidru, kako se sidro obnaša, čemu kaj na sidru služi, kako je narisano, iz kakih materialov ga bodo izrezali, kako ga bodo sami izdelali in atestirani varilci zvarili, zato se je direktor odločil, da želi imet Manork sidro na svoji barki in ne neko reklamirano znamko sider ki so ga izdelali američani poceni nekje na kitajskem.

Manork sidro ni sidro katero je zrastlo v domači delavnici. Manork sidro je kopija svetovno najboljsih sider z izboljšavami.
Pri izboljšavah Manork sidra so do sedaj sodelovali štirje inženjirji, na desetine strokovnih ljudi in na stotine pomorščakov.
Manork sidro je otrok pomorcev celega sveta.
Nazadnje spremenil Bonaparte, dne Sr Mar 25, 2020 11:36, skupaj popravljeno 2 krat.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Mar 25, 2020 10:47

Ga boste testirali na sveti katarini?
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
rado
Kontraadmiral
Prispevkov: 254
Pridružen: So Okt 26, 2019 10:09

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a rado » Sr Mar 25, 2020 10:49

Ah ta pravopis, pa velike začetnice, ......
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Mar 25, 2020 11:37

AEgir napisal/-a:Ga boste testirali na sveti katarini?


Ne. pretežko je za ga vlečt, že od same teže se vrije v tla,
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Mar 25, 2020 15:32

Kakšna pa je barka ki bo uporabljala to sidro..vem da ima X65 40 kg sidro tehta pa 30 ton,potem 22 m katamaran ima 50 ali 60 kg.sidro tale z 120 kilogrami pa ?
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Mar 25, 2020 16:46

polanc napisal/-a:Kakšna pa je barka ki bo uporabljala to sidro..vem da ima X65 40 kg sidro tehta pa 30 ton,potem 22 m katamaran ima 50 ali 60 kg.sidro tale z 120 kilogrami pa ?

Neki takega.. :twisted: :twisted:
Slika
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Mar 25, 2020 16:49

Ja teža karakterja...ja za mirno bo 120 kil ok sicer bo treba kej nagruntat
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Galex » Sr Okt 28, 2020 23:43

Sej verjetno ste že kje pisali ampak ne bom iskal v toliko straneh...zanima me, koliko naj bi bila teža sidra za čoln,ki je s vsemi tekočinami, motorjem,ljudmi težak 2 toni??
Sidro ki ga imam na čolnu je 7,5kg tip Bruce...in mi deluje malo "premalo" za kakšnen močan veter itd...
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2310
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Če Okt 29, 2020 07:42

Moje mnenje je, da te z malo barko premočan veter na sidru ne sme ujeti nepripravljenega. Se pravi da že pred sidranjem naštudiraš scenarije. Če ne gre drugače in se močnemu vetru ne moreš izogniti, potem je varianta, da si iz glavnega in rezervnega sidra narediš tandemsko sidro. Z manjšimi plovili itak običajno ne sidramo v globinah, do katerih se ne moreš potopiti. Tako lahko preveriš če sta obe sidri dobro zakopani in jih po potrebi popraviš.
Na tvojem mestu bi jaz kupil še eno 6kg Delto (dokaj normalna cena) in jo uporabljal za glavno sidro, obstoječi Bruce pa imel za rezervno sidro.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Okt 29, 2020 08:46

Pri sidru res ne gre tako hudo gledat a stane 100 al 200€, saj mora držat čoln v katerega si vložil kar nekaj denarja.Daš za čoln 10000-20000€ ali več, pri sidru pa ste večina zelo skromni.Sidro drži del tvojega premoženja, zato mu privošči tudi ustrezno sidro.Včasih ko gledam, kakšna vse in na kakšne čolne-barke, lastniki obešajo sidra, ja boh pomagej.
Ni pa vse le v teži sidra, brus sigurno spada v nižjo skupino dobrih sider, zato je tudi poceni.Sidra v katere ljudje zaupajo in vedo, da se lahko zanesejo, so tudi cenovno mal dražje, vendar se, ko pride kritična situacija, nanj tudi zanesejo.
Za 2T čoln je 7.5kg dovolj teže.na svoji barki(2.7T)sem tudi imel Brusa 7.5kg, pa sem ga menjal za plužnega iste teže in v špico nalil še svinec, pridobil sem še 2kg in sem bil kar zadovoljen.Potem sem kupil 6kg Mantusa in ga imam še sedaj(8let)
mašinfirer

Kdo je na strani

Po forumu brska: andro-m, jedujedu in 14 gostov