Izravnava tal-notranjost

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Mar 26, 2020 16:06

Pa kviftov za vaser vago ne pozabit :lol:
LP
Boris
Darh
Admiral
Prispevkov: 1165
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Mar 26, 2020 16:24

Lahko pa kar 5 cm plohe Teaka polozi, pa bo vse neravnine poravnal, tisto dvignjeno dno v kotu pa Teak mal poublas pa je. Dela za pol sihta :wink: , material pa...... raje obvoz :arrow: .
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a kocka » Ne Mar 29, 2020 23:00

polanc napisal/-a:Najbolje kr betonsko plato vliti dvojna mreža in 12 centi 300 marke..sam čoven je pa treba postavt u vaser vagino..



:lol: :lol: :lol: Kmalu bi se uscal od smeha!
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a primusr » Po Mar 30, 2020 05:57

Takih plovil smo naredili kar nekaj, sploh po Avstrijskih jezerih.. Preprosto kot pasulj.. No za ene je to tudi težko , zato pa je 3 strani napisanega..
Obrusiš z zelooooo grobim brusnim , če bolje z tisto frezo na ta mali fleksarci, pokitaš z poliester kitom , daš gor epoksi primer in nato gor Flexiteek .. Permatek in ostala konkurenca se ne bodo prijela.. :D
Pa ostanite doma..
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Mar 30, 2020 08:21

AEgir napisal/-a:Mislim, da je kocka zadel, najbrž so še na sveža tla tepih lepili pa je nastalo to.

Ker postopek izdelave plovil poznam v piko me zanima, če reš verjemeš, da so še na nestrjen poliester položili tekstilno oblogo in nato po njej hodili ves čas proizvodnje?? :shock:
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a kocka » Po Mar 30, 2020 08:50

Itak da ne, bolj v smislu da je kdo kaj sam popravljal in na dotik deluje suho, pa pok tepih gor.
Ne poznam zgodovine čolna, slike pa tudi niso ostre.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Mar 30, 2020 11:24

Nikola T. napisal/-a:
AEgir napisal/-a:Mislim, da je kocka zadel, najbrž so še na sveža tla tepih lepili pa je nastalo to.

Ker postopek izdelave plovil poznam v piko me zanima, če reš verjemeš, da so še na nestrjen poliester položili tekstilno oblogo in nato po njej hodili ves čas proizvodnje?? :shock:


Res verjamem. Sploh zato ker če narobe zmešaš poliester al pa delaš v mrazu al pa dobiš slabe kemikalije in 100 enih opcij je kaj vse lahko zajebeš, da poliester ostane še več dni pocast po površini tudi ko je strukturno že prijel. Pol gor nalepiš tepih in dobiš to.

Sploh pa če hočeš dobit čist nelepljiv poliester, morš v zadn sloj dodat vosek kar se večinoma ne počne.

Sem pa točn tko predlagal kot pravi primusr na zastavljeno uprašanje. Tko da zgleda da mi čist tuje pa tut ni tole. :)
Nazadnje spremenil AEgir, dne Po Mar 30, 2020 11:55, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Mar 30, 2020 11:50

AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Po Mar 30, 2020 11:59

Zato me pa mate. :)
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5110
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Mar 30, 2020 12:22

Ha hahahhahahhahahahjahaha
Hahahhaha :lol:
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Po Mar 30, 2020 23:11

boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a boris1 » To Mar 31, 2020 00:17

Pravi Einstein :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a jozko » To Mar 31, 2020 07:38

mamaMicka napisal/-a:
boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:

Ne verjamem, da se bo spustil na to področje, možno pa je :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5974
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Mar 31, 2020 09:27

mamaMicka napisal/-a:
boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:


O poliranju ne vem dosti, vem pa o tisti temni plati tvojega poliranja dosti, o tisti o kateri se tle na javnem delu ne diskutira. Zelo bipolarno je tole tvoje poliranje, v gostilnah je stran A, tukaj pa stran B. Boš ti poučil zakaj je temu tako? Eden od v tej temi prisotnih je celo prepričan, da poliranje uniči gelcoat za vedno. Poliral si mu pa na zadnje ti... Go figure.

Kako je s tem, se res uniči gelcoat za vedno s poliranjem, ali je to samo tvoj touché?




Kar se pa inicialne teme tiče, videti je, da je bil tepih rahlo vtopljen v površinski sloj poliestra in to se meni ne zdi nč posebnega glede na to kako se poliester obnaša. Nisem doktor poliestra, sem pa z njim delal že zadosti in tudi veliko napak naredil, katerih ena od klasičnih je tudi barvanje ali lepljenje na površinsko še pocast poliester. Glede na to, da večjih šlamparij kot so v čolnih še v nobeni branži nisem videl, se mi to ne zdi preveč pretresljivo, da bi čim je blo pohodno gor nalepl tepih.

Ampak, čist možno pa, da se motim in nimam prav. Zato sem napisal da verjamem v to, nič več in nič manj.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Sr Apr 01, 2020 22:54

AEgir napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:
boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:


O poliranju ne vem dosti, vem pa o tisti temni plati tvojega poliranja dosti, o tisti o kateri se tle na javnem delu ne diskutira. Zelo bipolarno je tole tvoje poliranje, v gostilnah je stran A, tukaj pa stran B. Boš ti poučil zakaj je temu tako? Eden od v tej temi prisotnih je celo prepričan, da poliranje uniči gelcoat za vedno. Poliral si mu pa na zadnje ti... Go figure.

Kako je s tem, se res uniči gelcoat za vedno s poliranjem, ali je to samo tvoj touché?




Kar se pa inicialne teme tiče, videti je, da je bil tepih rahlo vtopljen v površinski sloj poliestra in to se meni ne zdi nč posebnega glede na to kako se poliester obnaša. Nisem doktor poliestra, sem pa z njim delal že zadosti in tudi veliko napak naredil, katerih ena od klasičnih je tudi barvanje ali lepljenje na površinsko še pocast poliester. Glede na to, da večjih šlamparij kot so v čolnih še v nobeni branži nisem videl, se mi to ne zdi preveč pretresljivo, da bi čim je blo pohodno gor nalepl tepih.

Ampak, čist možno pa, da se motim in nimam prav. Zato sem napisal da verjamem v to, nič več in nič manj.

Saj ti bo morda se kdo verjel. :D
Popolnoma verjamem, da niso vsi na koncu zadovoljni 100%, ker to je nemogoce. Ce nic drugega se vseh gel coatov ne da spraviti "med žive", kljub dvojnemu porabljenemu casu. Seveda delam tudi napake, celo taksno sem ze naredil, da smo coln se 1x dvignili iz vode.
Za razliko od tebe jaz svoje napake priznam in poskusam na tak ali drugacen nacin popraviti.

O cloveku o katerem pises pa imam slike predno sem poliral, po tem in naslednje leto ko sem mu delal na colnu nekaj drugega.
Zakaj bi me se 1x poklical, da mu delam, ce sem prej vse zajebal? To ti je pozabil omeniti ne? Zdaj pa ti go figure zakaj je tako. Se pa strinjam, da ima dovolj casa za iskanje in razglabljanje o "teorijah zarot".

Lej ce mislis, da sem tako neumen in da ne vidim okoli sebe si se zmotil. Tele tvoje fore so precej mimo, zato le nacni mojo temno stran kar ti... ti dovolim.
Skratka zame si dno od cloveka, ker poskusas na tak bolan nacin diskreditirati cloveka.

P.S. v gostilne ne hodim
P.S.S. ko bo nekdo dokazal z ne "rekla, kazala" da ima GC "zascitno plast" ko pride iz kalupa se bom pa vsem opravicil. Do takrat bom pa verjel recimo 20 proizvajalcem plovil in poliester materiala da temu ni tako.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov