Izravnava tal-notranjost

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Apr 01, 2020 23:09

No pa si dobil svojih 5 minut, sej si to želel, ne? Al kaj si hotel povedat tam kjer te ni noben nč uprašal?

Izlij dušo.
Nazadnje spremenil AEgir, dne Sr Apr 01, 2020 23:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
nac
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Jul 02, 2009 22:18

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a nac » Sr Apr 01, 2020 23:13

P.S. v gostilne ne hodim
[/quote]


...saj ne moreš,ker so zaprte... :lol:
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 02, 2020 00:45

AEgir napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:
boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:


O poliranju ne vem dosti, vem pa o tisti temni plati tvojega poliranja dosti, o tisti o kateri se tle na javnem delu ne diskutira. Zelo bipolarno je tole tvoje poliranje, v gostilnah je stran A, tukaj pa stran B. Boš ti poučil zakaj je temu tako? Eden od v tej temi prisotnih je celo prepričan, da poliranje uniči gelcoat za vedno. Poliral si mu pa na zadnje ti... Go figure.

Kako je s tem, se res uniči gelcoat za vedno s poliranjem, ali je to samo tvoj touché?




Kar se pa inicialne teme tiče, videti je, da je bil tepih rahlo vtopljen v površinski sloj poliestra in to se meni ne zdi nč posebnega glede na to kako se poliester obnaša. Nisem doktor poliestra, sem pa z njim delal že zadosti in tudi veliko napak naredil, katerih ena od klasičnih je tudi barvanje ali lepljenje na površinsko še pocast poliester. Glede na to, da večjih šlamparij kot so v čolnih še v nobeni branži nisem videl, se mi to ne zdi preveč pretresljivo, da bi čim je blo pohodno gor nalepl tepih.

Ampak, čist možno pa, da se motim in nimam prav. Zato sem napisal da verjamem v to, nič več in nič manj.


AEgir
Vprašal si me za mnenje a se ti splača polirati čoln. Jaz sem ti podal svoje mnenje kaj mislim o poliranju. Očitno nisi razumel bistva. Ko sem dal čoln polirati Micki on ni nič zajebal. Kriv sem bil jaz, ker sem se odločil da dam čoln spolirat. Luka je vse oddelal profesionalno in nimam nobene žal besede proti njegovi strokovnosti. Problem je v gelcoatu. Ko vidi brusno ploščo ni več talk kot je prišel iz kalupa. Z drugo besedo površina je načeta. Razni premazi začasno zgladijo rise in pore. Po enem letu sonce in sol naredita svoje. Da bi to preprečil gelcoat potrebuje vsakoletno vzdrževanje. Samo iz tega razloga, ne bo več noben moj čoln videl brusnega papirja. To je moja odločitev in moje mnenje. Vsak pa se lahko odloči po svoje.
LP
Boris
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Apr 02, 2020 01:32

AEgir napisal/-a:No pa si dobil svojih 5 minut, sej si to želel, ne? Al kaj si hotel povedat tam kjer te ni noben nč uprašal?

Izlij dušo.


Kaj zdaj?
Res si samo se 1x pokazal s tem postom kako pokvarjen clovek si. Lazes brez vsakwga argumenta ali dokaza. Upam, da bos placal to cimprej.

In kar se mene tice ai zrel za ban ze nekaj mesecev.

@admin ?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Apr 02, 2020 01:34

boris1 napisal/-a:
AEgir napisal/-a:
mamaMicka napisal/-a:Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:


O poliranju ne vem dosti, vem pa o tisti temni plati tvojega poliranja dosti, o tisti o kateri se tle na javnem delu ne diskutira. Zelo bipolarno je tole tvoje poliranje, v gostilnah je stran A, tukaj pa stran B. Boš ti poučil zakaj je temu tako? Eden od v tej temi prisotnih je celo prepričan, da poliranje uniči gelcoat za vedno. Poliral si mu pa na zadnje ti... Go figure.

Kako je s tem, se res uniči gelcoat za vedno s poliranjem, ali je to samo tvoj touché?




Kar se pa inicialne teme tiče, videti je, da je bil tepih rahlo vtopljen v površinski sloj poliestra in to se meni ne zdi nč posebnega glede na to kako se poliester obnaša. Nisem doktor poliestra, sem pa z njim delal že zadosti in tudi veliko napak naredil, katerih ena od klasičnih je tudi barvanje ali lepljenje na površinsko še pocast poliester. Glede na to, da večjih šlamparij kot so v čolnih še v nobeni branži nisem videl, se mi to ne zdi preveč pretresljivo, da bi čim je blo pohodno gor nalepl tepih.

Ampak, čist možno pa, da se motim in nimam prav. Zato sem napisal da verjamem v to, nič več in nič manj.


AEgir
Vprašal si me za mnenje a se ti splača polirati čoln. Jaz sem ti podal svoje mnenje kaj mislim o poliranju. Očitno nisi razumel bistva. Ko sem dal čoln polirati Micki on ni nič zajebal. Kriv sem bil jaz, ker sem se odločil da dam čoln spolirat. Luka je vse oddelal profesionalno in nimam nobene žal besede proti njegovi strokovnosti. Problem je v gelcoatu. Ko vidi brusno ploščo ni več talk kot je prišel iz kalupa. Z drugo besedo površina je načeta. Razni premazi začasno zgladijo rise in pore. Po enem letu sonce in sol naredita svoje. Da bi to preprečil gelcoat potrebuje vsakoletno vzdrževanje. Samo iz tega razloga, ne bo več noben moj čoln videl brusnega papirja. To je moja odločitev in moje mnenje. Vsak pa se lahko odloči po svoje.

Boris prosim razlozi kaj je na gelcoatu ko pride iz kalupa?
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
matoz
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jun 20, 2017 06:54

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a matoz » Če Apr 02, 2020 08:23

boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 02, 2020 08:27

Ko pride ven iz kalupa je struktura površine gladka. Ko jo načneš z šmirglom pa tisto gladkost odstraniš. Pa ne bi se prekucaval okoli tega, ker je to moje laično mnenje in ne želim se prerekati s teboj ali je to točno ali ne.
Nazadnje spremenil boris1, dne Če Apr 02, 2020 10:04, skupaj popravljeno 1 krat.
LP
Boris
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Apr 02, 2020 09:45

mamaMicka napisal/-a:
AEgir napisal/-a:No pa si dobil svojih 5 minut, sej si to želel, ne? Al kaj si hotel povedat tam kjer te ni noben nč uprašal?

Izlij dušo.


Kaj zdaj?
Res si samo se 1x pokazal s tem postom kako pokvarjen clovek si. Lazes brez vsakwga argumenta ali dokaza. Upam, da bos placal to cimprej.

In kar se mene tice ai zrel za ban ze nekaj mesecev.

@admin ?


Izrazil si željo da bi diskutiral z mano pa sem ti z veseljem dal priložnost. Al si kaj drugega mislil tam ko te noben ni nč uprašal pa si moral neki zint?

Ko sem iskal nekoga, da bi mi spoliral čoln sem dobil samo eno prevalentno informacijo in sicer naj se tebe ognem čimdlje ker menda zmatiraš čoln in ga zapacaš z voskom ali čem podobnim in nasledn let je katastrofa. In za nameček se pol menda ne javljaš na telefon ne na sporočila ne na nič. Precej žalostno, ko morajo tvoje stranke druge polerje prosit če bi slučajno vedeli kaj si ti mazal gor in kako to obnovit, ker ti nisi na voljo.

A je to laž?

Si tko hotel, da te podučim o poliranju? Al kaj želiš? Ne rad pustim čakat, če že čakaš.

mamaMicka napisal/-a:
boris1 napisal/-a:AEgir ti si živi leksikon znanja :lol:

Jaz samo se cakam, da me poduci kaj okoli poliranja.
Ama res ve vse o vsem...
:roll:
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 02, 2020 11:09

Kva a prozornega laka se pa ne da gor pihnit, ce je že gelcoat precej utrujen?
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Apr 02, 2020 11:12

Ja to je laž. Totalno pokvarjena laž!

1. V svojem arsenalu sploh nimam past ne premazov z fillerji, ki bi dali umeten sijaj. Nikoli nisem niti imel.

2. Ali si ti tak laznivec ali pa Boris. Z borisom sva ves cas sodelovala. Bodisi sem nabavljal in nabavil klimo pri njemu, na vezi sva bila o kriptovalutah, katere je nabavljal, nazadnje sva kupovala skupaj webaste, brusil sem mu dno colna ali pa sva se samo tako pogovarjala po uro ali vec skupaj.

Kdo tu laže je meni pravzaprav vseeno. Verjamem pa da sta vidva oba vredna svojega denarja.

Zmenita se vidva tu javno, kdo je laznivec, ker prisezem, da bom dal prijavo zoper oba.
Jaz nisem en blefer z prevec casa, ki misli, da vse ve. Za mojim nickom stoji ime, priimek in firma. Predvsem pa imam kaj za pokazati.
Toliko od mene!
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Apr 02, 2020 11:14

kocka napisal/-a:Kva a prozornega laka se pa ne da gor pihnit, ce je že gelcoat precej utrujen?

Tezave prozornih lakov so, da rabijo primerno povrsino, da se sprimejo. Gelcoat to ni. In ce se zacne luscit je se vecja katastrofa.
V doticnem primeru manjka samo nekaj pameti, ne lak. :oops:
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5971
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Apr 02, 2020 11:18

Prijave, bani opa a sem na rep stopil. Drugič mogoče izbiraj kam se boš utaknil po nepotrebnem, bolj premišljeno.

Boris mi je rekel samo to kar je napisal, sem pa jaz spraševal okoli ker sem mel čoln za spolirat.

Ne pozabi poleg igrač na drevo še telefon vzet da boš lahko svojo prisego izpolnil.
Nazadnje spremenil AEgir, dne Če Apr 02, 2020 11:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4826
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 02, 2020 11:19

Sem mislil da ga s 1000 pobrusiš, potem pa pihneš. Ne vem, sam sprašujem. Al pa z barvo, sej itak pravijo, da je gelcoat porozen?
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Apr 02, 2020 11:19

AEgir napisal/-a:Ko sem iskal nekoga, da bi mi spoliral čoln sem dobil samo eno prevalentno informacijo in sicer naj se tebe ognem čimdlje ker menda zmatiraš čoln in ga zapacaš z voskom ali čem podobnim in nasledn let je katastrofa. In za nameček se pol menda ne javljaš na telefon ne na sporočila ne na nič. Precej žalostno, ko morajo tvoje stranke druge polerje prosit če bi slučajno vedeli kaj si ti mazal gor in kako to obnovit, ker ti nisi na voljo.

Meni je mamaMicka barko poliral 3 sezone nazaj. Najprej je z ekipo vsaj 1 dan skrbno pral barko, nato so jo spolirali in namestili keramični premaz. Barko sem za tem dal še 2x iz vode. Dovolj je bilo, da sem jo opral s šamponom in prebrisal s mikrofibra krpo, pa se je posvetila, kot bi bila ravno spolirana. Kar se mene tiče, če bi mi morjeplovski budget omogočal, bi dal barko MM spolirati vsako leto. Brez skrbi.
Uporabniški avatar
mamaMicka
Admiral
Prispevkov: 4811
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:27

Re: Izravnava tal-notranjost

OdgovorNapisal/-a mamaMicka » Če Apr 02, 2020 11:32

AEgir napisal/-a:Prijave, bani opa a sem na rep stopil. Drugič mogoče izbiraj kam se boš utaknil po nepotrebnem, bolj premišljeno.

Boris mi je rekel samo to kar je napisal, sem pa jaz spraševal okoli ker sem mel čoln za spolirat.

Ne pozabi poleg igrač na drevo še telefon vzet da boš lahko svojo prisego izpolnil.

Daj mi svoje podatke na ZS.
Pa bos imel super priloznost dokazat svoje trditve.

Do takrat grem matirat dalje.
Ne sodi me, dokler me ne spoznaš, ne podcenjuj me, dokler mi ne postaviš izziva in ne govori o meni, dokler ne govoriš z mano!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov