"Zajla" volana

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Apr 08, 2020 10:09

Pripeljali čoln na Šolto, lepo spustili v vodo, privezali in odšli na večerjo. Zjutraj vstali da gremo na Vis, vžgemo motor, jaz odvežem, rečem zmotaj volan v levo, čoln nikamor, rečem še enkrat v levo, ne desno, on meni nazaj sej motam....ja v prazno....šla volanska zajla :lol: :lol: :lol:
Konec 4 dnevnega dopusta zaradi ene zajle, ki je bila stara 6 let. Pred leti popolnoma isto pri kolegu med vožnjo na podobnem izletu, imeli srečo da jih ni pometalo v vodo... 3 ure da smo pod štandgasom pridrajsali nazaj...
Tak da menjaj zajlo...
Guma je guma, zaenkrat.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Apr 08, 2020 10:13

janadino napisal/-a:Pripeljali čoln na Šolto, lepo spustili v vodo, privezali in odšli na večerjo. Zjutraj vstali da gremo na Vis, vžgemo motor, jaz odvežem, rečem zmotaj volan v levo, čoln nikamor, rečem še enkrat v levo, ne desno, on meni nazaj sej motam....ja v prazno....šla volanska zajla :lol: :lol: :lol:
Konec 4 dnevnega dopusta zaradi ene zajle, ki je bila stara 6 let. Pred leti popolnoma isto pri kolegu med vožnjo na podobnem izletu, imeli srečo da jih ni pometalo v vodo... 3 ure da smo pod štandgasom pridrajsali nazaj...
Tak da menjaj zajlo...


A ti je zala bila v redu. Za mehanizem vem da je v 0 :?: :wink:
LP
Boris
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Apr 08, 2020 10:15

boris1 napisal/-a:
janadino napisal/-a:Pripeljali čoln na Šolto, lepo spustili v vodo, privezali in odšli na večerjo. Zjutraj vstali da gremo na Vis, vžgemo motor, jaz odvežem, rečem zmotaj volan v levo, čoln nikamor, rečem še enkrat v levo, ne desno, on meni nazaj sej motam....ja v prazno....šla volanska zajla :lol: :lol: :lol:
Konec 4 dnevnega dopusta zaradi ene zajle, ki je bila stara 6 let. Pred leti popolnoma isto pri kolegu med vožnjo na podobnem izletu, imeli srečo da jih ni pometalo v vodo... 3 ure da smo pod štandgasom pridrajsali nazaj...
Tak da menjaj zajlo...


A ti je zala bila v redu. Za mehanizem vem da je v 0 :?:

Vse v redu s tvojo, sem jo preventivno ravno lani menjal, ker je bila prejšnja stara 5 let. Zgodba je stara 6 let nekje....
Guma je guma, zaenkrat.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a boris1 » Sr Apr 08, 2020 10:17

Kako pa se ti zdi volanski mehanizem. Motor drži na mestu :?:
LP
Boris
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 576
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Apr 08, 2020 11:53

Jaz sem tri dni pred koncem enomesečnega dopusta čoln brez težav pripeljal do pomola in ga privezal. Čez pol ure sem hotel peljati otroke na smučanje. Vžgem motor, odvežem vrvi, obrnem volan v desno in motor stoji pri miru. Obrnil se je samo še v levo, ker v levo zajla potiska. Čoln sem samo nazaj privezal in ga zvečer vzel iz vode. Vse se je zgodilo brez predhodnih znakov. Na srečo samo tri dni pred koncem dopusta.

LP, MKN
mikele
Viceadmiral
Prispevkov: 409
Pridružen: Ne Sep 18, 2016 16:40

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a mikele » Sr Apr 08, 2020 12:54

Zajla je okrog 60€, ga ni dnarja, da bi staro predrkaval.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Apr 08, 2020 15:22

Tudi meni se je zgodilo podobno pred leti. V eno smer, ko zalja potiska, je šlo z volanom, nazaj pa le tako da je nekdo na roke obrnil motor. Ker je to početje malo nevarno s 115 konji, sem napel gumo med motorjem in privezno bitvo, ki je obračala motor nazaj, v drugo smer pa volan. To zahteva sicer precej več moči za obračanje volana, ampak smo tako preživeli še zadnje 4 dni dopusta.
__________________
lp
motorni
MKN
Viceadmiral
Prispevkov: 576
Pridružen: Sr Sep 03, 2014 12:51

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a MKN » Sr Apr 08, 2020 15:48

Za reševanje situacije s strgano zajlo sem jaz že videl primer, ko je mojster na pokrov motorja navezal veslo in ga uporabljal kot argolo. Toliko, da se je varno vrnil domov je brez problema služilo.

MKN
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Če Apr 09, 2020 07:20

[quote="mikele" ]Zajla je okrog 60€, ga ni dnarja, da bi staro predrkaval.[/quote]
Tocno tako "utrga" jo brez opozorila potem pa imas razlicne scenarije odvisno koliko dopusta se imas pred sabo in kje se je to zgodilo. Meni jo je utrgalo na prikolici na dvoriscu dan pred odhodom pa se je vse skupaj zacelo s tem da je volan "samo malo trd in je od zmeraj tako" po besedah prejsnjega lastnika. Pa sem en dan malo vlival razlicne zavbe nafta, olje.... drkal je bilo malo boljse pa sem se sprijaznil s tem da je pac tako in pustil pri miru par dni. No in potem ko je bilo vse ready za na morje se enkrat iz firbca obrnem in pok...
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Apr 09, 2020 16:28

Si bom sposodil temo. Upam, da mi avtor ne zameri. Razmišljam, da bi namesto krmilne jeklenice nabavil in zmontiral hidravlični volan. Cena je res ubitačna, vendar me pri sedanjem sistemu (polž) moti zračnost volana. Tega pri hidravliki naj ne bi bilo. Vaša mnenja.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 09, 2020 16:49

Bolje da si za ta dnar 2000 l bencina prvoščiš in se boš tko lepo imel,da se ti bo sladko je...za luft u volanu.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 09, 2020 19:36

Wisdom napisal/-a:Si bom sposodil temo. Upam, da mi avtor ne zameri. Razmišljam, da bi namesto krmilne jeklenice nabavil in zmontiral hidravlični volan. Cena je res ubitačna, vendar me pri sedanjem sistemu (polž) moti zračnost volana. Tega pri hidravliki naj ne bi bilo. Vaša mnenja.

Hidravlika je zakon
LP
Boris
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Če Apr 09, 2020 19:43

polanc napisal/-a:Bolje da si za ta dnar 2000 l bencina prvoščiš in se boš tko lepo imel,da se ti bo sladko je...za luft u volanu.


2000l bencina :?: Takšni hidravlični volan, ki bi ga jaz namontiral stane cca 500€, to pa je po današnjih cenah 500l goriva, pri meni približno dve sezoni. 8)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Apr 09, 2020 22:39

Ah ,pol je bolj slab, Kitajski hidraulični volan....
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 542
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Re: "Zajla" volana

OdgovorNapisal/-a Wisdom » Pe Apr 10, 2020 08:04

polanc napisal/-a:Ah ,pol je bolj slab, Kitajski hidraulični volan....


JBG, bo pa kitajski, saj je tudi računalnik na katerem pišem bolj slab, dela pa, in to že precej dolgo,,, :wink:

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov