Regal 292, Volvo Penta 5.0

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

novinec85
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Apr 10, 2020 11:08

Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a novinec85 » Sr Apr 15, 2020 23:30

Pozdravljenii

Kot je že iz mojega nickname-a razvidno sem novinec v nautiki :) . Bil pa bi zelo hvaležen za nekaj informacij glede čolna ki se zanimam zanj. Točen link prilagam spodaj:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 20000.-EUR


Torej regal 292, 2x Volvo Penta 5.0GL 2x 225Hp


Čoln smo si z izkušenim poznavalcem in bivšim serviserjem na AS boats ogledali skupaj in poleg vsega napisanega ki je spodaj je potrebno še kar nekaj stvari poštimati.

Kar se tiče "kozmetike" nebom nič pisal ki je pravtako potrebno čoln komplet spolirat, narediti antifouling, sčistiti rofrejne dele, popravilo gelcoat, impregacija cerade,...

Kar me bolj zanima je to da je serviser ugotovil še naslednje stvari na motorju ki so potrebne popravil:

- servis 2x (menjava olje motor, menjava olje peta, menjava filtra goriva, menjava oljnega filtra, pregled in menjava po potrebi žrtvenih anod, podmazovanje, sanacija rje pri jermenicah motorja, pregled instalacije, da ni kje oksidacije)

- popravilo leve pete: material + delo (tocno ceno lahko dolociva ko bo coln na suhem in se bo vidlo kaj vse je) cca 600e
- menjava trim senzorjev, cena senzorja 2x


Torej zanima me kaj Vi mislite glede tega čolna, ga kdo pozna mogoče? Kakšni so te motorji ?
Čoln je drugače v tem rangu za ta denar več kot prostoren in ima vse kar smo si zeleli, največ pa to da lahko prespimo in kdaj kaj skuhamo na čolnu jaz, žena in 2 otroka.

In pa če vse našteto na oglasu drži in če popravimo še te stvari kar se tiče motorja in pete naj bi imel mir za nekaj časa ali pa je to vreča brez dna? :)

skratka rad bi se peljal in ne šraufal celo leto :)


Cena je nizka, naslednji tak čoln je 35.000e in potem en celo 52.000

Prosim za bilokakšne informacije
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3945
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Sr Apr 15, 2020 23:38

Pustimo to, da pišeš da si novinec v navtiki... Tole je drugač kar resna barka... Koliko sicer pričakuješ da te bo kpl. uporaba takega čolna koštala na letnem nivoju?

Je res dokaj poceni za kupit...

En motor nov.. zakaj le?
Xilinx Vivado HLx trainee
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 16, 2020 00:42

Škoda da nima dizle.
LP
Boris
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Apr 16, 2020 08:48

Če te zanimajo stroški ti predlagam naslednje:
- odloči se koliko ur letno boš glisiral.
- tisti bivši iz AS naj ti na osnovi tega napravi en predračun za letni potrošnji material in redno vzdrževanje.
- izberi si marino.
- glede na motorje in delovne ure glisiranja določi letno porabo goriva in temu dodaj vsaj 30%.
- dodaj še 1.000 evrov za morebitne nevšečnosti, antifouling, poliranje, privezi po obali, zavarovanje, taksa...
In boš ugotovil kako globoko ima ta vreča dno. Dobil boš drugačno številko kot kasneje med uživanjem na dopustu, ampak bo pa neka smernica.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a AEgir » Če Apr 16, 2020 10:35

Če je to vse kar piše da je naredil v oglasu res, pol je samo to cca 20 kep, tako da čoln dobiš gratis.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a boris1 » Če Apr 16, 2020 11:00

Meni pa je sumljivo poceni :roll:
LP
Boris
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Apr 16, 2020 11:15

Letni stroški takšnega čolna, lahko hitro dosežejo njegovo nakupno vrednost :idea:

Je pa, kot je napisal že boris1, cena sumljivo nizka :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 186
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a ennavtik » Če Apr 16, 2020 19:12

Se pravi po vaše bo lažje prodal če dvigne ceno na 35000 :lol: :lol: . Ta je (mogoče) vsaj razumno spustil ceno, ker ve da so potrebni vložki...ne vem
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Če Apr 16, 2020 21:09

@ennavtik, nekdo, ki je lastnik takega plovila mora najprej zaslužit denar, da ga lahko kupi. Misliš, da je prišel do denarja na sočuten način? :lol: :lol:
Morda z kakim "dobrodelnim" konceertom, kje drugje pa ne in tudi tale cena ni "razumna" zaradi ubožca, ki se bo mučil z sprotnimi stroški.
Barka ima 22 let in poleg serviserja za motorje bi bilo dobro spravit na ogled še izkušenega plastičarja, mizarja in elektrikarja. Pogledat je treba stanje lesa v krmni steni in v longeronih, ali je poliester pod antifoulingom kaj popravljan...
Na eni sliki se vidi precej svež antifouling dna in zbrušene pete. Tu se meni pojavi vprašanje zakaj ni oboje zbrušeno, alo oboje obnovljeno.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a jozko » Če Apr 16, 2020 21:11

ennavtik napisal/-a:Se pravi po vaše bo lažje prodal če dvigne ceno na 35000 :lol: :lol: . Ta je (mogoče) vsaj razumno spustil ceno, ker ve da so potrebni vložki...ne vem

Nihče ni pisal, da bi lažje prodal, če bi dvignil ceno, je pa milo rečeno čudno, da toliko vložiš v čoln (mnogo naštetega) in ga nato za tak denar prodajaš :idea:

novinec85 piše, da je nov v navtiki, pa mu poizkušamo razložit, da je teh 20.000,00 EUR samo začetni vložek, za čoln spravit v neko uporabno stanje, bo potrebno verjetno še enkrat toliko in nato še vsako naslednje leto verjetno tudi toliko... :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Pe Apr 17, 2020 12:06

Vsi po malem včasih sanjamo z odprtimi očmi in klikamo take in podobne oglase kjer dobiš veliko metrov za relativno malo denarja
Alternativa za enako denarja je 10 let mlajši 2m krajši kabinc z izvenkrmno 150km motorizacijo. Verjemi, ima "velikan" z razlogom cena/meter nižjo. Nakupna cena takega čolna je v bistvu samo "prvi obrok"

Če se tega zavedaš in imaš finance potem ni težav ne pa pričakovat da boš dal 20k nekaj malega vložil in se brezskrbno relativno poceni vozil. To se pri čolnu ki sem ga navedel kot alternativo ni nujno...
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Pe Apr 17, 2020 15:32

Tole če je res kar je napisano in če ni poškodovan oziroma je plastika v dobrem stanju je za ta denar neverjetno poceni. Preglejte motorje oz. sprobajte če vse štima in to je osnova. Cel strošek na letni ravni z marino in nekje 50 urami vožnje kar je po moji oceni povprečje računaj od 5 do 10keur oz. sredino 7-8 jurjev

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Apr 17, 2020 16:06

Nekaj možnosti, da se razmeroma poceni prodaja dobro plovilo
  • starost ali bolezen lastnika ali v družini (tako je alesjo kupil Nigtingale)
  • smrt lastnika (recimo da prodaja preživeli zakonec, ki ni 'trapast' na morje, in tudi ne uživa v prodajanju)
  • ločitev (in je treba prodati zaradi razdelitve premoženja - poznam zgodbo, da je nekdo pravočasno, da je bilo legalno - podaril nekaj, da ne bi drugi kasneje po ločitvi dobil pol)
  • bistveno povečanje stroškov ali zmanjšanje dohodkov (recimo da podvojijo cene marin v dosegljivi okolici...) in ni denarja za uporabo ter prodaja, preden zaradi nevdrževanja zaradi pomanjkanja denarja za barka propade tako, da res ne bo več nič vredna
Temeljito pogledati vedno, ampak ne biti že vnaprej prepričan o ničvrednosti plovila ali prodajalca.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
novinec85
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe Apr 10, 2020 11:08

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a novinec85 » Pe Apr 17, 2020 22:39

novinec1 napisal/-a:Vsi po malem včasih sanjamo z odprtimi očmi in klikamo take in podobne oglase kjer dobiš veliko metrov za relativno malo denarja
Alternativa za enako denarja je 10 let mlajši 2m krajši kabinc z izvenkrmno 150km motorizacijo. Verjemi, ima "velikan" z razlogom cena/meter nižjo. Nakupna cena takega čolna je v bistvu samo "prvi obrok"

Če se tega zavedaš in imaš finance potem ni težav ne pa pričakovat da boš dal 20k nekaj malega vložil in se brezskrbno relativno poceni vozil. To se pri čolnu ki sem ga navedel kot alternativo ni nujno...





Iskrena hvala vsem za odgovorje. Povzetek vaših odgovorov je da je še najmanjši problem take vrste čolna kupit, težava ga je vzdževat :|
Nekako da dam na čoln do 2k letno za vzdrževanje in servis se mi zdi recimo še sprejemljivo + privez. Da bi pa moral čoln več šraufat kot pa se vozit mi samo misel na to pokvari razpoloženje..

hvala vsem in pa novinec1 za meni osebno nekako realno mnenje ki si ga podal.... Izvenkrmni motorji se baje dosti manj kvarijo...
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4382
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Regal 292, Volvo Penta 5.0

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Apr 17, 2020 22:57

Da zaglisira 3 ali 5, ali 7... ton težko plovilo je potrebna določena količina goriva in ti nima veze če so motorji obešeni zunaj na krmi, ali shranjeni v prostor pred njo. Za normalen dopust boš skuril za dva jurja goriva. V marini boš plačalprivez. Zamenjal boš nujno potrebne dele. Plačal boš pristojbine na privezih, zavarovalnico in takso, ter še davek doma in kot pravi Friksmusic, ki to piše iz lastnih izkušenj. Meter gor ali dol je 5-10 jurjev letno, pa če se po kolenih mečeš. :?

V barki, ki te stane 2 jurja letno boš težko preživel dopust, lahko pa se boš z njim vozil od mesta bivanja na željene obale, ali krajše izlete.
Nekteri z navdušenjem preživljajo dopust z pomočjo manjših bark in se gredo na pol robinzone z nočno cerado čez plovilo, ali vsakodnevnim postavljanjem šotora na obali. Tudi lepo, če ti je všeč.


p.s.
Rentaj najprej enega za teden dni, da vidiš kako boste zdržali skupaj z nosom ob nosu, potem pa naprej na osnovi izkušenj.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov