Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a a-lex » Sr Apr 22, 2020 19:20

oziroma na tem koncu - nad čepom za dolivanje olja?

https://mojalbum.com/a-lex/lady-2/foto/ ... #!21696458
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Sr Apr 22, 2020 20:26

Če ti mehanika ni domača bolje da daš nekomu za malico in ti bo to nastavil. Jaz z dizli nisem glih na ti... osnove vem kaj dosti globje se pa ne spuščam ker pri nas je dizl samo traktor...

Tisto z rumenim čepom je bosch pumpa ja.
Bavarko
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Ne Maj 01, 2011 18:46

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a Bavarko » Sr Apr 22, 2020 23:56

Na Yanmarjih serije GM se kot vbrizga nastavlja s podlaganjem(dodajanjem ali odvzemanjem plehnatih tesnil) visokotlačne pumpe. S spreminjanje višine pumpe se minimalno spremeni tudi količina vbrizgane nafte.
Tu boš potreboval mojstra.
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a a-lex » So Jun 06, 2020 16:06

EPILOG:
Potrebno je bilo zamenjati iglo v injektorju... motor deluje kot ura, vžge mrzel, topel, mlačen, zmrznjen...je dal mojstru mislit ampak, mojster se ni dal. :) :)
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » So Jun 06, 2020 19:14

Če je mojster za dizle potem da dizo na tester in nastavi kot vžiga in mora zadeva špilat.
Uporabniški avatar
a-lex
Admiral
Prispevkov: 1066
Pridružen: Ne Feb 08, 2009 22:47
Kraj: Piran-Ljubljana

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a a-lex » Ne Jun 07, 2020 19:42

No, bom še tole napisal.
Mojster je rekel, da je treba dat visokotlačno črpalko in dizo na test, da je lahko samo še tukaj problem. Sem rekel, tole dela pa moj znanec, sva včasih bila soborca v reliju, bo dal na tester. Sem šel iskat robo v Izolo, jo nesel znancu (so nekaj mrmrali in vseeno vzeli na test), ko sem jih začel priganjat so rekli, da je v redu in naj kar pridem iskat. Stalo je dobrih 40 evrov, (upam, da se jim zataknejo) in robo sem odnesel nazaj mojstru. Nisem še prišel domov me je klical, da sigurno ni v redu. Potem je on odnesel na pravi Yanmarjev tester mojstru v Renče (vsaka čast tudi njemu), je takoj povedal, da je igla potrošni material in rešil zadevo, poslal nazaj v Izolo po pošti in to je to.
Jadranje je zakon....
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Jun 07, 2020 20:30

To je pa veselica! Ko bi vsaj on prvi bil tolk pa povedal da nič ni naredil :?
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Sep 15, 2023 11:33

Na barki imam tak motor. Vžge vedno iz prve, takoj. Nikoli ga nisem tiščal do konca. Vedno pol gasa al pa manj. Letos pa sem enkrat nasedel, je bilo blato na dnu, tako da se ni nikjer poznalo in sem dal poln gas da sem se ven iz blata potegnil. Takrat pri polnem gasu se je belo iz izpuha kadilo. Tega prej ni bilo in tudi potem ne, samo takrat ko sem dal poln gas. A je možno da so slabi obročki, slaba kompresija da kuri olje, hkrati pa vžge iz prve? Verjetno ga je treba pri slabi kompresiji kar nekaj časa verglat da vžge. Ali pa se motim?
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Sep 15, 2023 12:41

Vsake toliko je pametno že ogret motor za minuto stisnit na polno,se pokurijo v izgorevalni komori ostanki ki pri mal gasa ne zgorijo in to se pol zadimi..
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Sep 15, 2023 15:44

Ko dam v leru poln gas se ne pokadi, takrat je bila pa barka na dnu in se ni premikala. Motor je bil v vzvratni in poln gas, se pravi motor polno obremenjen in se je belo kadilo.
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Yanmar 1gm10 mrzel ne vžge

OdgovorNapisal/-a igorb » Pe Sep 15, 2023 19:39

ena zgodba : našemu članu Marijanu se je pokadilo in ni več vžgalo,se nam je vsem smilil ker so okrog hodili hrvaški strokovnjaki in smo vsi sočustvovali z njim motor yanmar 2 cilindrski ,marjan se ni sekiral je pripeljal iz sežane strokovnjaka potetoviranega menda so ob 9 štartali iz sežane do nerezin je cca 4 ure ,strokovnjak je motor razdrl
na pomolu so očistili glavo ,nekaj so tudi z brusilko pobrusili,vmes so spili nekaj piv in strokovnjak je pokadil vsaj eno škatlo ,aluminija je bilo tudi vsaj za ena majhen tender od piksen ,vglavnem motor je vžgal ob cca 17 in ni kadil,malo je puščal izpušni kolektor anpak so ga zamazali z silikonom in odpluli na rab ker so potre bovali vsaj 10 ur delovanja za potisnit tesnilo.
motor vžiga v nulo edino mehaniku je grozno všeč in bo potrebno menda bolj pogosto potiskat tesnilo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov