Kaj trenutno počnem

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a MarjanT » So Maj 02, 2020 22:25

Cubase 5 (kupljen)
Jadranje je odklop
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a sova » So Maj 02, 2020 22:27

Bravo Marjan T. 8) Meni dela.

lp.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Maj 02, 2020 22:33

MarjanT napisal/-a:Cubase 5 (kupljen)

Super! Bova kakšno v živo rekla, je preveč stvari za sem. Uživaj pri ustvarjanju. Korona je zakon :lol: :oops:
Uporabniški avatar
MarjanT
Admiral
Prispevkov: 911
Pridružen: Pe Sep 14, 2007 12:51
Kraj: Sežana

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a MarjanT » So Maj 02, 2020 22:38

Marchi, ni problema
Jadranje je odklop
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a androo81 » So Maj 02, 2020 22:54

Bil danes po 2 mesecih na barki v italiji. Dol sem sel kot obrtnik s potrdilom da delam na barki in izpisom z registra. Tako so mi svetovali na italijanski ambasadi. Na meji za dol nikjer nobenega. Za nazaj pa kontrola. Policaj na meji je samo uprasal od kje pa sem reku da sem delal dol. Na moje uprasanje ce rabi papirje je odvrnil da ne. Je pa res da sem imel polhen avto orodja in stvari z barke.

Italijani pa veselo delajo na barkah vsaj danes jih je v marini ksr mrgolelo.

Aja pa pogoj je da se vrnes nazaj v istem dnevu kot fizicna oseba pa reskiras 7 dnevno karanteno prinas.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Maj 02, 2020 23:07

androo81 napisal/-a:Bil danes po 2 mesecih na barki v italiji. Dol sem sel kot obrtnik s potrdilom da delam na barki in izpisom z registra. Tako so mi svetovali na italijanski ambasadi. Na meji za dol nikjer nobenega. Za nazaj pa kontrola. Policaj na meji je samo uprasal od kje pa sem reku da sem delal dol. Na moje uprasanje ce rabi papirje je odvrnil da ne. Je pa res da sem imel polhen avto orodja in stvari z barke.

Italijani pa veselo delajo na barkah vsaj danes jih je v marini ksr mrgolelo.

Aja pa pogoj je da se vrnes nazaj v istem dnevu kot fizicna oseba pa reskiras 7 dnevno karanteno prinas.

Kakšni papirji so to, kje se jih dobi?
androo81
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Po Jun 29, 2015 21:09
Kraj: Begunje pri Cerknici

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a androo81 » So Maj 02, 2020 23:12

Jaz sem imel obrtno dovoljenje in izpis iz ajpesa ter potrdilo ki mi ga je napisal kolega, da kako delam na njegovi barki.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Maj 03, 2020 09:22

Re na moj Kaj trenutno počnem tukaj
    Odgovor - in zlasti če bo beseda še naprej stekla o tem - bolje ne v tej temi (saj ni nujno da bo to zanimalo vse, ki tu zdaj sledijo zgodbi z glasbo MarjanT-ja), zato o tem dalje raje tukaj.
1stofficer napisal/-a:
Marjan Tomki napisal/-a:Jaz pa sem moral/moram nadoknaditi 20 let razvoja procesorjev in operacijskih sistemov in varnosti in...

V sivi davnini sem bil šolan tudi za Unix, ampak mi vmes desetletja ni bilo treba spremljati podrobnosti za Linux, Android in podobno - zdaj kaže, da bom vse to morda moral nadoknaditi (in nekaj sem že).
Uauu še en ..ux -aš :D
S čim se pa ukvarjaš?
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 03, 2020 10:14

Marchi napisal/-a:
androo81 napisal/-a:Bil danes po 2 mesecih na barki v italiji. Dol sem sel kot obrtnik s potrdilom da delam na barki in izpisom z registra. Tako so mi svetovali na italijanski ambasadi. Na meji za dol nikjer nobenega. Za nazaj pa kontrola. Policaj na meji je samo uprasal od kje pa sem reku da sem delal dol. Na moje uprasanje ce rabi papirje je odvrnil da ne. Je pa res da sem imel polhen avto orodja in stvari z barke.

Italijani pa veselo delajo na barkah vsaj danes jih je v marini ksr mrgolelo.

Aja pa pogoj je da se vrnes nazaj v istem dnevu kot fizicna oseba pa reskiras 7 dnevno karanteno prinas.

Kakšni papirji so to, kje se jih dobi?

Imam jaz papirje, lahko ti pošljem, je pa pogoj, da imaš sp ali doo, kot fizična oseba pa lahko greš v karanteno ko se vračaš.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Maj 03, 2020 10:27

alesjo napisal/-a:
Marchi napisal/-a:
androo81 napisal/-a:Bil danes po 2 mesecih na barki v italiji. Dol sem sel kot obrtnik s potrdilom da delam na barki in izpisom z registra. Tako so mi svetovali na italijanski ambasadi. Na meji za dol nikjer nobenega. Za nazaj pa kontrola. Policaj na meji je samo uprasal od kje pa sem reku da sem delal dol. Na moje uprasanje ce rabi papirje je odvrnil da ne. Je pa res da sem imel polhen avto orodja in stvari z barke.

Italijani pa veselo delajo na barkah vsaj danes jih je v marini ksr mrgolelo.

Aja pa pogoj je da se vrnes nazaj v istem dnevu kot fizicna oseba pa reskiras 7 dnevno karanteno prinas.

Kakšni papirji so to, kje se jih dobi?

Imam jaz papirje, lahko ti pošljem, je pa pogoj, da imaš sp ali doo, kot fizična oseba pa lahko greš v karanteno ko se vračaš.

Imam doo. Doost mam tega sranja.
sovjet
Kontraadmiral
Prispevkov: 285
Pridružen: To Okt 13, 2009 16:03

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a sovjet » Ne Maj 03, 2020 11:13

Ma kdo tudi za CRO template za te papirje?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Maj 03, 2020 11:21

androo81 napisal/-a:Jaz sem imel obrtno dovoljenje in izpis iz ajpesa ter potrdilo ki mi ga je napisal kolega, da kako delam na njegovi barki.

To si šel na šverc! Samo toliko, da ne bo kdo prebral to kot recept za uraden dostop do barke, ker to uradno še ni možno.
V žepu imaš lahko marsikateri papir, ko pa te ustavi policija ali financa ali inšpekcija, pa velja tisto, kar je uradno dovoljeno. Kazni so pa velike.

Alesjo mi je zaupal, da je mojega mehanika, slovenca, ki je registriran tudi kot ITA obrntnik oz. serviser, policija obrnila, ker popravilo barke ni nujno opravilo. Zgleda so bili takrat še zelo zateženi. Počasi se to sprošča. Ampak slovenski obrtnik, kar tako na lepe oči, ne more delat v Italiji, tudi če ni korona omejitev :wink:
Lastniki smo pa še kakšno svetlobno leto za obrtniki in profesionalci, ki jim bodo najprej sprostili dostope. :cry:

Morjeplovci v slovenskih marinah pa imate končno srečo. Kako kaj prakticirate morjeplovstvo v tem času?
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a boris1 » Ne Maj 03, 2020 11:43

Slika

Dost je bilo kruha.
Čas je za kaj konkretnega za spečt :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Maj 03, 2020 11:55

Čestitam :!:

SLO obala ?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4648
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Kaj trenutno počnem

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Maj 03, 2020 11:57

Ooo, pri taki robi ne rabiš niti koščka kruha, malvazijo pa :wink: 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov