Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a weta » Sr Maj 06, 2020 12:31

Nikola T. napisal/-a:Weta. kje si videl v mojem predlogu kakršno koli "možnost za lasten zaslužek" ???? :shock:
Zopet si žaljiv do mene. Sedaj pa nehaj!

TAKOJ SE OPRAVIČI !!!!!!!!

Kaj vam je ljudje, da ste izgubili zdravo pamet??



Nikola, glej, včasih kaj tudi meni dvigne pokrov in ta tvoj post je eden takih. NIKJER NISEM TEBE OMENJAL, NE KOGA DRUGEGA. MOJ POST JE PISAN NA SPLOŠNO, ČE SE KDO PREBERE V NJEM, TUDI PRAV. TI SI SE OČITNO PREBRAL. NE VEM SICER ZAKAJ.

sicer te spoštujem in tvoje prispevke o kaki zadevi rad preberem. Opažam pa, da si zadnje čase postal agresiven in v določeni meri včasih tudi žaljiv do drugih. Ne vem kaj je razlog za to in me niti ne zanima. V tem konkretnem primeru me žališ in celo zahtevaš opravičilo za čisto lepo in na kulturen način podano moje mnenje.

Žal lahko rečem, pa je to spet moje mnenje, da ravno ti s takimi posti, kot je ta uperjen proti meni, pa tudi proti kofiju, če se ne motim, ne prispeva ravno h kvaliteti foruma.

Lastnik foruma pa naj se odloči, kakšen forum želi imeti. Če želi, da si na njem izmenjujejo mnenja sami profesionalci, naj to sporoči, in se bomo mi hobijaši umaknili. Če smo tudi mi dobrodošli tu, potem so tvoji posti mimo.

lp, Weta

PS: opravičil se ne bom, ker se nimam za kaj. Pa spadam med manjšino ljudi, ki se zna opravičiti in priznati svoje napake, če so storjene.
Kofi
Kapitan korvete
Prispevkov: 103
Pridružen: To Dec 30, 2014 17:18

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a Kofi » Sr Maj 06, 2020 13:53

matoz napisal/-a:Dejstvo je, da je šlo že veliko forumov po bregu navzdol zaradi meni nerazumljive velike želje po dajanju predlogov in pripomb ljudi, ki o zadevi nimajo veliko znanja in izkušenj. Po večini so se taki ljudje s problemom srečali prvič, ali pa so malo googlali o tem in sedaj imajo veliko željo to "znanje" deliti.
Kje nastane problem....
Tisti, ki imajo izkušnje in znanje in so ga pripravljeni deliti, se počasi umikajo iz debat in forumov, ker se jim zdi nesmiselno, da še kaj pišejo, ker se kvalitetni odgovori - posti zgubljajo v množici zgoraj omenjenih. Potem pride še do situacij, ko odpiralec teme zaradi svojega neznanja še pohvali te nekvalitetne odgovore, kar sproži še večji naval le teh in žal še hitrejši umik tistih, ki bi bili zaželjeni.
Na koncu dobimo forum, ki je samo še klepetalnica, božanje ranjenih egov in en kup neuporabne solate... Če pa kdo išče kaj uporabnega, pa več sreče prihodnjič.
Ali si priznamo, ali ne, tako žal pač je ....
Večini to očitno ustreza, da se iz "tehničnih" forumov stvari spreminjajo v čajanke...


S tega foruma se je bistveno več morjeplovcev umaknilo zaradi prisotne arogance, vzvišenosti in žaljivk, kot pa zaradi kakšnega manj strokovnega vprašanja in temu primernega odgovora. Žal je že iz tona posameznega prispevka prevečkrat takoj jasno, kdo je tu zaradi hobija, kdo pa zaradi biznisa.

Rešitev bi morda bila delitev foruma na dva dela - na strokovni del in del, kjer bi imel vsak pravico do besede.
Kofi
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a kr en » Sr Maj 06, 2020 19:58

Jaz pa mislim, da forum že dolgo ni bil na tako dobrem nivoju, kot je trenutno.
Nekaj načrtnih sralcev se je umaknilo, nekaterim je bilo treba pomagati in rezultat je tu.
Vsem iskricam, ki se krešejo pa se itak ne da izogniti. Beseda da besedo in upoštavajoč dejstvu, da smo slovenci, je špetir hitru tu. Ampak, ker se je iq aktualnih uporabnikov foruma močno dvignil, je forum berljiv. In zelo malo je primitivizma, ki smo ga bili vajeni pred letom, dvema.

Na forumu so, seveda, različni interesi. Ker smo slovenci zelo slabi pri razumevanju drugače mislečih, je pisna komunikacija še težja, kot ustna. Nekateri se res preveč “vžigajo na prvo žogo”, a verjamem da to ni zlonamerno.
Treba pa je nekaj razumeti. Da vrhunski strokovnjaki, ki so svoje bogato znanje pridobivali leta, to težko delijo kar zastonj in vsepovprek. Ker bodo slej ko prej bankrotirali (dobrota je sirota). Vse stvari, ki jih dobimo gratis, ali povrhu (nabiranje raznoraznih točk), smo v bistvu že plačali. Zatorej velja stari rek “bohlonej je umrl”.
Na drugi strani pa morajo tudi tisti, ki so na forumu zato, ker bi radi stvar, ki stane 100€, dobili za 20€ zavedati, da to ne gre. Oziroma enkrat, potem pa ....
Pa to ne mislim na pisce prejšnjih postov. Daleč od tega. V tej temi ni bilo tega zaznati. Pač pa pred časom v drugih temah.

Zato sem siguren, da bodo weta, matoz, kofi, NT in ostali našli skupni jezik in ugotovili, da ni bilo mišljeno tako, kot je na koncu izpadlo.

Prekleta korona! :twisted: :lol: :lol: :lol:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a admin » Sr Maj 06, 2020 20:24

Korona in tale "zapor" z različnimi omejitvami v zadnjih dveh mesecih so naredili svoje...
Fantje, ne se kregat, ne se užigat, ker to nima smisla. Vsak ima svoje videnje na zadeve, vsekakor so rešitve, ki ti jih nudi nekdo z veliko izkušnjami vedno odlične. Vseeno ne bi zanemaril tudi kakšne ideje, ki "pade z neba", mogoče ni ravno najbolj optimalna, lahko pa nekomu povsem služi...

Vsak forum je namenjen predstavljanju različnih mnenj, končno realno sliko pa si mora na žalost vsak ustvariti sam! Tudi jaz sem že velikokrat zakuhal podobno kot Nikola T., ko mi nekdo, ki je na morju preživel 3 dni v življenju soli pamet oziroma jo soli vsem na forumu... Samo jebi ga, tudi to je del foruma in važno je samo to, kar je napisal Kr en, da se na koncu ne skregamo na polno.

Malo potprljenja prosim pri vseh, saj bomo šli kmalu na barke. Da vas malo zrajcam, jaz sem bil včeraj na njej... :D
SAKARUN
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 17:41
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a SAKARUN » Sr Maj 06, 2020 20:54

Malo potprljenja prosim pri vseh, saj bomo šli kmalu na barke. Da vas malo zrajcam, jaz sem bil včeraj na njej... :D[/quote]

Sandi da te malo potolažim jaz sem vsak dan.... :D
VSAK ZAČETEK JE TEŽAK, ZAČETNIK PA ŠE TEŽJI.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Maj 06, 2020 22:55

Da se malo vrnem k temi, oz vprasanju.

Zanimiva se mi zdi resitev z 'verigo'. Za na pokrov pa bi rabil dat dvopolni konektor, vendar ker bi bil pod panelom bi dal kotnega zaradi omejitve v visini. Ali obstaja sploh tak konektor?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 07, 2020 18:50

Ja poglej tiste moje linke, a tisti kotni ni v redu?
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Maj 07, 2020 19:03

motorni napisal/-a:Ja poglej tiste moje linke, a tisti kotni ni v redu?


To je uvodnica, rabim konektor. Sicer ven visijo kabli, ko das panel dol.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 07, 2020 19:12

Uvodnica je nekaj, s čimer zatesniš in fiksiraš kabel pri prehodu skozi steno v ohišje. Konektor je pa nekaj, kjer lahko povezavo odklopiš in potem nazaj priklopiš.
Kaj od tega misliš, da je uvodnica?
Lahko uporabiš konektor Weipu, na barki ga imam za pihalnik za pomožni čoln, strojček vleče 30A toka:
Vtičnica plus vtikač plus pokrovček plus pokrovček

če pa je pod panelom premalo prostora, uporabi industrijski konektor HDC:
Ohišje fiksnega dela plus vložek 4 pin ata plus vložek 4 pin mama plus ohišje za na kabel 2x (eden bo na kablu, drugi namesto pokrovčka)

Fleksibilni panel ali fiksni panel? Za en fleksibilni panel 50W dobiš 14 monokristalnih 50W, odloči se pa sam. Izgleda sicer fancy, drugih prednosti pa v tvojem primeru nima.

Drugače pa kabelske verige in HDC konektorje dobiš tudi v Ljubljani, firma Elektrospoji.
__________________

lp

motorni
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Maj 07, 2020 19:43

Jasna mi je razlika. Ampak pravim, da rabim kotni konektor, ne kotno uvodnico. Tega se nisem nasel, da bi se kje prodajalo. Te s tvojih linkov zal niso kotni, slike ohisja industrijskega pa ne vidim zato si ne morem predstavljat kako bi izpadlo!

Drgac pa hvala za info !

Na tak nacin kot je ta uvodnica in bele barve.

Slika
navigatorsenior
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Mar 31, 2019 19:29

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a navigatorsenior » Če Maj 07, 2020 22:52

kr en napisal/-a:Jaz pa mislim, da forum že dolgo ni bil na tako dobrem nivoju, kot je trenutno.
Nekaj načrtnih sralcev se je umaknilo, nekaterim je bilo treba pomagati in rezultat je tu.
Vsem iskricam, ki se krešejo pa se itak ne da izogniti. Beseda da besedo in upoštavajoč dejstvu, da smo slovenci, je špetir hitru tu. Ampak, ker se je iq aktualnih uporabnikov foruma močno dvignil, je forum berljiv. In zelo malo je primitivizma, ki smo ga bili vajeni pred letom, dvema.

Na forumu so, seveda, različni interesi. Ker smo slovenci zelo slabi pri razumevanju drugače mislečih, je pisna komunikacija še težja, kot ustna. Nekateri se res preveč “vžigajo na prvo žogo”, a verjamem da to ni zlonamerno.
Treba pa je nekaj razumeti. Da vrhunski strokovnjaki, ki so svoje bogato znanje pridobivali leta, to težko delijo kar zastonj in vsepovprek. Ker bodo slej ko prej bankrotirali (dobrota je sirota). Vse stvari, ki jih dobimo gratis, ali povrhu (nabiranje raznoraznih točk), smo v bistvu že plačali. Zatorej velja stari rek “bohlonej je umrl”.
Na drugi strani pa morajo tudi tisti, ki so na forumu zato, ker bi radi stvar, ki stane 100€, dobili za 20€ zavedati, da to ne gre. Oziroma enkrat, potem pa ....
Pa to ne mislim na pisce prejšnjih postov. Daleč od tega. V tej temi ni bilo tega zaznati. Pač pa pred časom v drugih temah.

Zato sem siguren, da bodo weta, matoz, kofi, NT in ostali našli skupni jezik in ugotovili, da ni bilo mišljeno tako, kot je na koncu izpadlo.

Prekleta korona! :twisted: :lol: :lol: :lol:




Nisem prav pogosto na forumu kot nekdo ki je ze veliko preizkusil in veliko naredil sam brez pomoci forumasev, vcasih preberem forum z idejo da dobim resitev ne pa neko osnovnosolsko prerekanje!
Sem vesel ce se kaj novega naucim. Dejmo se dopisovati konstruktivno prosim
navigatorsenior
Desetnik
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Mar 31, 2019 19:29

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a navigatorsenior » Če Maj 07, 2020 22:56

sorry ker sem malo storast kr en to ni letelo na tebe oz sem hotel tvoje pisanje povzeti kot dobro, pa je tko hecno izpadlo
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 07, 2020 23:26

Klikni tisti pdf, ki je na linku, pa boš videl, kako izgleda.
Ali pa TALE link, konektor je enak a tisti z zgornjih linkov, ki ga sestaviš po delih, je nekaj cenejši.
__________________

lp

motorni
brane1
Kapitan korvete
Prispevkov: 97
Pridružen: Po Okt 05, 2015 22:21
Kraj: okolica Kopra

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a brane1 » Če Maj 07, 2020 23:32

Konektorji weidmuller ali kako že. Vseh sort jih je. Kotni, ravni, kar ti srce poželi. Elektrospoji to prodajajo. Katalog konektorjev pa je na netu.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Fotocelice na premicni strehi - kabli ?

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Maj 08, 2020 07:21

Ok, hvala obema!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov