Victron AGM Deep Cycle

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Victron AGM Deep Cycle

OdgovorNapisal/-a dj75 » To Maj 05, 2020 11:51

Zamenjal bi servisni akumulator pa me zanima kakšne izkušnje imate z Victron akumulatorji? Recimo tale:

http://www.kontiki-solar.si/v-victron-a ... 110ah.html
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Victron AGM Deep Cycle

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 07, 2020 19:05

Imaš kakšen poseben vzrok, da mora biti AGM, a takšen s pokrovčki in kislino v tekočem stanju ne bi bil v redu?
__________________
lp
motorni
dj75
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 140
Pridružen: To Jun 16, 2015 10:14

Re: Victron AGM Deep Cycle

OdgovorNapisal/-a dj75 » Če Maj 07, 2020 21:35

Niti ne, sem ga opazil, AGM bi bilo manj posla, drgač so s pokrovčki tut ok. Viktron ma kvalitetne produkte, pa me je zanimalo če so njihovi acuji tudi v tem rangu..
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Victron AGM Deep Cycle

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Maj 07, 2020 23:46

AGM so povsem brez vzdrževanja. Kar pomeni, če ti alternator ali regulator sončnih celic preveč polni zaradi napake, na primer, ga boš vrgel stran in kupil drugega. Če se to zgodi pri akumulatorju s tekočo kislino in pokrovčki, doliješ destilirano vodo. Sam sem izbral za na jadrnico TAB golf cart TS ciklični akumulator. Cenovno sta si blizu, ima pa tale TAB 3x več ciklov. Kupil sem ga v Harpoon elektronika. Možakar sicer nima zaloge, ampak ga v nekaj dneh dobavi, kar je sicer prednost, ker dobiš svež aku iz tovarne in ne takega, ki je nedoločen čas nekje stal na polici.
__________________

lp

motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov