Tehnični pregled prikolice

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Maj 17, 2020 19:36

Samo NDM je važen in samo NDM šteje. Nima veze kolk težk je avto ali prikolica(dokler ne prekoračiš NDMja). NDM avta + NDM prkole ne sme presegat 3.5kkg. Če ga presega in nimaš E oziroma EkB kategorije, voziš brez veljavne kategorije kar pomeni zaplembo vozila in sodnik za prekrške. Druga zaporedna zaplemba pomeni, da nisi več lastnik ne čolna ne plovila.

Hkrati mora avto v homologaciji met napisan kolk vlečne sile premore, torej kolk težko prikolico lahko vleče. Tle pa ni ndm ampak dejanska teža. Če vlečeš prazno prikolico z NDM 2500 in maš vlečno silo 1300, nisi v prekršku (v tem "vlečna sila" delu).

Kmalu bodo še kake 3 pogoje dal in pol boš lahko šel s prkolco samo če boš blond, v sandalih in bo v polineziji sijalo sonce, a ne več kot 3 ure.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Maj 17, 2020 19:53

Eagir, 100 krat smo mu že razložili, se mučili, dajali primere, evo pa spet, jaz in Jožko sva dala vse od sebe... :?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2752
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Maj 17, 2020 19:58

AEgir napisal/-a:Samo NDM je važen in samo NDM šteje. Nima veze kolk težk je avto ali prikolica(dokler ne prekoračiš NDMja). NDM avta + NDM prkole ne sme presegat 3.5kkg. Če ga presega in nimaš E oziroma EkB kategorije, voziš brez veljavne kategorije kar pomeni zaplembo vozila in sodnik za prekrške. Druga zaporedna zaplemba pomeni, da nisi več lastnik ne čolna ne plovila.

Hkrati mora avto v homologaciji met napisan kolk vlečne sile premore, torej kolk težko prikolico lahko vleče. Tle pa ni ndm ampak dejanska teža. Če vlečeš prazno prikolico z NDM 2500 in maš vlečno silo 1300, nisi v prekršku (v tem "vlečna sila" delu).


Kmalu bodo še kake 3 pogoje dal in pol boš lahko šel s prkolco samo če boš blond, v sandalih in bo v polineziji sijalo sonce, a ne več kot 3 ure.


Vse ostalo mi je jasno, mam izpit zdaj, le tole boldano mi ni. Razlicne razlage berem, komu naj verjamem. No, bom klical amzs pa da razcistim. Hvala za komentarje
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a franc5e » Ne Maj 17, 2020 20:00

Edino tole mi ni čist jasno:

Hkrati mora avto v homologaciji met napisan kolk vlečne sile premore, torej kolk težko prikolico lahko vleče. Tle pa ni ndm ampak dejanska teža. Če vlečeš prazno prikolico z NDM 2500 in maš vlečno silo 1300, nisi v prekršku (v tem "vlečna sila" delu).

Meni piše priklopnik s centralno osjo največ 1300 kg
Torej to ni NDM?
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Maj 17, 2020 21:31

AEgir napisal/-a:Samo NDM je važen in samo NDM šteje. Nima veze kolk težk je avto ali prikolica(dokler ne prekoračiš NDMja). NDM avta + NDM prkole ne sme presegat 3.5kkg. Če ga presega in nimaš E oziroma EkB kategorije, voziš brez veljavne kategorije kar pomeni zaplembo vozila in sodnik za prekrške. Druga zaporedna zaplemba pomeni, da nisi več lastnik ne čolna ne plovila.

Hkrati mora avto v homologaciji met napisan kolk vlečne sile premore, torej kolk težko prikolico lahko vleče. Tle pa ni ndm ampak dejanska teža. Če vlečeš prazno prikolico z NDM 2500 in maš vlečno silo 1300, nisi v prekršku (v tem "vlečna sila" delu).

Dejansko trditev v drugem odstavku "drži", AMPAK JE POVSEM NEPOMEMBENA :!:

VEDNO, AMPAK RES VEDNO, je potrebno upoštevat smo NDM, tako vozila kot prikolice :!:

Kot že večkrat, bom zaradi lažjega tolmačenja tistim, ki jim to ni jasno, ponovno zapisal primerljivo zadevo:

Tudi avtobusa NE SMEŠ VOZIT s kategorijo B, pa tudi če se pelješ sam :!:

Upam, da je sedaj jasno :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5964
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Maj 17, 2020 22:06

Jaz imam avto in prikolo ok kar se tiče ndmja. 3400 pride skupaj. Catch je v vlečni sili, moj korit ima vlečne sile 1150kg, prkola s čolnom vred je pa okoli 1300...

Torej z mojim sem v prekršku kar se tega tiče (kurčev opel - sranje od avta največje v zgodovini), z avtom od moje, ki ima ndm 2500 sem pa v prekršku izven kategorije.

Ker veliko delam s policijo, sem se pozanimal in je rekel miličnik da z avtom od moje gre vse skupaj na ograjeno parkirišče z mojim bo pa 200 kazni polovička 100..
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a jozko » Ne Maj 17, 2020 22:55

AEgir napisal/-a:... in je rekel miličnik da z avtom od moje gre vse skupaj na ograjeno parkirišče z mojim bo pa 200 kazni polovička 100..

Ja in "miličnik" ima prav :idea:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
boris1
Admiral
Prispevkov: 787
Pridružen: Sr Jan 09, 2019 11:28
Kontakt:

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a boris1 » Po Maj 18, 2020 00:00

jozko napisal/-a:
AEgir napisal/-a:... in je rekel miličnik da z avtom od moje gre vse skupaj na ograjeno parkirišče z mojim bo pa 200 kazni polovička 100..

Ja in "miličnik" ima prav :idea:

"Miličniki" imajo vedno prav :lol: :lol: :lol:
LP
Boris
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a franc5e » Po Maj 18, 2020 01:11

Nažalost pri tako strokovnih zadevah redkokdaj, pa imam non stop primere... :?
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Tehnični pregled prikolice

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » To Maj 19, 2020 16:47

Jah lejte.


Če bi res naredil pizdarijo (huda nesreča....), potem se gre seveda po sodni poti ugotavljat kaj in koliko si vozil, ni to kar avtomatizem, da si zadnji v verižni nesreči in kriv za vse pred sabo, ker si vozil prazno 3t prikolico težko 700kg...

Če te pa ustavijo pa avtomatsko kazen+....kazen..

Je pa letos od 1.1. prepovedano izdajati potrdila o tehnični brezhibnosti "tamalih" 750kg prikolic, na tistih tehničnih pred gasilskimi domovi, ko pregledujejo traktorje... Škoda.
Hvala na razumevanju

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov