Vleka čolna na prikolici

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1816
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a jozko » Pe Maj 22, 2020 06:34

Tukaj ne gre za zavist, ampak za varnost in za prdpise, ter za možne sankcije, če se jih ne spoštuje :idea:

Sicer se, zelo verjetno, skoraj vsi kdaj pa kdaj kje prekršimo, ne verjamem pa, da se je nujno potrebno s tem javno hvaliti
in ob tem še poudarjati, kako nam je en nevedoč policist dal celo prav :roll:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Uporabniški avatar
DR76
Kontraadmiral
Prispevkov: 236
Pridružen: To Mar 25, 2014 06:28
Kraj: Ljubljana

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a DR76 » Pe Maj 22, 2020 06:53

Obstaja zakonodaja, ki ima legitime družbene cilje in obstaja tudi takšna, ki je nastala iz vrste drugih razlogov. Žal vedno bolj postajamo družba hiperregulacije z zakonodajo, ki mnogokrat ni skladna s smernicami na tem področju. Posledično bi jo bilo smiselno nekoliko prevetriti.
Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Gonzales23
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15
Kraj: Kranj

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a Gonzales23 » Pe Maj 22, 2020 07:58

jozko napisal/-a:Tukaj ne gre za zavist, ampak za varnost in za prdpise, ter za možne sankcije, če se jih ne spoštuje :idea:

Sicer se, zelo verjetno, skoraj vsi kdaj pa kdaj kje prekršimo, ne verjamem pa, da se je nujno potrebno s tem javno hvaliti
in ob tem še poudarjati, kako nam je en nevedoč policist dal celo prav :roll:



Imaš prav... S to razliko da se nisem hvalisal, ker nisem razlagal kako sem ga zajebal, samo omenil sem da je za mnee delovalo TER POVDARIL, da vem da ni to prav, a vseeno... MATER STE ENI ZATEGNJENI... Tema je VLEKA ČOLNA in pole se najdete pametovatri o zakonu, samipa ste bolj sveti od papeža in angelov...

Razumnem zdaj dosti kolegov, zakaj so šli dol iz tega foruma...
Hujš kot vrtec, se prepucavat, kaj kdo ve od zakonoV, ko da sem na okrožnem sodišču na zatožni klopi

VSI SO ŽIVI, CELI, ZDRAVI, NOBENEMU NI NIČ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
My pain is my badge of honor
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Maj 22, 2020 13:01

Gonzales23 napisal/-a:
franc5e napisal/-a:No ja, dokler se kaj ne zgodi je vse ok.

Mase: prazno vozilo 980 kg - dovoljena skupna masa 1525 kg - dovoljena masa prikolice z zavoro 1200 kg, brez zavore 525 kg - dovoljena obremenitev strehe 75 kg

To je za clio 1.4 16v, torej si mu pokazal tehtni listek za 1320 kg, avto pa lahko vleče največ 1200 kg. Joj, škoda da nisem policaj..

NDM avta tukaj je 1525kg, ti mu kažeš tehtni listek 970kg

Torej, tega s cliotom ne smeš vlečti, naši policaji ne poznajo podrobnosti vedno, oz. če niso sigurni se ne vtikajo, vejo edino dati os na vago in če je razlika v homologaciji, izdajo kazen.


Jaz sem tudi vesel da nisi policaj... Oviral nisem nikogar, vse sem imel lepo zavarovano, urejeno dokumentacijo, divjal nisem, budalo se delal nisem,za morebitne posledice, bi pa tako ali tako odgovarjal sam, tako da SPLOH NEVEM kaj se imaš vsajati tam kjer ti nje najmanj treba...

Ampak takim kot si ti, ki imajo iz otroštva nepredelane stvari in bi svojo nemoč kot običajen človek izražali skozi moč obleke in položaja in imate sindrom manjvrednosti, gre pa tako ali tako vse v nos in sreča da nisi policaj in s tem blatiš obleko in ljudi, ki so vredu.

Vso srečo v življenju pri reševanju notranjega nemira za tvoje in naše dobro. :-)



Oj, se ti ne zdi, da si se malo prehudo spravil name, ker me sploh ne poznaš in ker sem ti samo želel pomagati. Kaki sindrom, o čem pišeš, kako blatenje policistov, če sem napisal, v kaj se najbolj zavzeto poglobijo v tej zelo strokovni zadevi? Reševanje notranjega nemira??? - človek, pa kaj ti je, da take nebuloze pišeš, a pomoč drugim na forumu je v vaše dobro ali ni?

Tudi jaz sem vozil nekoč taki clio in nezavirano prikolico z gumenjakom. Ko mi kar naenkrat skočila zjutraj divja svinja pred mene pred Pulo, me je še zdaj strah.

Mislim, da admil lahko za tako pisanje včasih prisodi tudi kaki ban....lp
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Maj 22, 2020 13:14

.

Najbolje je , da se posameznik sam ban-ira, ker eni so očitno vso pamet sami pojedli!

Preberem še , svetujem samo po telefonu ali ZS, moderiram pa tako, da samo brišem, če se mi da, kjer imam dostop.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a franc5e » Pe Maj 22, 2020 13:36

pajer1 napisal/-a:.

Najbolje je , da se posameznik sam ban-ira, ker eni so očitno vso pamet sami pojedli!

Preberem še , svetujem samo po telefonu ali ZS, moderiram pa tako, da samo brišem, če se mi da, kjer imam dostop.

.


Maš prav..., ni panike, ne splača se sekirat... tako je pač danes, če komu malo pomagaš do informacij, ki se NE dobijo na policiji...., lepo poletje brez nesreč želim... :D
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Pe Maj 22, 2020 14:30

1stofficer napisal/-a:Nekaj casa nazaj smo govorili o spremembi homologacije prkole NDM navzdol.

Ravno sem to uspesno izpeljal s potrdilom proizvajalca, da je to mozno brez predelave. Izdat ti morjo tut drugo tablico z novo NDM, ki jo zamenjas. Meni je Harbeck za to racunal 20eur. Pri nas postopek dela AMZS na Dunajski. Cist simpl to sicer ni, saj se ne morš kar izmislit nove teze ampak mora bit zadeva po katalogu proizvajalca kot na primer identicna prkola (en model slabsa npr), ki je certificirana za manjso NDM.

Vpis se izvede v homologacijski list, strosek 34 eur. Potem pa je na osnovi tega treba se prometno zamenjat.


prosim nehaj ljudi zavajat! to smo vse obdelali, pri tebi je mozno ker ruda in osi to dopuscajo, drugace je pa to no-go!

daj link od teme, da vsaj clovek vidi kaj in kako, ne pa razlagat da se vse da!
Uporabniški avatar
Gonzales23
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 05, 2019 17:15
Kraj: Kranj

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a Gonzales23 » Pe Maj 22, 2020 14:43

franc5e napisal/-a:
Gonzales23 napisal/-a:
franc5e napisal/-a:No ja, dokler se kaj ne zgodi je vse ok.

Mase: prazno vozilo 980 kg - dovoljena skupna masa 1525 kg - dovoljena masa prikolice z zavoro 1200 kg, brez zavore 525 kg - dovoljena obremenitev strehe 75 kg

To je za clio 1.4 16v, torej si mu pokazal tehtni listek za 1320 kg, avto pa lahko vleče največ 1200 kg. Joj, škoda da nisem policaj..

NDM avta tukaj je 1525kg, ti mu kažeš tehtni listek 970kg

Torej, tega s cliotom ne smeš vlečti, naši policaji ne poznajo podrobnosti vedno, oz. če niso sigurni se ne vtikajo, vejo edino dati os na vago in če je razlika v homologaciji, izdajo kazen.


Jaz sem tudi vesel da nisi policaj... Oviral nisem nikogar, vse sem imel lepo zavarovano, urejeno dokumentacijo, divjal nisem, budalo se delal nisem,za morebitne posledice, bi pa tako ali tako odgovarjal sam, tako da SPLOH NEVEM kaj se imaš vsajati tam kjer ti nje najmanj treba...

Ampak takim kot si ti, ki imajo iz otroštva nepredelane stvari in bi svojo nemoč kot običajen človek izražali skozi moč obleke in položaja in imate sindrom manjvrednosti, gre pa tako ali tako vse v nos in sreča da nisi policaj in s tem blatiš obleko in ljudi, ki so vredu.

Vso srečo v življenju pri reševanju notranjega nemira za tvoje in naše dobro. :-)



Oj, se ti ne zdi, da si se malo prehudo spravil name, ker me sploh ne poznaš in ker sem ti samo želel pomagati. Kaki sindrom, o čem pišeš, kako blatenje policistov, če sem napisal, v kaj se najbolj zavzeto poglobijo v tej zelo strokovni zadevi? Reševanje notranjega nemira??? - človek, pa kaj ti je, da take nebuloze pišeš, a pomoč drugim na forumu je v vaše dobro ali ni?

Tudi jaz sem vozil nekoč taki clio in nezavirano prikolico z gumenjakom. Ko mi kar naenkrat skočila zjutraj divja svinja pred mene pred Pulo, me je še zdaj strah.

Mislim, da admil lahko za tako pisanje včasih prisodi tudi kaki ban....lp



In zdaj bom jaz banan, ker si ti pametoval kako nesmem tega vleči s cliotom,kot da to ni jasno kot beli dan... Prikolica ima naletno zavoro, je nova, avto iz servisa itd.itd.itd.

Povdarjam še zadnjič VEM DA NISEM RAVNAL POPOLNOMA PO ZAKONU, ma ni treba zato biti nek "reditelj zakona" :roll: :roll: :roll:

Najboljša za konec pa je ta da si jaz zaslužim BAN hahahahaha ooo mati marija smo užaljeni, jok pa na drevo... Tudi ti mene ne poznaš in si prvi začel pisat nebuloze in popolnoma nesmiselne stvari... ME PA RESNIČN ZANIMA KAKO JE TVOJ POST PRIPOMOGEL OSTALIM hmmmm

S tem, ko si pa tole povedal, da te je še danes strah vozit, ker si moral nahitro zabremzati, si pa meni osebno vse povedal... UPAM DA SE NA CESTI NE SREČAMO V KAKI KRIZNI SITUACIJI, ker taki ki so nesigurni v sebe in svoje sposobnosti, so veliko hujši kot jaz...

Nisem bil prepotenten ali pojedel vso pamet sveta, še zdaleč ne! In tudi zavedam se da clio ni avto za vleči tak čoln, ampak razumem pa zelo dobro sile, ki se tisti trenutek dogajajo in kot sem predvidel tako se je tudi izkazalo. Prišli smo v eno in drugo stran v enem kosu, vsi celi, nobenemu ni nič, vsi so preživeli (no razen uni, ki so umrli :lol: )...

Imaš prav morda sem res deloval nekliko preveč direktno proti teb naštrojen, ma verjemi da ni na osebni ravni. Kot si rekel TE NE POZNAM IN TUDI TI MENE NE, zato te nemorem obsojati kot človeka, lahko pa tvoje pisanje in od tu izvira moj odgovor.

Kakorkoli že VOLK SIT IN KOZA CELA, SEDAJ IMAM AVTO PRIMEREN IN TUDI ZA "E" DELAM TAKO DA BO MIR ENKRAT ZA VSELEJ...

Morda ti pa še kdaj pridem nasproti, glede na to, da delam na letni ravni okoli 150k km.

MIR, SREČA IN VESELJE ŽELIM VSEM
My pain is my badge of honor
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Vleka čolna na prikolici

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Pe Maj 22, 2020 17:36

.

Da se ne boste več vžigali, pa kakšen se lahko še vžge, sem temo zaklenil!

Moderator, pajer1


.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov