Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

Vse kar mislite, da ne spada v nobeno od zgornjih tem, je pa povezano z navtiko, dodajte sem

Moderatorji: moderator2, moderator

punta
Kapitan fregate
Prispevkov: 110
Pridružen: Ne Dec 02, 2012 11:38

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a punta » Po Okt 12, 2020 09:13

V sredo zvečer prehod meje na Jelšanah.Vstop v HR.Policaj samo pomaha,naprej.Za mano še dva kolega v dveh vozilih.Policaj samo pogleda osebne in nič ne sprašuje.Včeraj zvečer smo se vračali iz Paga.Jaz na Novokračine ,kolega na Jelšane.Vsem je samo pogledal osebne in nič spraševal.(kje ste bili,kdaj ste šli čez mejo,nobeden ni omenjal kakšnih 48h)
Pozabite na vse,kar mislite,da veste.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a CAR » To Okt 13, 2020 14:24

Tudi jaz prejšni teden preko Jelšan na Rab in nobenga problema. Ko sem se vračal sem samo pokazal potrdilo veza v marini Aci Supetarska draga, vprašal v kateri županiji je, se lepo zahvalil ter vrnil dokumente.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Okt 13, 2020 14:36

CAR napisal/-a:Tudi jaz prejšni teden preko Jelšan na Rab in nobenga problema. Ko sem se vračal sem samo pokazal potrdilo veza v marini Aci Supetarska draga, vprašal v kateri županiji je, se lepo zahvalil ter vrnil dokumente.

Naslednjič te bo pa vprašal: "Ali si res želite nadaljevati pot v Slovenijo? " :?
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » To Okt 13, 2020 22:44

Spodnji tekst sem zapisal v drugo sredino, pa vendar. Včasih me je prav groza samega sebe!


RobertH je 25 Maj 2020 - 13:03 napisal:
Pričakujemo lahko 2. hod korone. Prva je prišla dovolj pozno in ukrepi so imeli učinek. Ukrepi so bili taki, kot da bi muho ubili z macolo. OK, za v prvo in brez znanih izhodov in izkušenj.. recimo, da je bilo vse skupaj sprejemljivo. Me je pa strah lahkotnosti, s katero se gleda na situacijo. Sedaj se je potrebno pripravljati na november, december, januar,... in analizirati bolezen, njeno širjenje, ... in učinke ukrepov. Te bo potrebno naslednjič dozirati z minimalno za dosego optimalnih učinkov.
Dejstvo na katerega smo že nekaj časa opozarjali, je težava pri širjenju virusa od nizki vlažnosti (relativni) in visokem osončenju (UV-je zaščita!). To se mora vzeti kot pavzo med rundama in jo izkoristiti ustrezno.
V enem delu morajo imunologi, splošno zdravstvo, civilna zaščita, policija, vojska, pripraviti plan delovanja, ki bo sledil izkušnjam in bodo dozirani optimalno!
Drugo in izredno pomembno sta dve strani lista.
Na eni strani morajo odločevalci izkazati kompetenco za to odgovornost in prebivalci Slovenije bodo morali slediti ukrepom, ko ti pridejo. Dejstvo je, da je epidemija lahko obvladljiva s kolektivom. Tu je individum zapostavljen. Smo kot družba v stanju to razumeti in temu slediti? Ne bom ugibal, bo pokazal čas. Po drugi strani pa upam, da se je/bo država in organi za obvladovanje zavedalo situacije in naredilo vse, kar je v tem času možno.
To je smiselno, če je cepivo realno pričakovat v letu..., če temu ne bo tako, se pa lahko prepustimo scenariju (do cepiva), ki je bil prikazan v omenjenem filmu.

Statistika je največja kurba in se bo lahko podatke izkrivljalo in uporabljalo za neko zgodbo. Tu gremo na teritorij ploščate zemlje in kemtrailsov... smo še v stanju razmišljati uravnoteženo, brez političnih predznakov in končno zaupati državi, da bo delovala za dobro slehernika? Virus ne bo ugonobil po strankarski pripadnosti, bo pa prizadel slabše bolj, kot zdrave... in naša kultura, humanizem, na katerega pozabljamo, temelji na kolektivni odgovornosti in skrbi za šibkejše. Dejansko se bomo testirali. Upam, da bomo zadovoljni z izhodom čez eno leto.....
https://vodovod-rh.si/
No. 1
Admiral
Prispevkov: 1231
Pridružen: Ne Maj 23, 2010 22:26
Kraj: Vodice & Novigrad

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a No. 1 » Sr Okt 14, 2020 12:57

Tole je bilo včeraj sprejeto kot uradno komunikacijsko orodje EU za prehode meje, zaenkrat še ni popolnoma updejtano npr v HR z županijami, ampak kakor zgleda ne bo več lokalnih šerifov in "bazen" tematik v SLO

https://reopen.europa.eu/sl/map/HRV/2002
Wellcraft 2600 Martinique
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a bluesky » Če Okt 15, 2020 07:24

Kako pa bomo zdaj hodili v CRO? Bo potrdilo o lastnistvu dovolj za prehod v drugo regijo?
BlueSky
al

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a al » Če Okt 15, 2020 07:55

ostanidoma, razkužuj, nosi masko, naredi zalogo, spremljaj število okuženih, ne mrdni do pomladi, 2022
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 15, 2020 08:02

al napisal/-a:ne mrdni do pomladi, 2022

Vsaj :twisted:
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Okt 15, 2020 08:05

Še te komande manjka, da bomo ločeno spali.Žena v sobi, jaz v čolnu na dvorišču, hčer v šotoru, mačka pa psa bom pa kr u skrinjo spravu, tašče pa tko nimam več :wink: :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 15, 2020 08:14

Zadnjič sem na Sardiniji vprašal snažilko v marini, če moram imet masko za na wc (šel sem se stuširat, obrit in zobe umit, pa nikogar razen mene ni bilo tam), pa mi je rekla, da ja in če bo šlo tako naprej, bomo morali nosit maske še ponoči :evil:
Nazadnje spremenil H2O, dne Če Okt 15, 2020 08:31, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Če Okt 15, 2020 08:30

H2O napisal/-a:Zadnjič sem na Sardiniji vprašal snažilko v marini, če moram imet masko za na wc (šel sem se stuširat, obrit in zobe umit, pa nikogar razen mene ni bilo tam), pa mi je rekla, da ja in če bo šlo tako naprej, bomo morali nosit maske še ponoči :evil:

Bom uporabil en tvoj stavek:
H2O napisal/-a:Btw, s korono nas bombardirajo že skoraj od povsod, a lahko prosim vsaj na forumu nehate težit z njo.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 15, 2020 08:32

:oops:
Uporabniški avatar
Kristijan
Kapitan
Prispevkov: 177
Pridružen: To Jan 26, 2016 18:45

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a Kristijan » Če Okt 15, 2020 08:43

Ta vikend imam namen barko pospravit, imam pa zdaj problem:

Sicer sem iz podravske regije, ki trenutno še ni v rdečem, se pa moram peljat čez rdečo regijo... Sej sm že čist penast :shock:
Uporabniški avatar
franc5e
Admiral
Prispevkov: 1054
Pridružen: Če Maj 25, 2017 11:32

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a franc5e » Če Okt 15, 2020 09:14

Kaj je bilo to že za ene igre, ki smo se je igrali, kupim to državo, ta država ima tako ekonomijo.... aha, monopoli, zdaj zgleda kot v igri!
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Plovila na Hrvaškem - Korona in meja

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Okt 15, 2020 09:16

Tole prehajanje regij tut mene zanima. Posebej proti Cro. Sem ravno planiral it mal jadrat za vikend.

Popoldan bo jasno kako je s tem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 15 gostov