Nesreca v Morro Bay-California

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

Nesreca v Morro Bay-California

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Dec 21, 2007 19:22

Sicer ne vem, kam bi uvrstil ta prispevek, toda zelo impresivno izgleda!
http://madmariner.com/seamanship/weathe ... _122007_SW
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Pe Dec 21, 2007 22:04

Zares impresivno! Pa to, da nikomur ni bilo nič, še bolj!


Tu je še malo valov, definitivno ni za tiste z slabim želodcem!
http://www.youtube.com/watch?v=ihzaDoG1JfY

Kako so se pa počutli potniki na tej ladji? :twisted:
http://www.youtube.com/watch?v=0JW_kKP7alw&feature=related

Pa še tsunami :shock: :shock:
http://www.youtube.com/watch?v=AlPqL7IUT6M
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Če Jan 17, 2008 16:56

jaz bi bil potnik na oni ladji samo tak dolgo mo bi meni pasalo dva tri vale pol pa bonaca
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » Pe Jan 18, 2008 10:23

Ko sem se delal kot ribic na Islandiji sem prezivel 3 nepozabne dni na 7 metrskih valovih z 11 Boforti .Rezultat je bil 2 pocene rebri in precej modric. To izkusnjo bi rad cimprej pozabil in je ne zelim niti tistim, ki mi niso najbolj pri srcu!!!!!
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!
Uporabniški avatar
racman
Admiral
Prispevkov: 692
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 15:25

OdgovorNapisal/-a racman » Pe Jan 18, 2008 11:26

nemo napisal/-a:Ko sem se delal kot ribic na Islandiji sem prezivel 3 nepozabne dni na 7 metrskih valovih z 11 Boforti .Rezultat je bil 2 pocene rebri in precej modric. To izkusnjo bi rad cimprej pozabil in je ne zelim niti tistim, ki mi niso najbolj pri srcu!!!!!

ti pa si norc :wink: samo ksno fotko bi pa lahko prilepil(sej vem da je nimas)
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jan 18, 2008 11:27

nemo napisal/-a:Ko sem se delal kot ribic na Islandiji sem prezivel 3 nepozabne dni na 7 metrskih valovih z 11 Boforti .Rezultat je bil 2 pocene rebri in precej modric. To izkusnjo bi rad cimprej pozabil in je ne zelim niti tistim, ki mi niso najbolj pri srcu!!!!!

Ti verjamem ,Nemo.
Leta `85 ali`86, sem bil na ladji Kranj(Plovba Piran).Pri vplutju v pristanišče Vancouver(Kanada), So možje na mostu,njihov pilot,naš barba& co. ,zaradi močne megle zunaj in malo na očeh(Johni Walker black labell), zgrešili vhod v luko.Rezultat; razparan trebuh, z tem povezano izlitje nekaj ton goriva, en mesec počivanja v Vancouvru(bilo je špica,božič novo leto, moj roj. dan,polne kabine punc itd.).Po varjenju pod vodo in šestih hruškah betona v tanku, so nas poslali ven (ogromni stoški).In tu se začne prava zgodba.
Po nekaj urah mirnega morja, se je začelo.130 metrov dolga in 24 metrov široka ladja, je bila dejansko kot orehova lupina.Ne bom opisoval kako in kaj, za okus so prispevki zgoraj, le z to razliko ,da je najhujše trajalo dva dni in eno noč.V glavnem, želodec se ni mogel odločiti po kateri poti bi najraje zapustil moje telo, na zgornje odprtine ,ali spodnje.
Pa srečno plovbo in mirno morje(je ponavadi le na Reka radijo)
LP
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Jan 18, 2008 19:59

jao jao fantje jaz pa sem mislo da sem doživel že marsikaj pa nisem prišo še ven iz jadrana
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Ne Jan 20, 2008 19:26

gobbi napisal/-a:jao jao fantje jaz pa sem mislo da sem doživel že marsikaj pa nisem prišo še ven iz jadrana

Jadran je relativno varno morje, da se o lepotah ne menimo.Za marendo, pa tudi kaj več, se tudi da potegnit kaj iz vode.Če ne bi bilo tega sranja od strani politikov,bi bil pravi eldorado.Mene ne vleče drugam, razen mogoče kaka Samoa,Fidji, Polinezija na splošno.Saj je dovoljeno sanjat, ali ne. :(
LP
gobi
Štabni vodnik
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Dec 31, 2007 09:31

Tolažba

OdgovorNapisal/-a gobi » Ne Jan 27, 2008 21:21

:Danes so dovoljene sanje,JUTRI JE NOV DAN. :
Dober prijem
lp Gobi
monster_d
Kapitan
Prispevkov: 196
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 18:43
Kraj: Ptuj

OdgovorNapisal/-a monster_d » Ne Jan 27, 2008 22:39

Zaminivo da ne zalije motorja. Valovi taki da je coln/gliser skoro ko podmornica a motor se kr laufa.
Drugace pa tistega na jahti nekak nebi rad izkusil :?
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jan 28, 2008 13:58

Motorja ne zalije kaj posebej hitro... Saj ima čoln odprtine za zrak, vendar pa se skozi njih "vlije" le nekaj vode, ki konča na dnu kaluže in jo v naslednjem trenutku izčrpajo črpalke. Motor zrak sesa vedno na vrhu motorja in če bo do tam prišla voda, potem se barka že prej potopi, kot pa zalije motor... Glede vdora čez izpuh pa ni niti najmanjše skrbi, dokler motor deluje pod obremenitvijo. Bi bilo pa lahko nevarno, če bi takrat preveč padli vrtljaji na recimo prosti tek...

LP

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov